Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy fogytam de...

Létezik, hogy fogytam de kg-ban nem mutatkozik?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy tényleg fogytam vagy csak azt szeretném látni. Amikor tükörbe nézek látom magamon, hogy fogytam és a nadrágjaim is esnek le rólam, de a mérleg nem mutat kevesebbet. Tudom, hogy a kinézet a fontos nem a kg. De szerintetek lehetséges? Volt valakinek ilyen? Előre is köszönöm. 165cm/90 kg
2013. júl. 23. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan lehetséges, hogy valakinek stagnál a súlya de változik a testének a zsír-izom aránya. Vagyis vesztett valamennyi zsírt, közben izmosodott is egy keveset, így a súlya nem változott, mégis jobban néz ki, és vékonyabb is mivel az izom nehezebb, vagyis ugyanannyi tömegű izomnak kisebb a térbeli kiterjedése.

[link]

2013. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt tudtam, hogy nehezebb az izom de kisebb térfogatú. De nem hiszem, hogy izmosodtam volna, bár nem tudom.
2013. júl. 23. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig ez tűnik az egyetlen racionális magyarázatnak!
2013. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésed elég értelmetlen! Fogytál, de kg-ban nem mutatkozik? Ha nem mutatkozik kg-ban akkor nem fogytál, még zsírt adtál le és izmot szedtél fel akkor se!

Különben meg ritka is ez a jelenség, hiszen a zsírleadáshoz kalóriadeficit kell, az izomtömeg növeléséhez meg kalóriatöbblet. Vagyis a kettő általában nem teljesülhet egy időben. Kivétel ezalól a nagyon túlsúlyos és kezdő diétázó, aki izomerősítő edzéseket is végez, nála ez egy pár hónapig működhet...

De gondolom te semmi ilyesmit nem csináltál.

Hát akkor tényleg lehet, hogy csak "úgy látod" mintha fogytál volna...

2013. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!