Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evészavar, túlevés bulimia...

Evészavar, túlevés bulimia leküzdése hogyan lehetséges pénztárca kímélően?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a gondom, hogy én több mint 10 éve túlevéses zavarral küzdök (ami a bulimia egyik ága, csak itt hiányzik a hánytatás). Most 23 éves vagyok, és 11-12 éves korom óta így mennek a dolgok. Súlyosan elhízott vagyok, és már rájöttem, hogy segítségre van szükségem.

Tudom, hogy pszichológushoz kellene fordulnom (meg persze dietetikushoz), de nincs pénzem rá. Valaki tud segíteni? Esetleg létezik valamilyen önsegítő csoport vagy ilyesmi?



2013. szept. 16. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire vagy súlyosan elhízott?


Első körben jó lenne elkezdeni egészségesebben étkezni és az adagokat csökkenteni.


Nem biztos, hogy kell neked pszichológus, csak áss a leled mélyére, és próbáld kideríteni, hogy mit próbálsz te elnyomni az evéssel?

Ha ez megvan, akkor meg tudatosan küzdj ellene.


Nincs varázslat, a pszichológus sem fog többet tenni érted, mint hogy majd elmondja, hogy kezdj el nem szemét kaján élni, és megpróbálja kifürkészni, hogy mi az állapotod oka, hogy aztán azt feloldhassátok. Milyen trauma, negatív élmény stb. ért téged.


De erre te magad is képes vagy. Szerintem csak pénz kidobás az egész.


Sokkal többet érne, ha találnál magadnak egy fogyitársat, akivel elmennél hetente többször sportolni, tartanátok egymásban a lelket, bíztatnátok egymást az egészséges életmódra.

2013. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,hasonló problémákkal küzdöttem én is (anorexiás típusból váltam hashajtózó bulímiássá) annyi különbséggel hogy kb. 5 kg jött fel rám fél év alatt,nem voltam elhízott. Nekem az segített amit az első válaszoló leírt,hogy elgondolkoztam azon,mi miatt csinálom ezt,figyeltem hogy milyen helyzetekben tör rám a zabálási kényszer. Párkapcsolatod van? Ha igen,jól működik? A barátaiddal milyen a viszonyod? Család,szülők támogatóak vagy inkább visszahúznak hogy "úgysem-sikerül-semmi-sem"? Nekem ezek voltak a kiváltó okok. Bármi bajom volt,megsértett a párom,elhanyagoltak a barátaim,szívóztak velem a szüleim - ettem. Amint megtanultam elengedni a fülem mellett a bántásokat,kerestem egy olyan pasit akivel imádjuk egymást és kölcsönösen jobban odafigyeltünk egymásra a barátaimmal,megszűnt a kényszer hogy faljak (sőt,azóta sokkal jobban hallgatok az ösztöneimre is,érzem hogy mikor vagyok éhes,mikor nem. korábban kötött menetrendhez tartottam magam hogy reggel reggelizni KELL,délben ebédelni KELL,este vacsorázni KELL,mindegy hogy mit kívánt a szervezetem.)


No meg azt is hozzá kell tennem hogy kezdetben sokat segített az hogy nagyon kemény edzéseket csináltam,az is ad egyfajta napi ritmust mert előtte nem lehet sokat enni mert rosszul leszel,közben értelemszerűen nem eszel,utána meg olyan jó érzésed van hogy végigcsináltad és kellemesen könnyű vagy hogy nem is akarsz majd falni. Plusz még a bűntudatra is gyógyír mert legalább tudja az ember hogy ledolgozott 500-1000 kalóriát ha igazán beleadott apait-anyait. Most is imádok sportolni,szinte rosszul vagyok ha nem mehetek edzeni :D


Na és a végére még egy kis saját tapasztalat: azt a pénzt amit kajára költöttem volna,inkább más cuccokra vertem el: körömlakkra,táskára,pólóra,parfümre vagy finom üdítőkre,kávéra,cukormentes energiaitalra ha már mindenképpen valami olyat akartam ami a pocakba kerül netán sörre,borra amikor elmentem a barátaimmal kicsit szórakozni. Többé nem hiányzott az hogy kaját vegyek :) Bevallom,én még a cigire is rászoktam de azt hiszem inkább mértékkel a dohányzás (főleg társaságban,buliban,hétköznap csak 3-4 szál egy nap) mint a mértéktelen evés amitől depressziós lesz az ember és elveszti minden önbizalmát.

19/L

2013. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem megfogadni a tanácsokat! Rengeteg mindennel próbálkoztam már, csak az a baj, hogy ha elkezdek enni, akkor nem tudom abba hagyni. Ezért nálam nem váltak be a diéták. Csak úgy tudtam fogyni, ha koplaltam, mert akkor el se kezdtem enni, tehát nem volt gond az abbahagyás. Ilyet viszont nem szabad, mert nagyon egészségtelen, ráadásul anorexiára hajlamosít. Mint megtudtam az evészavarosok gyakran csaponganak a különböző zavarok között, tehát hol anorexiások, hol bulimiások, hol túlevésesek. Most ettől én teljesen megijedtem, mert tényleg csak koplalva tudom tartani a "fogyókúrát". (Ráadásul barátnőm pont ma mesélte, hogy azt álmodta, hogy én anorexiás lettem.)


Hát valóban én is úgy érzem, hogy kell valaki akivel együtt csinálnám, ezért érdekelne, hogy nincs-e valamilyen önsegítő csoport olyanoknak mint én.


Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!