Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kis mama vagyok. Nem találok...

Kis mama vagyok. Nem találok egy rendes diétás étrendet. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
amúgy is kicsit túlsúlyos vagyok és most még a picike súlya is rám jön. Nagy hizás esetén kórházba fektetnek. De egyszerüen nem találok egy normális kis étrendet. Igaz sok van de mind csiricsári drága ételekből álnak amit egy nem anyira megtehetős ember nem tud finanszírozni. Pl update kaják. Ez előtt sem találtam semit de most...

2013. aug. 5. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Kis mama? :)) Gonoszkodhatnék, de nem fogok. :P

Olvass utána, neten rengeteg oldal van, ami az egészséges életmódot, az ahhoz tartozó étkezést taglalja. Neked nem diétáznod kell, hanem változtatni az ételen, amit megeszel.

Nem kell Norbi, puszta ésszel és egy kis utánaolvasással megoldható.

Hajrá kis mama! :D

2013. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne találnod? Te érzed, Te tudod, mi passzol Neked, legalábbis az lenne logikus, ha így lenne. Persze a rossz szokások erősek, de egy kis (sok? nem olyan könnyű megtalálni az igazságot táplálkozás terén) utánaolvasás, kutakodás segíthet rájönni, mit érdemes elhagynod s miből többet fogyasztanod. Rengeteg, véleményem szerint hibás elképzelést olvastam már különböző forrásokból, nem árt, ha Magad el tudod dönteni, hogy mit fogadsz el, elég veszélyes vakon bekapni az első sült galambot. Nem hiszem, hogy van könnyű út, bár lehet, hogy ebben sem vagyunk egyformák... Engem nagyon érdekel az egészségem, nekem természetes, hogy fejlesztem a saját étrendemet :) Egyesek közben hülyének néznek, de ez természetes, az emberek már csak ilyenek.


Nem tudom, hogyan táplálkozol, de a legalapvetőbb dolgokban szinte mindenki egyetért: a zöldség jó (hacsak nincs valami emésztési problémád vagy allergiád), a bolti adalékanyagos vackokat jobb kerülni, a sok szénhidrát többnyire akadályozza a fogyást (persze nem mindegy, miből származik)...etc. De sok dologban eléggé megoszlanak a vélemények, jobb, ha olvasol, gondolkodsz, kipróbálsz s döntesz Te magad. A kibicnek semmi se drága, itt a Te életedről van szó.

S persze az étel mennyisége is fontos tényező, sőt a mozgás sem elhanyagolható.

2013. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha egyedül nem megy, beszélj egy dietetikussal, biztosan segít! Egyébként nem nehéz, egy átlagos nő 180g szénhidrátot ehet egy nap, amivel szinten tarthatja a súlyát. Persze lehet, hogy neked több vagy épp kevesebb kellene, ezt nem tudom neked kiszámolni, erre jó a dietetikus. Viszont ha megvan a szám, akkor számolj! Minden egyes étkezéskor meghatározod mennyit akarsz enni

pl egy nap:

reggel: 35g CH

tízórai 15g CH

ebéd: 60g CH

uzsonna: 15g CH

vacsora: 40g CH

utóvacsora: 10g CH


És mit kell számolni? Kenyérfélék, lisztes áruk, tészták, krumpli, gyümölcsök, édességek (bár én ezt elkerülném a helyedben!), alkoholos italok (ezt is elkerülném főleg!).

Amit ehetsz rendesen az a húsok és a zöldségek! Szóval a lényeg, hogy kiszámolod minden egyes étkezéskor az adott szénhidrátmennyiséget, és annyit eszel csak! És ez nem drága, hiszen ugyanazokat eheted, mint nap mint nap, viszont odafigyelsz rá! :)

Ha esetleg valami nem tiszta, írj privátot:)

Remélem valamennyire hasznos volt a válaszom!

2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
étrend ajánlás előtt nem ártana tudni,hogy belefér-e anyagilag,napi szinten a tojás,napi 3x hús,zöldség,túró.
2013. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3: Ezzel (leszámítva, hogy rém stresszesnek tartom a számolgatást, egy napig menne csak, de nem vagyunk egyformák) 2 bajom van. Egyrészt a zöldségben is rendesen van szénhidrát, s azért nem elhanyagolható, ha abból visz be az ember 1-200g plusz szénhidrátot egy nap, másrészt ez csak az egyik makrotápanyag, ha a másik kettőből is sokat eszik, hiába nem akkora az inzulinválasz, nehezen fog fogyni...
2013. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!


Először is gratulálok!

Rajtam is volt felesleg induláskor, amikor babát vártam. És én is ugyanezzel küzdöttem, mint Te. A megoldás az volt, hogy elhagytam a köretet a kaját mellől. Nem számolgattam semmiféle kalóriát. Annyit ettem, hogy pont jól lakjak. Nem ettem túl magam, és ami még fontosabb, hogy nem szabad éhesnek maradni. Tehát hús, zöldség és annyi gyümölcs, amennyi beléd fér, illetve amennyit a pénztárcád elbír. Fontos még, hogy olyan gyümölcsöt egyél, aminek szezonja van, és lehetőleg hazai, max. európai. Gondolhatod, mennyi vitamin van egy olyan gyümölcsben, ami útközben érik meg, vagy a határon érlelik. Nasi, csoki, stb. semmi!!!! Ha nagyon vágytam már egy kis édességre, 100%-os gyümölcslevet ittam. 3x ettem egy nap. Eleinte nem híztam, aztán kb. havonta egy kilót. Nagy segítség lehet, ha már tudod, hogy hol fogsz szülni, és hátha van ott a kórházban szülésre felkészítő tanfolyam. Ha nincs és bp-i vagy, javaslom a Baross u-i SOTE I. női klinikát. Ott van ilyen tanfolyam, az egyik óra anyaga a táplálkozás. Akkor is lehet menni, ha nem ott fogsz szülni.


