Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt ehetek mindenf...

Fogyókúra alatt ehetek mindenféle főzeléket?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk teljes kiőrlésű liszttel rántom be? Vagy ez lényegtelen? Milyen ételeket tudtok még? Nagyon unalmas a csirkemell-zöldség kombó...
2013. júl. 27. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy milyen liszt.

Önmagával sűrítsd, az a legjobb. Kiveszel egy kis adagot, leturmixolod és vissza bele.

Amúgy a fogyókúra nem kéne unalmas legyen, annyi fél hús, fűszer, zöldség, gyümölcs van, kis fantáziát neki! :)

2013. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én eszek főzeléket, bár nem fogyókúrának nevezném azt amibe belekezdtem, hanem új életmódnak, életmódváltásnak. Szerintem úgy kell kialakítani az új étkezési szokásokat, hogy az huzamosabb ideig tartható legyen(jobb esetben akár életünk végéig), jókat egyél, ne legyen egyoldalú, ne unj rá.

Szoktam főzelékeket készíteni: vegyes zöldségkeverékből, zöldborsóból, zöldbabból... Sűríteni lehet pürésített zöldséggel, keményítővel liszt helyett. Nem mondanám hogy lényegtelen a sűrítésként használt anyag, de ha 1-1,5 evőkanál tk lisztet használnál 1kg zöldség besűrítéséhez, hozzá húst ennél és kenyeret nem, akkor elosztva 4-6 tányérra nem jelentős a liszt(persze napvégére összeadódik, úgyhogy ügyelni kell rá).

2013. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a turmixolós dolog jó ötlet, köszönöm! Akkor gyakorlatilag az sem számít, ha teljes kiőrlésű kenyeret eszek (néha)? Ugyanolyan, mintha finomlisztből készültet ennék???


Elég kevés pénzből gazdálkodom, nincs is mindig pénzem csirkemellre, legföljebb csirkecombra. Ezenkívül milyen hús van még, amit ehetek? Halat nem szeretem. Egyszerűen rossz az íze számomra. Tudom, hogy egészséges, de sajnos ez van. Zöldségek közül a paradicsomot és az uborkát imádom, illetve a hagymát. De a többi... legföljebb cukkini és tök rántva, vagy padlizsánkrém (azt is kenyérrel). Egyszerűen nem bírom ezt a joghurtos-zöldséges-sonkás dolgot enni, mert semmi íze nincsen. :(((


Nézegettem diétás receptet, de olyanok vannak benne, hogy mártogatósok, egészséges chipsek (pl. banán), egészséges házi kenyerek (ilyen magos izé)... Egyszerűen nem érzem magam jóllakottnak, ha füvet eszek száraz hússal. Grillezésre, ilyesmire egyáltalán nincsen lehetőségem...


Nagyon sokszor kívánom azt, hogy bár lennék még ennél is csóróbb, és akkor nem kéne amiatt kínlódnom, hogy lefogyjak végre, hanem csak simán éhen döglenék.


20/L (164/72)

2013. júl. 27. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: én hús mellé szoktam párolt fűszeres zöldséget, joghurtos vagy ecetes salátákat, sült zöldségből készült krémeket készíteni, de ritkán eszek 1-2 kanál rizst vagy krumplit is(nem vonom meg magamtól teljesen, mert szeretem, szeretek jókat enni és időnként-havi 2-3 alkalommal- nekem belefér).
2013. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem "fűízű" a friss zöldségekből készült saláta ha megfelelően van fűszerezve. Én imádom a kapros vagy fokhagymás változatokat. Lehet otthon nevelni fűszernövényeket-a friss fűszer sokkal intenzívebb, erőteljesebb ízű, mint a szárított. De kapható kész fűszerkeverék is- viszont ezzel nem árt vigyázni, mert hozzáadott cukrot tartalmazhat, úgyhogy vásárlás előtt pillants a csomagolásra mielőtt a kosárba tennéd.

Meg lehet spékelni pirított magokkal is... csak a képzelet szab határt és nagyon finom salikat lehet összedobni kis munkával.

Én megeszek mindenféle szárnyast(aprólékot is), belsőségeket, marha, sertéshúst. Nem mondok nemet a császárszalonnának vagy egy szelet csülökhúsnak sem,de csak zöldséget eszek hozzá.

Lehet nem ártana átgondolni a fogyókúrádat, mert ha már most unod az étrendet, nem fogod tudni folytatni sokáig.

