Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Menstruáció alatt nehezebb a...

Menstruáció alatt nehezebb a fogyás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan két hónapja fogyókúrázom, szépen,szabályosan lemegy a heti egy kiló,viszont akárhányszor megvan (eddig 2x tapasztaltam,2x jött meg a fogyókúrám során) egy másfél hétre megáll a fogyás, hiába csökkentem az amit eszek,vagy sportolok többet. Nem tudom, hogy ez valóban a menstruáció miatt van, vagy csak véletlen egybeesés. 170 centi vagyok, jelenleg 64 kiló. Vagy túl sokat eszek, és csak a kezdetben volt ez elég? (Ma: reggeli: közepes alma ebéd: egytojásos omlett 2 pulykamell sonkával vacsora: egy alma)

2013. aug. 15. 16:37
 1/5 A kérdező kommentje:
jajj és 15 éves vagyok
2013. aug. 15. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha menstruálsz, a szervezeted vizet tart vissza, lehet, hogy emiatt mutat többet a mérleg (szerintem csak erről van szó).
2013. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! A múltkor velem is ez volt, engem is itt igazítottak útba és a neten is utána olvastam. Amikor menstruálsz a szervezeted vizet tart vissza, ahogyan írja az előző hozzászóló is. Én azt tapasztaltam, hogy ekkor lefelé egy gramm sem ment, sőt még inkább picivel többet is mutatott a mérleg. Aztán mikor elmúlt, akkor annyi volt a súlyom, amennyinek lenni kellett és azóta is szépen megy minden tovább. Ne aggódj. :)
2013. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem inkább jobban megy olyankor (a stagnáló szakaszok sosem estek vele egybe, pedig sokat stagnálok), ami logikus is volt számomra, több a kalóriaigény, az étvágyam pedig nem nő, az első nap inkább csökken. Úgy látszik, én nem tartok vissza vizet, elég nekem a normál szint, majd pótolom, ha szükség lesz rá, minek feltankolni előre :)

De sokszor olvastam, hogy másoknál ez nem így van.


Túl sokat eszel?! Nekem úgy tűnik, koplalsz.

2013. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2013. aug. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!