Sok sikert és élvezd a várandósságot!

2013. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A 3. vagyok!

Lehet, az elején én is azt gondoltam, hogy stresszes számolgatni, és cukorbeteg lévén kellett is volna, de 13 évig nem tettem meg. Most egy hónapja mégis megteszem, és igazából k**vakönnyű :)

És igen, tényleg vannak zöldségek, amikben van szénhidrát, de én csak többnyire a répát meg a krumplit számolom, meg akkor, ha valamit nagy adagban eszem (mondjuk főzelékként), hisz ha reggelihez megeszik az ember 1 paradicsomot vagy paprikát, semmi baja nem lesz tőle. Egyébként pedig ha még mozog is az ember, márpedig gondolom terhesen is lehet valamennyit, akkor tényleg jók a zöldségek, ugyanis lassan szívódnak fel a szervezetben, nem úgy mint a tésztafélék, péksütemények, amit megeszel és hipphipp megjelenik a hasadon, újra éhes vagy, majd újra ilyet eszel és sejtjük a folytatást...

A napi 5x étkezés sem fontos, én pl 3x eszem, viszont biztos hallottátok már ti is, hogy fogyni lehet ha "sokszor eszel de keveset", ami ugye rendszeres legyen (tehát azonos időben minden nap).

És még annyi, hogy édesség helyett egyáltalán nem jó a 100%-os gyümölcslé sem, ugyanis tele van gyümölcscukorral :( Akkor már inkább egyen friss gyümölcsöt.. (bár most terhességről van szó, nem cukorbetegségről :) )

Én ezeket hallottam, még ha nem is így csinálod, szerintem egy dietetikussal nyugodtan lehet beszélni! :) sok sikert

2013. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Neked. Én néha számolom, rohadt macerás és stresszes (főleg nem nagyon pontos mechanikus mérleggel apró mennyiséget, na azokat nem is szoktam, s pár deka olajos mag naponta már elég jelentős. a zsírt sem tudom pontosan, ott is elszaladhat párszáz kalória, ha olyan a napom :D), ha fáról eszi az ember a gyümölcsöt, eleve bukott a dolog, ha nem saját készítésű főtt ételt eszik, akkor is... S igazából számomra nincs értelme, csak mert lemérem, nem fogok kevesebbet enni. De ez én vagyok, s én is jobban belejönnék idővel, de attól még macerás lenne, ugyanúgy, mint annak felírása, hogy mit ettem (írjuk egymásnak valakivel), hónapok óta csinálom, sok időt és koncentrálást képes igényelni (nekem mindennap egy hosszú lista), de néha érdekes lehet visszanézni :)

A gyümölcslével totál egyetértek, nagyon könnyű rengeteg cukrot bevinni úgy, bár hogy ennek konkrétan milyen hatása van, azt nem tudom (egyesek azt vizionálják, hogy a gyümölcscukor kapásból zsírrá alakul, pedig a kutatások szerint a humán lipogenezis nem így működik, de a szénhidrátnak azért nagy hatása van a súly alakulására, a gyümölcsöktől pláne csak megéhezik sok ember).

Én a sütőtököt számoltam anno, az elég szembetűnő szénhidrátfogyasztás, s igazán nagyon könnyű kilószámra enni. De a 2 kiló paradicsomos káposzta egy nap alatt se volt semmi... De a gyk-n sokak elfelejtik, hogy a zöldségben van szénhidrát, s szénhidrátmentes táplálkozásnak írnak le mindenféle zöldségben gazdag étrendet, nem értem, miért.

Igen, egészséges ember várandósan is tud tornázni, a fogyitársam sokkal többet edzett nálam várandósan. Bár én nagyon keveset, az is tény.

Az 5x keveset mantra a gyk-n, örülök, ha valaki meri azt mondani, hogy nem kötelező követni... Ebben sem vagyunk egyformák.

2013. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves #7, #8!


#6-os vagyok.


Ezt most nem értem. A csoki vagy bármi édesség helyett nem jobb a fruktóz tartalmú 100%-os gyümölcslé? Én eddig úgy tudtam, hogy egy fokkal jobb. Egyébként nem azt írtam, hogy ész nélkül igya a kérdező, hanem azt, hogy egyen annyi gyümölcsöt, amennyi belefér, stb. (amit Te is javasoltál #7-es), és nasi semmi. Végső esetben ittam a gyümölcslevet az édesség helyett, mert egyrészt hiányzott, másrészt már megettem a napi 1 kiló gyümölcsöt.


Az 5x étkezés pedig kifejezetten káros. A szervezetünk úgy van összerakva, hogy pl. reggel megéhezünk, eszünk. 3-4 óra alatt feldolgozza a gyomor, 1 órát pihen. Ezután ismét éhségérzet van. Délben ismétlés. Délután szintén. Így jön ki, hogy 6 után nem szabad enni. Mire este is végez a szervezet a táplálék feldolgozásával, már az alvásra készülődik. Ha mindhárom alkalommal elégséges mennyiséget eszünk, nem leszünk éhesek. Ha 5x eszünk, ez a folyamat megbomlik, a szervezet kezdi előröl a munkát, és soha nem ér a végére.

2013. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!