Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a több...

Hogy vegyem rá magam a több víz fogyasztására? Baj az, ha csapvizet iszom?

Figyelt kérdés

1,5-2litertől nem tudok többet menginni, pedig a súlyom és a magasságom miatt többet kellene..és fogyni is szeretnék.

Már nagyon unom az ásványvizet..


2008. júl. 1. 18:20
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!!!


Próbálj meg kevesebbet enni és akkor több víz fér beléd és nem is hizlal. A csapvízról csak annyit mondanék hogy hűtőben palackokban hagyd állni min. 1-1,5h-t

2008. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj, hogy csapvizet iszol? Ne tévesszen meg, hogy mindenhol az ásványvizet nyomatják, úri jódolgukban már nem tudnak mit kitalálni, amúgy az ásványvizek nagy része is csapvíz.
2008. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ihatod a csapvizet. én nem urizálásból iszom ásványvizet hanem azért mert itt olyan klóros a viz hogy szinte ihatatlan. A színe Tejfehér az íze pedig a hypós vízhez hasonlít. Amikor más környéken laktam én is csapvizet fogyasztottam.
2008. júl. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
sya!nekem is ez a problémám.én is eddig (2 héttel ezelőttig)szénsavas ásványvizet ittam(közel sem eleget-már nem bírta a gyomrom a szénsav miatt),és most rákaptam a csapvízre és a szénsavmentes ásványvízre.én már akkor is iszom ha nem kívánom,mert nem szabad megvárni még szomjas leszel.apránként keveseket kortyolgatok,2 literes üvegből utántöltök(sokx) kis üvegbe és így észrevétlenül elfogy..
2008. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tippeket!
2008. júl. 1. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vízszükségedet legkönnyebben ugy állapíthatod meg, hogy minden 20 kilóra kell 1 liter víznek jutnia.Tehát egy 80 kilós embernek napi 4 liter vízre van szüksége.Én ugy csinálom, hogy minden étkezés előtt megiszok 3 dl vizet, ami már 1,5 l-t jelent.Ezt hamar megtudod szokni, könnyen az étkezésed részévé válhat.Evés közben viszont sose igyál, mert az tágítja a gyomrot!A nap többi részében pedig 3-4 alkalommal csak eszedbe jut, hogy igyál:)És már meg is van a napi szükséges folyadékmennyiség:)
2008. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nekem a napi 5 litert kellene meginnom.

Nekem ez a módszerem:

Reggel mikor felébredek, mindig iszom egy bőgre 2,5-3dl gyógyteát. Amikor bemegyek a munkahelyemre ott is a reggeli előtt ugyan ennyi rooibos teát iszom. Majd 1,2 liter zöld teát délig. Csak citrom lével édesítem. Amikor megittam egy bögre teát, kitöltöm a másik adagot és magam elé teszem az iróasztalra. igy mindig szem előtt van. déltől estig pedig szénsavmenetes ásványvizet iszom, hogy ne fájduljonmeg a gyomrom. Sajna a szénsavastól és a kloros viztől hamar megfájdul.

Igyekszem gyakran levest enni, mert ugye az is "lé". A gyümire is odafigyelek. Nem egyszer délután nyomom a dinnyét, na abban aztán van víz bőven:)

2008. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a dinnyére szavazok! Itt a szezonja, és finom is.

Ami megkönnyíti a 2 liter folyadék bevitelét, hogy ne nagy adagokban akart bevinni, hanem egész nap legyen a kezed-szemed ügyében innivaló, és ha csak 1-2 kortyot iszol belőle egyszerre, az is jó.

Ha erőlteted az ivást, gyorsan vízundorod lesz :)) Fel lehet dobni azért - kis cukormentes szörp, zöldtea előre megfőzve, behűtve(az amúgy is fogyaszt:P)

Valamint ne hagyd ki a főétkezéskor a levest, mert nem sok kalória van benne, telít - tehát a főételből eleve kevesebbet fogsz enni, meg hát az is legalább 3-4 decivel megdobja a napi folyadékot!

2008. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden órában igyál meg kb. 2-3 deci vizet és kezdetnek jó lesz! Kajálás előtt meg igyál meg két pohár vizet vagy egyet ahogy neked tetszik! Jó hatása az, hogy kevesebbet bírsz enni! Én is így kezdtem aztán egyre jobban kívántam a vizet!
2008. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!