Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a testtömegindexem normál...

Ha a testtömegindexem normál akkor miért vagyok kövér?

Figyelt kérdés

A testömegindexem 26,57 és a normál kategóriába tartozom (168 cm magas vagyok 75 kg) Nekem elég nagy nagy hasam van akkor meg mitől normális ez?

[link]

A 25-30% között vagyok


2013. szept. 1. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:
16/L vagyok és a súly elosztást nézzük a hasamon van a legtöbb és kevés a combomon. Futással alakitható? Vagy mit ajánlotok?
2013. szept. 1. 19:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Voltam énis ennyihez 75 kg, hidd el, szerintem se normális súly.:D

Amúgy azt gondolom még az egészséges tartomány, azért írja normálnak.

2013. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez már inkább a kicsit túlsúlyos kategória mint a normál. Szerintem kb. 58-62 kiló között kéne lenned. Válts életmódot: étkezz egészségesen, és kezdj el valami sportot.
2013. szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bmi onmagaban szart sem er, testzsirszazalek, csont- es izomtomeg ami igazan szamit...en 159 cm vagyok es 62-64 kg, es ugyan meg fogyozom, de nem vagyok kover[36os/S felso, 38as nadragmeret], de van rajtam kis felesleg[comb], es a fogyokura vegen is ennyi leszek, mert a leadott zsir helyett izomban vissza fogom szedni a tomeget
2013. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mirk ***** válasza:

[link]


ez az igazság

2013. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 banderasito válasza:

Ez csak egy index! Tájékoztató jellegű, ami sokkal aggasztóbb a számomra az hogy "alma" típusú vagy. A hasad kezdett el nőni, ami azért veszélyes mert az összes létfontosságú szerved ott van! Minden féleképpen változtadnod kell mert nem lesz jó vége! Egy analízissel közelebb kerülnénk a válaszhoz. Mert kimutatja a zsír%, hdratáltság%, bio életkort, cson tömeg, stb.

Ezek után már jobban látjuk mit szursz el az étkezési szokásodban.

2013. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul néztél, a 25 feletti BMI már a túlsúlyos kategória nem a normál! És a testtömeg index mellett érdemes a testzsír arányát is megmérni.

De ha szemmel láthatóan van rajtad felesleg, akkor végül is nem is kellenek a mérések.

2013. szept. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mirk ***** válasza:

"testtömeg index mellett érdemes a testzsír arányát is megmérni. "

Ez úgy helyes, hogy: A testzsír arányát érdemes megnézni, a testtömeg index nem releváns, értelmetlen, nem kell vele foglalkozni.

2013. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából a testszír százalék is csak akkor releváns, ha megfelelő műszerrel mérik, ami csak orvosi körülmények között lehetséges.

De ha látható a súlyfelesleg, akkor felesleges bármit is méregetni.

A testzsír százalék mérése azoknak hasznos, akik látszólag vékonyak, de ezzel kimutatható pl. a szervek elzsírosodása.

De ha látható, akkor minek méregetni?

2013. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te mit néztél el?? A BMI is meg bármilyen más elmélet szerint a normális testsúly az ha a magasságodból kivonsz 110-et.

Miután még nem vagy több mint 18, ezért még szigorúbban kell ezt venni, és 110-nél is többet kellene kivonni, de vannak gyerek bmi-kalkolátorok, ami annyival tér el a többitől, hogy 18 alatti életkort is be lehet írni, pl.:

[link]

Ez is egyértelműen kiadja hogy túlsúlyos vagy.

Ami persze nem szégyen, csak legyünk már tisztában a dolgokkal! Ilyen magasság mellett a 65-68 kiló is már duci.

És mielőtt megharagudnál rám, nekem bejönnek az ilyen lányok, mint te.

2013. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!