Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítenél? (Lejjebb részletesen)

Segítenél? (Lejjebb részletesen)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és teljes mértékben utálom magam.nem vagyok kövér, de egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy nem nézek ki úgy mint a modellek.Nem a saját hibámból jött fel rám a felesleg, hanem 8 éves koromban volt egy betegségem , ami miatt rengeteg gyógyszert kellett szednem, és ezek mind növelték a súlyomat.most 165 cm vagyok és 60 kg, amire sokan azt mondják , hogy pont jó. de én nem pont jó szeretnék lenni, hanem karcsú, vékony.áprilisban kezdtem el futni járni, kg-ban nem történt változás, sem cm-ben, de izmosabbak lettek a lábaim. mindennap jártam , augusztus végére már 4 km -t tudtam futni fél óra alatt, megállás nélkül, azonban mióta rossz az idő, már nem tudok lemenni futni,és nagyon sokat kell tanulnom is. 3 héttel ezelőtt kezdtem el egy 2 hetes diétát, nagyon jól ment , nem ettem soha sem többet, mint amennyi elő volt írva, nem is voltam éhes, de borzasztóan kívántam az édességet.a két hét letelt fogytam 3 kg-t, és tornázok is Rubint Réka napi 20 perc-es dvdjére, általában egyet csinálok meg , de van amikor kettőt is.azonban egyáltalán nem vagyok még mindig megelégedve azzal ,ahogy kinézek. A lábaim izmosak lettek a futástól, de fölöttük ugyanúgy ott van a háj.

csak csapvizet szoktam inni, semmilyen édes löttyöt nem.Amikor meglátom egy-egy barátnőmet, olyan irigy tudok lenni, persze nem mondom ki,hogy neki szép alakja van,rengeteget sírok mostanában, úgy érzem, hogy csak én nem lehetek olyan , mint amilyen szeretnék lenni.

édesanyámat is mindig megkérem , hogy szóljon rám , ha sokat eszek , de tegnap is este 10 kor bejöt a szobámba egy tál sütivel , én meg teljesen kiborultam,megkérdeztem hogy 'megőrültél'?aztán kiment a szobámból, és én teljesen összetörtem , hogy nem tudok semminek sem ellenállni , kirohantam a szobámból és betömtem a számba három vagy négy szelet sütit, és egyből ki akarta hányni, egész este csak sírtam és sírtam.szeretnék egészségesen étkezni, és nem csak fogyókúrákat kezdeni , hanem életmódot is váltani, de amikor megkértem anyukámat, hogy olaj és zsír nélkül főzzön azt mondta, hogyha valami nem testszik ellehet menni. én megértem hogy attól hogy én mást szeretnék enni, nem kell neki is at tennie.a segítséget abban szeretném kérni, hogy egy étrendet írjon, amibe egészséges dolgok vannak, és ha lehet akkor ne csak 1 hétre szóljon .illetve hogyan lehet leszokni az édességevésről? Lesz e valamikor szép alakom?Mit tegyek , hogy egészségesen éljek?

elnézést kérek , ha valahol nem lett túl értelmes a szöveg, de nagyon felzaklatott állapotban vagyok:(


2009. okt. 25. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen a testfelépítésed, ami lehet, hogy változni fog, hisz még tini vagy!

Ilyenkor nem is szabad drasztikus fogyókúrát tartani, hisz fejlődésben lévő szervezeted van, szüksége van sok fontos dologra ilyenkor!

Mozogj nyugodtan, legalább tartod a súlyod, és fel a fejjel, ilyen idős korban ne ezzel foglalkozz! :)

