Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A folyadék segíti a fogyást?...

A folyadék segíti a fogyást? Édesítővel nagyon káros? Máshogy nem megy.

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban anyám utálta, ha inni kértünk, ha meg ezt nem otthon tettük, hanem valahol voltunk még jól meg is vert vagy leszidott, hogy mit kell innivalóért nyávogni. Nyaranta 8kor le kellett menni a játszótérre és 1ig tilos volt felmenni, innivalót meg sosem csomagolt, ha kirándulásra mentünk adott max 2 pici szívószálas üdítőt 1 napra, mert nem kell vedelni egész nap.

Így felnőtt koromra annyira megszoktam, hogy nem iszok, hogy néha heti 1-2 pohár folyadékot nem fogyasztok. Mindenki bír inni körülöttem, de nekem eszembe sem jut, ha meg néha szomjas vagyok 2 decitől rosszul vagyok, pedig alapvetően szeretem a vizet.

Sajnos van vesekövem is, az orvosok mindig letolnak, mert a vesém maxon koncentrál, hogy ne száradjak ki és mindehez 23 vagyok.

Sajnos egyedül a limonádét tudom meginni, úgy, hogy fél literhez teszek 1 Süssina édesítő tablettát, így a reggeli kávéval 8 tablettát fogyasztok egy nap. Ez nagyon káros? Sajnos vagy ez vagy nem bírok inni, cukros üdítők kizárva. Talán a fogyásban is jót tenne, mert az utolsó 3-4 kilóval nem boldogulok. Meg hát az egészségemnek is jót tenne.

Néha rámjön az akarás és lenyomok napi másfél litert, de 3 napig talán bírom. Azt mondták idővel kívánni fogom, de sose sikerül oda eljutni.


2013. aug. 21. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Figyu, ha ennyire nem iszol, akkor sokkal többet segít a szervezetednek az a fél liter víz, ami a limonádéban van, mint amennyit árt az édesítő tabletta. Érd el a napi 2-3 litert, tökmindegy, miből (de azért ne kólát vagy más koffeintartalmút igyál), és utána próbáld elhagyni a cukrot vagy édesítőszert. Ha ez utóbbi nem sikerül, az még mindig a kisebbik baj. Ha úgy nem ment, hogy minden nap másfél liter egyből, akkor most próbáld meg lassabban: ezen a héten minden nap igyál fél litert, a következőn egy litert, utána másfelet és így tovább.
2013. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Használj valami szteviás édesítőt..


Nem tudjuk, hogy mennyire káros. Én azt sem tudom, miből áll a Süssina. De általában nem túl jók. Sőt.. lehet a cukornál rosszabbak? A fene se tudja ezt pontosan.


A szomjatlanságnak egyébként tudtommal lehetnek okai, amiket ha megtalálsz orvossal és kezelitek, jobb lehet.

2013. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gratulálok az anyukádnak, hogy nem kerültetek eddig dialízisre, vagy transzplantációs várólistára.

Igyál!

2-3 litert is egy nap, ilyen melegben meg főleg. 20kg-onként egy liter naponta a szajkózott mennyiség.

Csináld azt, hogy megiszol 20-30percenként egy decit, ha máshogy nem megy, és hozzá fogsz majd szokni.

Én egyszerre 4-7 decit is megiszok és nem is erőltetem! Simán lecsúszik.

Tudom, hogy soknak tűnik, de neked is el kell távolodnod attól, hogy fél nap alatt alig akar lemenni az a nyamvadt 2 deci.

2013. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!