Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mozgásszegény életmód után...

Mozgásszegény életmód után járhat ez a változás eredménnyel?

Figyelt kérdés

Mozgásszegény életmód alatt azt értem, hogy egész nap az egyetemen ülök, aztán átsétálok a 2 percre lévő kollégiumba, tanulok hajnalig és lefekszem aludni. Kb. így nézett ki egy napom eddig. Ráadásul tanulni nem könnyű éhesen, úgyhogy néha hajnalban is becsúszik 1-2 szendvics, ha már kopog a szemem az éhségtől.

Talán az eddigiekből látszik, hogy jóformán időm se lenne rendszeres mozgásra, de ennél nagyobb baj, hogy nem vagyok hozzá elég kitartó. Pár hétig tudom magam tartani a megerőltetőbb mozgáshoz, de egy idő után mindig feladom. Így viszont nem lehet tartós eredményt elérni.


Most viszont arra gondoltam, hogy "sok kicsi sokra megy" alapon próbálok apróságokat megváltoztatni, hátha ez segít valamennyit.

Hiányzik még egy félév tesim, így most heti egyszer aerobicra fogok járni (ha lesz időm, lehet, hogy heti 2x). Ezen kívül tervezek heti 2 hosszabb sétát, ill., hogy mostantól nem használom a liftet. (A koli 6 emeletes, az egyetem 3.) Tudom, hogy ezek nem túl nagy változások, de tekintve, hogy eddig még ez sem volt, lehet valamennyi eredménye, nem? Nyilván hanyagolni fogom mellette az esti evéseket, kevesebb édesség, sok gyümölcs, sok folyadék, kevesebb pékáru, stb.

Szerintetek fogyhatok, ha ezeket az apró változásokat hosszú távon betartom? Nyilván nem fogok hamar fogyni tőle, de talán szép lassan, fokozatosan, ha a későbbiekben is betartom ezeket, tartósabban. Mi a véleményetek erről?


2013. szept. 5. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg segít a kalóriadeficitben. Csak a mozgás megváltozása nekem abszolút semmit nem okozott, amikor elkezdtem 10, majd 13 km-t gyalogolni enyhén hegyi terepen, naponta. A súlyom stagnált, de abban jó vagyok, nekem étrendváltoztatás nélkül nem megy.

Egészségileg persze mindenképpen jó, ha mozogsz s mivel jó lépéseket teszel az étrendedben is, simán lehet változás, de ugye a fogyás komplikált dolog, van, aki tesz egy megfelelő lépést a jó irányba és lazán fogy, más pedig látszólag semmitől sem. Majd az idő eldönti, ezt nem lehet így távolról és előre megmondani... Ahogy azt sem, hogy az extra mozgás hogyan hat az étvágyadra, pl.

2013. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogyáskor a megfelelő étkezés sokkal többet számít, mint a mozgás. Így ha felmész a 6. emeletre és utána megérdemelsz egy automatás kávét, akkor inkább menj lifttel.

Készíts szendvicset és egyél rendszeresen. Írj össze ötleteket, hogy hogyan tudnál nem uncsi szendvicseket csinálni, gyors, egészséges ételeket főzni netán és ne este pótold be. Nyilván van szünet ebédidőtájt, meg órák között is. A mozgást persze csináld emellett. Jobb lesz amúgy a kedved is és aktívabb leszel és ez majd visz tovább előre. :)

2013. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az étkezés többet számít, de azért olyan is van, hogy valaki nem változtat a kajáján, viszont elkezd sportolni és így tud fogyni. Viszont ez heti 5-6 nap legalább fél óra mozgást jelent. A heti egy aerobic az épphogy egy picivel több, mint a semmi, de fogyni ennyitől nem fogsz szerintem.
2013. szept. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!