Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor valamikor normál/kevés...

Amikor valamikor normál/kevés testsúlya van (magasságtól függően pl.50-65 kg) miért akar lefogyni?

Figyelt kérdés

Én fogyózom éppen, és azokat is megértem teljesen akik ténylegesen ducik, dagik, kövérek és fogyni szeretnének. Pl. akin van 10-20-30-40-50, stb. kg fölösleg, az oké, rendben van.

De én mivel túlsúlyos vagyok (de éppen jelenleg is teszek ellene) csodálkozok azon, h a kis súlyúak hova akarnak már fogyni? Nem értem. :) Ha sikerülne lefogynom nekem is pl. 65 kg-ra, akkor én is még annál is vékonyabb akarok majd lenni? Nem értem ezt.. elmagyaráznátok a logikát?



2013. szept. 21. 01:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van pár tippem...

1. Túl sok photoshoppolt és anélküli csontkollekció modellt látnak s ők is abnormálisan vékonyak akarnak lenni. Nem tudom, miért, de sok ember igen befolyásolható, főleg, mikor még igen fiatal.

2. Testképzavar. Nem látják, hogy már nem kell fogyniuk.

3. Ízlés. Van, aki a vékonyabb megjelenést szereti, van, aki a normálisabbat, van, aki az enyhén, de még nem egészségtelenül ducit (s van aki a szörnyen kövéret, de az már elég baj).


De az is lehet, hogy Te normálisnak látod, de van a hasán bizonyos szögből nézve egy pici háj, ami őt iszonyúan zavarja...

Ja és van az az érdekes fajta, akiről a gyk-val való találkozásomig sosem hallottam. Akit borzalmasan frusztrál, hogy ha eszik, kigömbölyödik a hasa.

Az emberek a régi korokban sem szerették elfogadni a tényeket és a normál emberi testet, ez ilyen emberi dolog, úgy látszik. Formáltak derekat, koponyát, lábat... A természetesen szép nem volt elég jó nekik.

2013. szept. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első ponthoz még annyit, hogy sok rajzfilm és baba is a nem emberi vékonysághoz szoktatja a szemet és agyat. Néha még nekem is furcsa újra rendes élő embert látni, ha túl sok rajzfilmet vagy renderelt filmet néztem, pedig az én ízlésemet elég nehéz elnyomni ilyen szempontból, nagyon-nagyon tetszik a normál, arányos emberi test :) Bár a rajzolt/renderelt másmilyen anatómiájú alakok is...
2013. szept. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érdekesek ezek a dolgok, hogy ennyire képes a média elnyomni az emberi gondolkodást és önmagunkról alkotott képet. :( :)
2013. szept. 21. 02:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Megszólítottnak érzem magam. Én súlyra viszonylag kevés vagyok, de mivel vékony csontú és izomtalan, ezért hiába vékony az összhatás, vannak hurkáim. Tudom, hogy tök nyomi vagyok, de ez van. Zsírt pedig csak úgy lehet eltüntetni, hogy, ha fogyózik az ember. Mert ha edzenék, hogy izmosodjak, akkor az izom felett a hurkák még ott lennének. Tudom, hogy hihetetlen, de 170 cm vagyok, 58 kg és szó szerint röcög a háj a hasamon, az alhasamon kifejezetten lóg is, simán bele tudok markolni úgy, hogy kitölti a tenyerem
2013. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is hozzáfűznék annyit, hogy mondjuk ahhoz, hogy normál súlyuk van, még lehet kevés izomzatuk. Ettől nem lesz szép az alak, hiába vékony valaki.

Én most kezdek tömegelni (utána ha minden jól megy, remélem újra fogyózhatok, hurráá:D) pont emiatt. Hiába vagyok 168 cm-ez 52 kg. Nincs rajtam sok háj, de az alakommal nemigazán vagyok elégedett. Mert több izom kéne. Csak én belátom ezt, van aki meg azt gondolja, hogy az a megoldás, ha lead pár kg-t.

2013. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, én is így érzem! Súlyra teljesen oké vagyok így látatlanban (170cm, 60kg), de mégis zsíros vagyok, egyáltalán nem tetszem magamnak, pedig egy évvel ezelőtt 96 kg voltam... Én is úgy gondoltam, hogy majd 65 kg körül megállok.
2013. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ember (vagyis: én) sosem érzi magát "normálisnak", vagy "megfelelőnek".

Mikor 49 kiló voltam, 48 volt a cél... sosem értem el, illetve olyan 1-2 napra igen, de tartósan nem.

Most 52 vagyok, és GYŰLÖLÖM magam!

2013. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert a normal, es az idealis suly kozott meg mindig rengeteg kulonbseg lehet. Ram mindenki azt mondja, hogy csinos vagyok, meg bombazo stb, de nekem nem tetszik az a par kg felesleg, amitol a pasik tobbsege begerjed. Szerintem az undorrito. Es amikor leadom azt a par kg- ot, meg akkor sem leszek csontsovany, tehat az is szep lesz, sott meg szebb. Talan lelileg a test feletti uralomrol szol a dolog, es hogy nem vesziti el az ember a motivaciojat, hogy meg jobb legyen, vagy legalabbis ne hagyja el magat. Majd ha lefogytal 65 kg- ra, de meg erzed, hogy van ott 5 felesleges kg, te is megakarsz majd szabadulni tole.
2013. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4#

Én értem, hogy van rajtad egy kevés háj. De szerintem az egészséges. Attól mert fogyózol, csak véknyabb leszel, de nem leszel izmosabb, attól nem fogsz jobban kinézni, csak nagyon vékonyka leszel sztem.


5#

Ilyen méretekhez és neked is inkább azt mondanám, hogy egy kicsit a fittségi szintet meg kell alapozni vagy emelni és elkezdeni edzeni. Ennyi súlyból nem bírom elképzelni, h milyen hája lehet valakinek, mert sztem nem sok. :)

2013. szept. 21. 19:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de igazából még most sem értem. Vagyis érteni értem, csak... Én inkább testképzavarra gondolok és saját magunk el nem fogadására.
2013. szept. 21. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!