Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma eléggé elsóztam a zöldségmi...

Ma eléggé elsóztam a zöldségmixem amit darált csirkemellel főztem össze olívalojaon. Nagy probléma ez?

Figyelt kérdés
Hallottam róla hogy diéta alatt nem igazán előnyös a sózás. viszont ez tengeri só, és hát pont ezért sikerült elsózni,mert abból több kell álltalában mindig, mint a hagyomásnyos asztaliból. Ugye nem fog gyarapodni emiatt a sújom? tehát a vizet, és a zsíromat ez az egy eset nem fogja nagy mértékbe befolyásolni a szervezetemben.Mit tehetek? igyak sokat a mai napon? vagy inkább ne? Vagy tényleg semmit nem jelen?
2013. szept. 24. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek relative sok sóra van szüksége, tekintettel a tengerparti vízilény múltunkra. Akik kevés sófogyasztást ajánlanak, azok általában nem nagyon tudják mit beszélnek, csak hallottak valamit valakitől, aki szintén csak hallotta.. és továbbadták. Pedig aki az egészet kitalálta a kezdetekben csak egy elméletet alkotott, márpedig számos nem működő elmélet van, a sófogyasztás visszafogása is egy ilyen. Nem lesz bajod tőle..
2013. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is inkabb higyj a taplalkozasharcosnak, mint kutatoknak, akik 20 evnyi kutatassorozat eredmenyei alapjan a tulzott sofogyasztast tartjak halalos kimenetelu sziv- es errendszeri megbetegedesek okanak.


[link]


Ha egyszer elsozod az etelt, attol nem lesz bajod, csak ne valjon szokasodda, illetve figyelj arra, hogy ne vegyel magas sotartalmu felkesz es kesz eteleket (inkabb itt van a gond, mint az otthoni sozassal).

2013. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
1x-1x (érts havi 1x kb, de ez előfordul minden háztartásban) nem gond, de rendszeres akkor igen, egészségtelen. Én se szeretem a sósat, de ha véletlen elsóztam megeszem. Legközelebb odafigyelek rá.
2013. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetemes józan ész és szintén rengeteg kutatómunka többet nyom a latba, mint néhány jól meghamisított kutatás ami eltereli a szót a valódi problémákról, és kikiált egy abszolút hétköznapi sőt fontos vegyületet betegségokozónak. Ismerni kellene, hogy az emberi vesék nagy könnyedséggel választják ki a sót, úgyhogy túladagolni azt szinte lehetetlen. A nehézség abban rejlik, hogy minél többet visszanyerjünk és ne engedjük vizelettel eltávozni. Tehát a sóhiányt kell megelőzni, nem a túlzott fogyasztást. Erről miért nem ír senki, ugyanis ez a másik oldal, és legalább akkora elismertsége van ennek a nézetnek mint a sóellenzők tábora. Nem illene néha ezt is megosztani az emberekkel? Miért csak az egyik tábornak van mindig marketingje és vannak szószólói? Miért csak a régen berögzült és értelmet sohasem nyert nézetek vannak terjedőben?
2013. szept. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

konkrétan nem ez érdekelt, de azért köszönöm a válaszokat!

Azt kérdeztem hogy a fogyókúrámba bezavar e. a vizet, vagy a zsírom leköti vajon.Én is sótlanul eszek, tehát lehet ez egy átlagos embernek pont jó sózással készült étel volt amit én elsózottnak gondolok. Biztos.De ha valaki diétázik kevesebb sót szabad fogyasszon?

2013. szept. 24. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam, semmibe nem zavar be, hacsak nem hiányzik.
2013. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagyon sok só visszatartja a vizet, de egyszeri elsózás semmit nem jelent, ha nagyon zavar, egy kardió edzéssel simán kihajtható a fölös víz...
2013. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!