Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van egy NAGY bajom.11 éves...

Fancsur14 kérdése:

Van egy NAGY bajom.11 éves vagyok 88,5 kg és 165 cm. Tudnátok segíteni hogyan foggyak? (Mindegy hogy gyorsan vagy lassan. )

Figyelt kérdés

#Van-egy-NAGY-bajom
2013. aug. 9. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

A lassú fogyás az egészséges, gyors fogyással csak tönkreteszed a szervezetedet.


Egyél minél kevesebb agyonfinomított és feldolgozott élelmiszert. Igyekezz természetes cuccokat enni. Csak szemléltetésképp.


Mogyoró - természetes

Gabonapehely/müzli - mesterséges


csirkecomb sülve - természetes

hamburger - mesterséges


De hogy jobban fogalmad legyen a dolgokról:

https://www.youtube.com/watch?v=NyB5Wm-IzTE


https://www.youtube.com/watch?v=EUmSW457pkM


Jókat mond, fogadd meg.

2013. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Segítségképp még annyi, hogy reggelire edd az energiadúsabb kajákat (pl. banán, szalonnás rántotta, teljes kiőrlésű kenyér) és estére a könnyebb ételeket (főtt tojás, zöldségsaláta, párolt hal, főtt csirke).


Gyümölcs, olajos magvak tízóraira vagy uzsonnára tökéletesek.

2013. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen! Sokat segítettèl! Mert èn pl pont fordítva csinálom. Egyèbkènt mèg ha tudnál nekem ajánlani valami tornát ami fogyasz azt megköszönnèm! :) utálom hogy az osztályban èn vagyok a legducibb ès mindig kihagynak a játèkokból mert futok 3-5 mètert ès kifulladok. Hogy tudnám hozzászoktatni a szervezetemhez a rendszeres mozgást? Előre is köszönöm!
2013. aug. 10. 00:12
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Hú, hát ezt most így látatlanban elég nehéz megmondani, mármint, hogy Neked mi lenne a jó edzés.


Ha a rendszeres tempós és folyamatos (20-30 perc megállás nélkül)gyaloglást beiktatod, akkor már az is jól fejleszti az állóképességedet! Ezt akár minden nap lehet, mert nem fáraszt ki, nincs izomláz.


Tornából szerintem nyugodtan csinálj olyan gyakorlatokat, amiket ő (régi videó, de nagyon jó): https://www.youtube.com/watch?v=xKCTpodqeqg


Ha lassabban csinálsz egy gyakorlatot, akkor nehezebb is, és jobban megdolgoztat (pl. próbáld ki a gyorsabb és a lassabb guggolást). Kezdd a tornát mindig bemelegítéssel és zárd nyújtással. Az ugrabugrálós tornákat egyébként felejtsd el, sokkal jobb egy lassabb, erősítő edzés. Javaslom, hogy nézz a neten 'pilates' és 'callanetics' videókat. Mindkét tornának vannak nagyon jó gyakorlatai.

2013. aug. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ja, tornából elég hetente 2-3 alkalommal fél óra, de azt becsülettel tornázd végig :)


És igyál sok vizet (cukros, színes löttyök, gyümölcslevek nem jók).

2013. aug. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mivel gyerek vagy kizárólag dietetikus segítségével szabad fogynod! Megbetegedhetsz a tanácsoktól.
2013. aug. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az úszás csak előnyödre válhat, ha van rá lehetőséged, persze nem egyből versenytempóban.
2013. aug. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Szia! Gondolom vannak barátnőid. Ha van biciklid vagy görkorid menjetek ki picit mozogni. Ha nincs egyik sem, akkor menjetek sétálni. Édességet nem írom, hogy ne egyél, csak ne ennyit. Ha az üdítőket lecseréled ásványvízre, de még a csapvíz is megfelel már sokat tettél! Igyál sokat! Evés előtt bizonyosodj meg arról, hogy nem szomjas vagy, hanem éhes. Evés előtt igyál egy pohár vizet.

Remélem segítettem, a lényeg:mindent ehetsz csak picivel kevesebbet.

Neked nem szabad komolyan fogyiznod,de ezek a tippek nem olyan tippek amiz ne csinàlhatnál. Sok sikert a fogyáshoz! Ne add fel! Én szorítok!

2013. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

tudunk segíteni: menj el orvoshoz!!! 25-30 kg túlsúly leadásához egy felnőttnek is orvosi segítségre van szüksége, egy gyereknek pláne.


ami biztos nem fog megártani: ne zabálj édességet és ne igyál mást csak vizet vagy cukrozatlan teát + sok séta és menj úszni...és ne fuss, mert tönkre fogod tenni az ízületeidet!

2013. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat! Egyèbkènt már semmilyen csokit nem eszek kivève napi 1 jègkrèm mert meleg van. Egyèbkèn így vagyok a vízzel is van/volt amikor több flakonnal megittam. Ès persze nap fèl pohár tea reggel.
2013. aug. 10. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!