Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz melyik mozgásforma...

Fogyáshoz melyik mozgásforma lenne jobb - aerob vagy saját testsúlyos?

Figyelt kérdés
Mindenhol az aerob edzést írják, de nekem túl unalmas, át se mozgat rendesen...Viszont nagyon szeretem a fegyencedzést, pilatest, jógát is, ezeket a gyakorlatokat szoktam kombinálni, ebből kb. 40 percnyit szoktam csinálni, heti 3-4x. Zsírleadáshoz szerintetek ez is jó lenne, vagy mindeképpen aerobozni kell? :/ Lány vagyok, csak itt-ott van több zsír a kelleténél, kaja rendben van, kb. így áll össze az étrendem: 28% fehérje - 36% szénhidrát - 36% zsír (zsír néha több, ch meg kevesebb).

2013. jún. 11. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a saját testsúlyos (anaerob). Max nem eszel annyit. Én lehet csökkentenék a széhidráton is a zsír javára :) de azét ez így nem rossz. Kalóriában v grammban adtad meg a százalékokat? A túl sok edzés amúgy nem jó(kortizol többlettermelés miatt a hasi zsírra rossz hatással van pl), heti 2 v max 3 saját testsúlyos fegyencedzés viszont segíthet a fogyásban :) De ha nem aerobozol, akkor nem is kell annyit enni szerintem
2013. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem vagy vagy, hanem és. A fontosabb az izmokat megterhelő edzés. e mellé lehet némileg fokozni a zsírégetést az aerobozással, ami viszont nem megterhelő tehát lehet tőle edzeni. Aerob közben hallgass zenét, ha otthon tudod csinálni valami gépen akkor tévézni de akár olvasni is lehet közbe.
2013. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdekes volt a cikk, most már többet tudok arról milyen hátulütői vannak a futásnak. De az aerob nem tart órákig. És mivel nem kardió csak aerob ezért egészen minimális stressz a szervezetnek. Átlagos edzettségű embereknek a gyaloglás esik aerob tartományba ,amire mindenféle tudományos háttér nélkül elmondhatjuk hogy nem egészségtelen.


Mondjuk azt hogy második átgondolásra logikailag összeállt a cikk de mégis vannak benne olyan állítások amikhez nem ártott volna referencia.

Mozgás közben az inzulin felgyűlik és igyekszik a vérbe került glükózt zsírként raktározni? Miért? Hiszen az izmoknak van szükségük glükózra és ez a hormonok kibocsájtásának eredeti célja. A stressz pedig arányban van a mozgás intenzitásával és az energia felhasználással. Nagyobb stressz nem csak több hormont jelent hanem nagyobb igényt is az izomzat részéről. Ez egy természetes rendszer aminek egyensúlyban kéne lennie. Persze logikus hogy ha az elődeink nem tudtak órákat futni akkor nem erre lettünk kitalálva, és amíg gyaloglásnál nem, addig futásnál már felborul az energia igény és az inzulin kibocsájtás egyensúlya. Csak elmélkedek.

2013. jún. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom :D mondjuk nem feltétlenül kövérek a hosszútávfutók(inkább vékonyak és nem annyira izmosak). én pl szeretnék is futni :) és szeretek is csak nem nagyon szoktam:D
2013. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de jöhetnek még! Bár a cikk érdekes, futásról én nem beszéltem, aerob mozgásként gyorsan gyalogolni ill. néha úszni szoktam....
2013. jún. 11. 10:47
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem ez jött be a legjobban: heti 3-4× edzés súlyzóval, pihenőnapokon kardió.


az étrend persze megvolt rendesen.

neked kevés a fehérjéd. vagy a zsírt, vagy a szénhidrátot csökkentsd és emeld meg helyére a proteint.

2013. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha fogyni akarsz akkor intervallum edzés!!(Lehetőleg futás)

Hát ez minden csak nem unalmas és teljesen átmozgat.

Mióta élek sportolok mégis sokszor küzdöttem kisebb súlyproblémákkal és szinte mindig a hosszú,unalmas,monoton futással fogytam.

Aztán 3 éve előszőr kipróbáltam az intervall futást. Hát az első néhány alkalom után olyan helyeken volt izomlázam amiről azt sem tudtam,hogy létezik.

Az eredmény pedig sokkal hamarabb jött!

2013. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 poiu ***** válasza:
Heti 3-4 x 40 perc fegyencezés jó, több nem is kell. Séta, ha unod, akkor egyszerűen járj gyalog - ebből sok kell. Intervallum: egyetértek. Minél intenzívebb, annál kevesebb idő kell rá. Kaja: lehetőleg ne egyél gyors szénhidrátot.
2013. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 14. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!