2009. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jó hogy mozogsz és jó a testsúlyod is, ha nagyon zavar a dolog itt a karácsony kérj egy taposógépet,+ csináld a rékákat:) nagyon ne diétázgass ennyi idősen inkább csak figyelj oda, hogy ne legyen sok a zsír és cukor a kajákban amiket eszel, gonndolom vn zsebpénzed reggelire vehetsz teljes kiörlésű zsömlét, kiflit megkened vajjal, párizsi vagy sonka, ha szereted egy kis sajt és egy kis zöldség ele és mehetsz is suliba, ha szereted az édeset regelire a szendvicsed mellé nyugodtan megehetsz egy túrórudit is :) és később vmi gyümölcsöt, ebédre egyél amit szeretnél és amit anyukád főz, annyit mgetehetsz hogyha alapból hízlalós kaja van és még köret is, akkor köretnek zöldségeket összevágsz:) vacsira egyél könnyebeket, joghurt, puffasztott rizs zöldséggel és párizsival, müzli szeletek.Nagyon sok finom egészséges kaja van,én is igy szoktam le róluk, tej csoki helyett egyél étcsokit :) ha tudod hogy olyan kaja van otthon ami tényleg zsíros vegyél zacskós levest: 100 kcal egy bögre, megveszel kettőt és kész a kaja:) ne keseredj el, mozogj és egyél egészségeset. A sütiket me nyugodtan edd meg, énis megszoktam és énis kb ennyi kg vagyok mint te, de nem bánom, majd lemozgom és ha az egész heti meg napi kajám egészséges akkor az a süti ami tök finom és tök jo kedvem lesz tőle, semmit nem ront el :)
2009. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írnátok étrendeket? (nem fogyókúrákat!!)
2009. okt. 25. 11:54
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi tanácsokat, de én tényleg le szeretném adni a feleslegemet, mert nem vagyok magammal megelégedve, de nem tudom, hogy hol rontom el...
2009. okt. 25. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Életmódváltáshoz:


Reggeli:Teljes kiörlésű Toast kenyérből szendvics, benne: sonka/párizsi, vaj, zöldség, mellé ha édesszájú vagy túrórudi, vagy egy alma,de lehet müzli is amiben sok a rost,és a gyümölcs( NEM nesquik, vagy cini minis és társai)

Tízórai: Gyümölcs,müzli szelet, túrórudi, joghurt, puffasztott rizs, korpás keksz,vagy más fajta keksz ami nem agyon cukrozott és zsírozott

Ebéd:Bármit szabad enni,csak mértékkel!

Uzsonna:Joghurt,vagy könnyű és finom vagy activia, mert ezek nem annyira hízlalnak,gyümölcs,puding,NEM hízlalós kekszek..

Vacsora:Lehet:hal, csirkemell jégsalátával, teljeskiörlésű kenyér zöldségekkel,puffasztott rizs sajtal zöldségekkel, saláta salátaöntettel, túró, zöldségekkel stb..

2009. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez mellé természetesen minimum heti 3x 30-60 perc mozgás, ha fogyni is szeretnél!
2009. okt. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te drága gyermek!Nem vagy te kövér ,én 148cm vagyok,és65 kilo.Már három kilót adtam le,úgy hogy nem eszem tésztát,fehérkenyeret,édességnek néha egy kis puding,joghurt,vagy gyümölcs.6hete csinálom ezt.nem kell nagy változás az étrendedben,ahoz hogy eredményes legyen a fogyás.Törekedj arra,hogy a szénhidrát bevitel,inkább délelőtt legyen magasabb,délután kevesebbet egyél mind szoktál,és persze kerüld a chipseket,meg a hasonlókat.Ami nagyon fontos,a növényi zsiradék jobban hízlal,mint az állati.Ne haragudj anyukádra,mert nem akar külön főzni neked,én sem főzök magamnak külön eszem azt amit a családom többi tagja.Légy türelmes,tartsd magad az olvasottakhoz,és mozogj tovább úgy mint eddig.Sok sikert.
2009. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el önmagad. Hidd el, hogy csodálatos vagy és nem kell magad halálra éheztetni, hogy úgy néz ki mint egy szupermodell, aki egyébként smink és photoshop nélkül bányarém. Írd be a google képkeresőbe, hogy photoshop before after és gondold végig, hogy mi az igazság abból amit el akarnak veled hitetni, csak hogy megvedd a századik szar kencét vagy táplálékkiegészítőt.
2009. dec. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Napi minimum 2 liter vizet igyál,gyümölcsöt és zöldséget annyit egyél amennyi csak beléd fér,minél több félét,hogy ne undd meg,fontos,hogy reggelizz,ez a legfontosabb étkezés,lehetőleg délelőtt gyümölcsöt,sima müzlit egyél,tejtermékeket,esetleg teljes kiőrlésű lisztből készült ételeket.Sütik helyett joghurtot és hasonló könnyű finomságokat fogyassz.Ebédnél is még ha anyukád nem akar neked külön főzni próbálj úgy enni,hogy szétválasztod az ételeket,ha hús van és mindenféle köretek,akkor ne krumplit egyél,hanem inkább csak zöldségeket(nézd meg hogy csinálják a szétválasztó diétában/90 napos diéta):

[link]

Ezt akkor is jó ha csinálod ha nem akarsz fogyni,mert igazából így egészséges az étkezés.(Rengetegen csinálják ezt,és nagyon sok jó véleményt hallottam már róla)

Remélem ezzel tudtam segíteni :) .

2010. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!