Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kivancsi lennek, hogyan...

Kivancsi lennek, hogyan hiztatok meg? Hogy nem lehet eszrevenni 10-20 kilos hizast? A fogyi elott miket ettetek, mekkora mennyisegben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10-12 év óta volt 10-12 kg súlytöbbletem. Egész életemben ülőmunkát végeztem, így amikor nyugdíjba mentem 60-on túl, akkor is ennyi volt, és valójában nem volt vele gondom.

Aztán gondoltam egyet: több mint 40 éves cigizés után (napi másfél dobozzal elment), leszoktam a cigiről. Tavaly, azaz 2012. április 8.-án szívtam el az utolsó szálat.

Kb. 2 hónap múlva (=május vége, június eleje) szembesültem, hogy a nyári ruháim nem jönnek rám. Vagyis ennyi idő alatt szedtem fel mintegy újabb plusz 10 kg-ot.


Pedig nem volt pótcselekvésként nasizás, nem volt édes-habos-süti, vagy meki-zabálás, nem volt cukros-édes-üdítőnek nevezett lötty ivászat. Egyszerűen a szervezet energiái megszabadultak a napi méregtelenítési, vagy ki tudja milyen feladatoktól, és "ráért" spájzolni, vagy mit tudom én.

Egyébként ahogy visszaemlékszem, valami hasonló volt akkor is, amikor abbahagytam a versenyszerűen folytatott sportot. Akkor is rámjött cca 15-20 kg pluszban hirtelen, és eltelt néhány év, mire "magától" eltűnt.


Azóta persze megpróbáltam már az alma-ecetet, a kínai kapszulákat, a napi gyaloglásnak nevezett mozgásterápiákat. Gondolj bele, jóval túl a 60-on, 20 kg többlettel, és napi intenzív gyaloglást folytattam kb. 2,5-3,0 km-eket megtettem. Semmi, semmit nem ért!


Most 3 hét óta próbálkozok a paleoval, ha ez sem hoz eredményt, akkor nem tudom.

Ne hidd, hogy csak a mértéktelen zabálástól, az oda-nem-figyelésből-és hasonló nemtörődömségből eredően lehet felszedni kilókat!


Örülj, ha neked nincsenek ilyen gondjaid, és éld boldogan az életedet!

2013. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Én 14 évesen híztam meg, de nagyon, 50 kilóról fél év alatt kb. 67-re (vagy többre). Előtte eléggé koplaltam... Történt, hogy húsvétra jött vendégségbe nagymamám külföldről és nagyon sok finomságot hozott (tálcás sütik), gondoltam 2-3 napra elengedem magam és annyit eszek, amennyi csak belém fér. Képtelen voltam leállni, mindig azt ondtam, hogy majd holnap, majd holnap... Hát 1 hónap alatt 4-5 kiló lazán feljött. Sokszor volt, hogy 1-2 napig bírtam tartani mgam, aztán rászabadultam a hűtőre. Estére kenyeret kenyérrel ettem, akár müzlit is, ebédre főtt kaja repetával, reggelire, tízóraira szendvics, péksüti. Sok csokit is betoltam, cukros joghurtot, magában 1 tábla csokit...


Akkora voltam, mint egy ház, kva sz@arul éreztem magam a kamaszkorom alatt. 18 évesen munkát vállaltam, sikerült is fogynom 2-3 kilót, mert az ebédet reggelinek ettem meg, munkahelyen meg hideg kaját ettem inkább.


Aztán egyetemi éveim alatt 2 hétre nagyon durván lebetegedtem, enni nem bírtam, fogytam is egy csomót, ez fellelkesített, elkezdtem fogyózni és rendszeresen mozogni, most 56-57 kg vagyok, de soha nem volt rajtam még ennyi izom :))))


Egyébként én azért se tudtam lefogyni korábban, mert halvány lila gőzöm nem volt róla, hogy mi a szemét kaja és mi a jó.

2013. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én mióta az eszemet tudom túlsúlyos voltam. Már az óvodás kori fényképeken látni, hogy túlsúlyos gyerek voltam. Ha így veszem én nem mondhatom el, hogy voltam valaha is sovány, ilyen voltam mindig. És félreértés ne essék, NEM a szüleim miatt. Nem etettek túl, változatosan ettem, nem tömtek csokival stb. Mikor már ,,tudatosabb" voltam kezdtem észre venni, hogy valami tényleg nem jó itt, mert keveset eszek, mitől vagyok akkor ilyen?


Mellé az is közbejátszott, hogy a gyerekkori sérelmek miatt szó szerint megutáltam a sportokat. Nem csak gyerekek miatt hozzá teszem. Mind a mai napig itthon edzek, nem kívánkozok emberek közé sport ügyben, bár már kezdem levetkőzni ezt a fajta ,,szégyenlősséget".