2013. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem fűszer nélkül is nagyon ízletesek a zöldségek (jó, pl. a télen kapható paradicsom az nem), néha elgondolkodom, hogy mit érezhet az, aki szerint ízetlenek... No mindegy.


Én eszek főzeléket néha, szezámlisztrántással sűrítem (a magával sűrítés nekem nem megy, nekem íz és plusz kalória a rántás, nem sűrítőanyag), a sóskafőzelékemben pedig alma is van :)

De többnyire sült zöldséget eszem, most pl. hagymás lilakáposztát, nyammm. Vagy paradicsomos káposztát, az szuper, de ha azzal akarok jóllakni, sok kell :D

A zöldségfasírt is szuper, bár az feltét, Neked pedig köret kell.

Salátát szinte sosem eszem, de ahogy írták, fel lehet dobni némi olajos maggal is akár... Én sok sült hagymával és almakockákkal szoktam, de a sült cukkini is jó bele... De ez ízlésfüggő. Amióta életmódot váltottam, rengeteg új ételt eszem, részben blogokról szedem őket, részben pedig nekiállok és kifejlesztek egy receptet magam :) Szeretem a változatosságot (nem mintha képes lennék megunni pl. a házi tojásból készített tükörtojást nyers uborkával... egyszerűen kész gyönyör, inkább csak a lelkemnek kell néha mást reggelizni) s az igencsak megvan az életemben, a zöldség, tojás, olajos mag és némi gyümölcs elég hozzá, néha pedig mást is eszem azért.


Néha levest is lehet enni (főttet vagy nyerset), az is színesíti a palettát ;)

S más is írta a fűszerezést. Az is jelentősen meg tud változtatni egy ételt. Ötfűszer, tandori masala, friss bazsalikom... Nélkülük sem unatkoznék, de velük nagyon jó :)


A curry és tesói jók még nagyon. Csirkéből is lehet csinálni, mi sosem teszünk bele húst, csak mindenféle zöldséget, pici gyümölcsöt (minimum almát), többféle curryt. Ha curry helyett tandori masalát kap, plusz sok paradicsompürét, borsót és főtt tojást, akkor egészen más jellegű lesz, bár az alapja akkor is a cukkini, ha rólunk van szó. Kókusztejet is lehet bele rakni, de anélkül is szuper. Egyértelműen a kedvenc ételem, az amúgyis igen élvezetes táplálkozásom kiemelkedő csillaga, odáig vagyok meg vissza, ha azt eszem és úgy érzem, szerencsés ember vagyok. Bocs, kissé elragadtatom magam, de olyan jó téma :D


S ott a lecsó is, abba is lehet sokféle zöldséget tenni (mi sok cukkinit, némi répát szoktunk, ha én főzöm, akkor paprikát csak nyomokban tartalmaz :D), én azt sem tudnám megunni, hús pedig ahhoz is megy (én tojással eszem, a párom rizzsel).


Nyilván vannak flancosabb zöldségételek és köretek is, én elvagyok ezekkel.

2013. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ehetsz bármit. a lényeg az hogy a kalória/szénhidrát/zsír bevitele ne legyen nagyobb a napi felhasználásnál...


durva példa: napi szénhidrát beviteled mondjuk 50g lehet. mondjuk egy szelet kenyér 25g szénhidrát. akkor meg ehetsz 2 szelet kenyeret, viszont aznap semmi olyat amiben szénhidrát van (a példa csak szemléltető az adatok benne nem valósak)


tudok ajánlani egy oldalt:

www.kaloriabazis.hu


Persze ahhoz hogy ezzel fogyj becsületesnek kell lenni, és lemérni az ételt/italt amit fogyasztasz

2013. júl. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy jó megoldás lenne, de nem szeretnék kalóriát számolgatni egész életemben. Mindenesetre köszönöm a tippet! :)


A többieknek is nagyon hálás vagyok a hasznos tanácsokért!

2013. júl. 27. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell egész életedben, egy idő után már magad is fogod tudni hogy miből mennyit ehetsz.. én még csak 3 hete csinálom, de már tudom, hogy pl reggelinél amikor lusta vagyok csinálni magamnak kaját és inkább a pékségbe megyek be, hogy mi olyat vegyek amitől még meló után otthon nem fogok éhen pusztulni (vagy hogy akkor otthon mit csináljak majd ebédre)
2013. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!