Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem mindegy, hogy...

Miért nem mindegy, hogy éheztetem magam, és ez által viszek be kevesebbet, mint amit elhasznál a szervezetem, vagy ha eszek rendesen, amit viszont lemozgok?

Figyelt kérdés
Csak normális válaszokat szeretnék.Eszek rendesen,mert tudom,hogy kell.De sokszor megfordult már a fejembe,hogy nem kéne..
2013. jún. 26. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Bizonyára más tényező is van, de egy bizonyos szint alá nyilván azért sem érdemes menni, mert akkor már olyan keveset eszel, hogy ha azt a legkiválóbban állítod össze, akkor sem kapja meg a tested, ami kell neki. Még ha lazán hozzá is férnél a zsírhoz azonnal (márpedig tudomásom szerint ez nem így van, zsírt is muszáj enned eleget fogyáskor is), a fehérjét, vitaminokat és ásványi anyagokat honnan veszed? Főleg a fehérjét, mert arra nincs tabletta... Bár ha beviszed a szükséges mennyiségű fehérjét s szinte mást nem, az még elég masszív koplalás, de itt átadom a szót a hozzáértőbbeknek.

(Ja és van ilyen kis erősen gyakorlati rész, hogy ha én pl. nem eszem ezerpárszáz kalóriát, akkor éhes vagyok és az nekem nem jó :) Szerintem a környezetemnek se, de nem szoktam kipróbálni.)

2013. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legalább 1 milliószor le lett írva, hogy miért nem jó a koplalás. Használd a keresőt.
2013. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegy. Az nem mindegy, hogy mennyivel van alatta a nettó kalóriabeviteled (evés mínusz mozgás) a szükségesnél. -20% alatt már koplalás.

A mozgásnak ott van szerepe, hogy felgyorsítja az anyagcserédet, ami szintén fontos.

2013. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!