Most, hogy már tudatosan odafigyelek az ételekre látom, hogy bizony hiába ettem keveset, pont olyanokat ettem amik nem éppen egészséges kategóriában voltak. Sajnos saját tapasztalat, hogy nem a ,,sokat zabálás miatt" lehet csak valaki túlsúlyos ahogy azt sok nemtörődöm ember hirdeti akik ugyan úgy isszák a szénsavas cukros üdítőket és meg meg állnak hamburgerezni és azt hiszik ők jól csinálják, mert még soványak.


19 kilón vagyok túl tavaly óta kalóriaszámolással és napi tornával.

2013. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én észrevettem a hízást (volt rá időm, úgy évi szintem 1 kiló jött fel, pedig elég sokat ettem, zsírdús, szénhidrátdús ételeket, a zömét este), mondjuk karcsú soha életemben nem voltam. Szép sem vagyok, elég hamar megtanultam nem különösebben foglalkozni a külsőmmel :P

A fogyókúrázást nem az én hedonista lényemnek találták ki, úgyhogy amíg el nem jutottam a megfelelő tudásig, nem úgy táplálkoztam, hogy fogyjak tőle. Az egészségem fontos számomra, úgyhogy én ilyen irányból jöttem, no meg egy ponton azért csak elegem lett abból, hogy ha rám is jön egy nadrág, kibuggyanok belőle felül és rossz magamra nézni meztelenül, de máshogyan is. Annyi súlyfölöslegem azért sosem volt, hogy különösebben veszélyeztesse az egészségemet vagy hogy kifulladjak, ha hegyet mászok vagy ilyesmi :)

Az étrendemet elég rendesen meg kellett változtatnom, hogy lassan, de fogyjak, ilyen jelentős mennyiségi csökkenés, a glutén és a tejtermékek zömének, valamint a cukornak az elhagyása, több mozgás, igen kevés keményítős cucc abszolút semmit nem ért :) De azért megtaláltam a megoldást, s ha továbbra is könnyen stagnálok, annak a másik oldala az, hogy egy újabb 1kg hízáshoz napokig elég határozottan kell alkoholizálnom, csokiznom, gluténeznem, miközben nem mozgok... Önsanyargatásra vagy akaraterőre pedig a fogyáshoz sincs szükségem, sokkal jobbakat eszem, mint korábban, pedig akkor is elég lelkesen és jól főztem.

2013. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én jó pár éve híztam meg 15 kilót, hogy? 171 cm 55 kiló voltam, szóval elég csinos. friss szakítással a hátam mögött 7 év együttlét után visszamentem külföldre dolgozni a szabadságomból immáron egyedül. sípályán dolgoztam, azaz mindig sínadrág, nagykabát stb. ott nem volt mérlegem. többet jártam el esténként: söröztem plussz éjjel mégegyszer vacsiztam mielőtt aludni mentem, mivel éjjelekig fent voltam és az este 18:00 órás vacsora után éhes lettem újra éjjel 1-2 felé. eredmény 4 hó alatt +15 kg amivel igazán itthon szembesültem. kint csak azt vettem észre hogy kicsit szorít a nadrág....annyira el voltam foglalva a sok nehézséggel ami akkor az életemben volt, plussz egyfolytában csak hajtottam (nem volt szabadnapom napi 10-12 óráztam szezonálisan) hogy tényleg "nem vettem észre". amikor szembesültem vele nagyon összetörtem, de végül sikerült leadnom kemény odafigyeléssel. ez 7 éve történt. azóta a versenysúlyom 58-60 kg. 8 hónapja szültem a kisfiamat, még +6 kg van rajtam (66kg vagyok). még szoptatom, ezért keményen nem diétázhatom, de le fogom adni ezt is, kivéve ha újra állapotos leszek! sajnos tényleg nem olyan egyszerűek ezek a dolgok, és sok embernek eüs gondja is lehet pl pajzsmirigy...miket ettem amikor meghíztam? reggeli-ebéd-vacsora de nem fogyisban hanem normális adagokat, olykor bőségesebben és éjjel is megettem egy nagy melegszendvicset. és ettem édességeket is.
2013. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
Én szép lassan, kb 1 kg/1év ütemben híztam, és mint #1-es, amikor abbahagytam a cigit, akkor felfutott gyorsan még 6 kg. 180/98-nál kaptam észbe. Paleo szerű étrenddel, sok gyaloglással némi erőedzéssel símán leadtam kb 20 kilót.
2013. júl. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Pajzsmirigy alulmüködés miatt 3hónap alatt 20kg-t híztam,60kg-ról 80ra.Jelenleg is megvan a 20kg feleslegem de van egy 4hónapos kisfiam,szoptatom így hát nem nagyon tudok diétázni sem.
2013. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!