Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életemben először próbálok...

Életemben először próbálok fogyókúrázni. Szóval minden módszert szívesen olvasok. Mik azok amik hízlalnak, mik azok egyáltalán nem?

Figyelt kérdés
Mik azok az ételek amiket fogyókúrásoknak ajánlanátok, legegyszerűbb, leggyorsabb fogyókúra? És miután megvan a megfelelő súlyom, abba hagyhatom a fogyókúrát? Vissza jöhet a felesleg? Életem végéig figyelnem kell arra hogy mit eszem?
2013. júl. 23. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves írta egyszer, igen helyesen, hogy normális ember eleve figyel arra valamilyen szinten, hogy mit eszik... Azon múlik az egészséged, az erőnléted, még szép, hogy figyelsz rá, nem?

Görcsösen, önsanyargatóan viszont a fogyás alatt nem kell "figyelni rá" :)


A hizlal szót sosem tudtam értelmezni, mert ez nem ilyen egyszerű, hogy ezt az ételt eheted, azt meg nem... Azt mondják, a nagy inzulinválaszt okozó ételek hízásra hajlamosítanak, én nem vagyok szakértő.

A kalóriadússágnak köze nincs ahhoz, hogy való-e fogyókúrára, nekem leginkább a brutális, messze a merő cukor energiatartalmát túlmutató ételek tudnak segíteni a fogyásban, mert akkor sok zsírt eszem, ami nálam telitalálat, de tekintve, hogy a ketogén diétával hatásosan lehet fogyni, sokaknak másoknak is. Mit sem érek kalóriaszegény étellel, amiből egy tonnát kell ennem, rámegy a napom, mint a legelő állatoknak, nyűgös leszek és végül nem is biztos, hogy kevesebb kalóriát viszek be... Persze éhség nélküli nassoláshoz jobbak a kalóriaszegény ételek...


Sokan (így én is) az életmódváltásban hisznek. Az tartható és nem kell abbahagyni, legfeljebb lazítani lehet rajta.

2013. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól jegyezd meg egy életre, legjobban az hizlal, ha gyorsan és egyszerűen akarsz lefogyni - ez esetben visszajön a felesleg és még több is.

Igen, életed végéig figyelned kell, mert ha nem teszed, ugyanúgy meghízol, mint mostanra. És mozgás nélkül nem megy.

2013. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd el a kenyeret és a tésztaféléket és fuss 1 órát
2013. júl. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy mi az, ami hizlal, mi az, ami nem. Ha egy hónapban egyszer megeszel két doboz pizzát, nem hizlal, ha minden nap megeszed ugyanezt, akkor igen.

Ha csupa egészséges kajákat eszel, de egész nap folyamatosan, és nem mozogsz semmit, akkor is hízol, mert kalória pluszban leszel.

A kérdés eleve hülyeség.


Igen, ha valami időhatáros csodakúrát csinálsz és abbahagyod, persze, hogy visszajön a felesleg. Ezért nem fogyókúrázni kell, hanem életmódváltáson átesni.

Hosszú távon le kell mondani a kenyérről, péksütiről, tésztáról, krumpliról, feldolgozott élelmiszerekről, cukros üdítőkről, a tejről, a hozzáadott cukorról, stb. és hozzászokni a rendszeres mozgáshoz.

Persze mértékkel alkalmanként ehetsz sütit, vagy egy hamburgert, ha megkívánod, egy "rossz" kaja nem vágja tönkre a fejlődésedet, hiszen egy adag egészséges salátától sem lesz hirtelen valaki szupervékony.

sok sikert.

2013. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lesz akkor nehéz.. Eleve nem ehetek tejes dolgokat, olyat amiben tojás van, emellett lisztérzékeny is vagyok. A kajával nem lesz gond, viszont a sport sose ment.. Tud valaki jó torna gyakorlatokat videón, youtuben, vagy vásárolható CD-t neten vagy valami? H mégis mit csináljak ha csak a hasamból szeretnék fogyni? Elég a futás, vagy itthoni gyakorlatok is lehetnek?
2013. júl. 27. 10:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem Te döntöd el, hogy honnan fogysz, az adott és egyedi. De ha elég sokáig csinálod, végül mindenképpen lemegy a hasadról is a felesleg.

Mozogni mozogj azt, amihez kedved van, s lehetőleg az egész testedet megmozgatja. Nem muszáj futni, nem muszáj edzőterembe járni... Én személy szerint tornázom, elsősorban súlyzókkal, mert engem az szórakoztat :D Ha nincs nyár, teljesítménytúrázom is, csak ilyen kis laza 20 km-eket, de az is jó, persze pl. a kart nem mozgatja meg, de arra van más. Ha mozogsz valamit, az már eleve jó irány s ha szereted, nem hagyod abba.

2013. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!