Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi gátol titeket abban, hogy...

Mi gátol titeket abban, hogy elmenjetek sportolni?

Figyelt kérdés

Erre vagyok kíváncsi, tehát ha benéztél írd le kérlek, hogy mi az oka!


Én két éve kezdtem 93 kg voltak 15 évesen, borzasztó túlsúly volt. 300 métert alig birtam lefutni.


Elkezdtem két éve gyúrni és nagy akaraterővel sikerült mindaz ami most vagyok. Napi 13 km intenzív futást végzek, mert majd tervben lesz egy félmaraton, de mindenek előtt izmosodni akarok. Mert ugye lefogytam és vékony lettem.


Csináltam blogot is a történetemről, szerintem sok mindenkinek tud ez segítséget nyújtani: www.asbinaplo.blogspot.com


a Facebook oldalam (Matthew's workout): www.fb.com/matthewsworkout


Várom a válaszaitokat!



2013. aug. 27. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Tiszteletre méltó, amit csinálsz, de aki jól érzi magát kövéren, azt nem kell cseszegetni, hogy "mé' nem csinálod azt, amit én?"

Persze van, aki rinyál, hogy nem tud lefogyni, de nem mozog semmit, csak csodaszerek után kutat. Ez ilyen, Kérdező.

2013. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem a GYIK. Most mit sportoljak, amikor éppen fórumozok?
2013. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
ha követnék azt, amit elkezdtem én már két éve és tegnaptól facebookon is követhet bárki sok tanácsot és kitartást kaphatna.
2013. aug. 27. 17:47
 4/16 anonim ***** válasza:

Engem sokáig az időm gátolt ebben, a suliban volt hogy délután fél 4 ig is bent kellett lenni mert ott ment a hülyeség, utána meg volt másfélóra mire hazaértem, akkor otthoni tanulás, plusz magántanár este meg már hulla voltam a sporthoz. Amikor leérettségiztem elmentem szakmát tanulni fizetősre mert lett volna egy munkahely így 3 hónap alatt leraktam a szakmám gyorstalpalón, akkor mellette volt időm kondizni meg minden, de amikor elkezdtem dolgozni akkor engem 12 órás műszakba dobtak plusz az utazás csak oda volt 1 óra, tehát reggel 7-től este 7 ig dolgoztam és céges autóval örültem hogy este 8 óra körül hazaérek. Nem volt időm sportolni megintcsak.

Amikor elkezdtem 110 kg körül voltam majd lementem kb 95 kilóra, majd amikor dolgoztam akkor valamennyi visszajött, ez inkább a rendszertelen étkezésnek volt köszönhető, mert mi akkor ettünk amikor volt idő volt amikor 9 kor reggeliztünk, ebédünk délután 2 körül volt vagy 3 kor. Tehát összevissza.

Most hogy kivágtak onnan és most egy gyárban vagyok állandó délelőttös így most van időm a kondira, kb 1 éve dolgozom már, így és meló után 2 kor amikor hazamegyek akkor megebédelek így van rendszer kb fél 3 kor már tudok enni, fél 4 kor meg megyek edzeni konditerembe úgy 1 órát, majd amikor van egy kisebb időm és nincs olyan rossz idő sem akkor elmegyek kocogni úgy 1 órát.

Kilóéterben 4-5 km az amit lefutok egy nap alatt minimális megállással. Nemrég váltottam futóhelyet, most egy falu szélén a határban szoktam kocogni földes úton, azt hallottam hogy az egészségesebb szép hosszú mező 5 kilométer futás simán megvan ha lefutok 2 kört, utána még tornázok ott egy picit, majd amikor hazamegyek akkor kicsit súlyzózok még pluszba. A leadásomat nem számoltam, de minden nap tornáztam volt hogy 2 hónapig nem álltam mérlegre, és most vagyok 72 kiló. Nekem ez volt a kívánt célom, nagydarab vagyok, főleg izomra, és birom a terhelést is.

Ennél lejjebb nem tervezek menni én most szeptemberbe picit pihenni fogok mert lesz még egy állásom másodállásban mert most jól jön egy kis plusz pénz így megint nem lesz egy deka időm sem, de mivel ez csak ideiglenes mert október közepéig leszek bejelentve náluk másodállásra, és esélyes hogy utána már nem kellek így visszaállok majd az edzésre.

2013. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok ennyi.
2013. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A lustaságom. Legyőzhetetlen.
2013. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
irjátok le a történeteteket és a legjobbakat kirakom a facebook oldalra :) hogy vetted rá magad, hogy sportoltál, mit ettől, eredményeket, méréseket
2013. aug. 27. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha az emberek értelmes dolgot akarnának követni, akkor olyan edzést és táplálkozási iránymutatást kaphatnának.. amiről most álmodni sem mernének. A futás egy viszonylag egyszerű, középszerű mozgás amihez elég sok kitartás kell, ehhez képest nem mozgat át mindent úgy, ahogyan lehetne.


De most én nem kritikát írok, azt mondom hogy olyan szakértők, edzők vannak akikhez én sem érek fel.. talán majd, mert például tanulok tőlük..


De az emberek többsége lesz.arja ezt, vagy nem csinál semmit, vagy tessék, flabéloszozni akar 10 percet, mert az olyan nagyon hatékonynak van reklámozva. Hogy tetszik?


Továbbá nagyon kevés pénzért nagyon sokat dolgoznak, és elfáradnak. Konkrétan belefáradnak és belefásulnak az életükbe, a munkájukba. Én ezt most érzem át kicsit, betegen én sem vagyok éppen toppon. Sz.ar munkát csinálok, korán kelek, kevés pénzért.. és valahogy nekem sincs kedvem megváltani a világot, az életemet.. Na a legtöbb ember így van alap állapotban. Hát ezért nem fognak téged követni, sem engem, sem nálunk nagyobbakat. Sajna, ez van, ez komoly társadalmi probléma, ami magával von sok egészségügyi, gazdasági következményt.. ma tisztább pillanatomban erről értekeztünk kicsit. Nem tudsz segíteni rajta, mert azoknak az embereknek Akik Számítanak pont nem érdeke az, hogy motivált, lelkes, friss és gondolkodó emberek szaladgáljanak. Beteg, függőségekben tartott és manipulálható gépekre van szükségük. Vigyázz, mert most éppen kilógsz a sorból az önállóságoddal és az energiáddal.

2013. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy cseppet sem élvezem a sportot. Izzadok, lihegek, alig várom, hogy vége legyen... áh, cseppnyi örömöt sem találok benne. Inkább hagyom a francba és jobban odafigyelek, hogy ne egyek kalóriabombákat.
2013. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Semmi. De nem megyek el, otthon végzem reggel és este.
2013. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!