Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kenyeret szeretném helyettesít...

Kenyeret szeretném helyettesíteni, de nem tudom, mivel, segít valaki?

Figyelt kérdés
Szóval mindenhol azt olvasom, hogy a kenyér rossz, márpedig egy átlagember pont kenyérből eszik sokat, mert gyorsan összedobja a szenyáját "ebéd"-nek, legalábbis én így vagyok vele. De lehet, hogy tényleg ez is okozza, hogy nem tudok fogyni. Mivel tudom helyettesíteni a kenyeret?

2013. szept. 25. 13:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a tojás is ugyanilyen tiltólistás, mint a kenyér? Még azzal tudnám elképzelni a helyettesítést.
2013. szept. 25. 13:47
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Elég megnézni egy átlag ember milyen jellemzőkkel bír.. :) Persze ez még nem azt bizonyítja, hogy a kenyér rossz, de mégis elég könnyen ad egy szemléletet.. :)


Vagy gluténmentes gabonákkal szokták helyettesíteni, mert a gluténmentesség már eleve sok esetben segíti a fogyást. És akkor mehet rizs, kukorica, pufirizs, pufikukorica.. és hasonlók.


De igazából jobb az, ha a cukor/keményítő fogyasztást is csökkented, és akkor mondjuk zöldségeket, húst/zsírt eszel többet a kenyér helyett. Sokak szeretik a magliszt kenyereket, ezek keményítőben is szegényebbek, gluténmentesek is, meg finomak is lehetnek, szerintem drágák.. ki mit szeret.


Kezdetben talán a puffasztott rizs a legkönnyebb, aztán meg lehet nézni, hogy ezt van-e kedved elhagyni. Hosszú távon jobb megtanulni nélküle is megreggelizni egyébként. De már a zabozás/rizsezés is lehet előrelépés a kenyérhez képest, a búzáról fura lehet olvasni, de egy eléggé agresszív növény.

2013. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem, a tojásra senki sem mondhatja hogy tiltólistás.. És bizony jó kis lepények süthetők belőle, bele lehet csavarni zöldségeket, húst, de én sütöttem már néhány tojásból és mákból igen komoly, laktató de egyszerű 'süteményt'. Semmi probléma nincs a tojással.
2013. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez jó hír!!!!

Vacsinak vagy ebédnek szerinted mehet 2 főtt tojás, és saláta konzervkukoricából, konzervborsóból, sok paradicsomból és bele tördelve pufirizs? Csak mert ez fininek hangzik és eléggé sok minden van benne, és nem mellesleg minden itt van a hűtőben belőle:)) A pufirizs kivételével.

Jah és ebbe a salátába milyen húst tegyek, ha tehetek egyáltalán? Lehetőleg ne drágát, meg nem is vagyok egy szakács.:D

2013. szept. 25. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Na most, te az egyes kategóriát ennéd a kukoricával és a borsóval. Gluténmentes gabona + hüvelyes. Általánosságban nem szokták ajánlani, mert magas a keményítő tartalmuk, ajánlani én sem ajánlom.


Viszont a kenyér kiváltását elkezded ezekkel, rendben van. Mehetnek tojással, és bármilyen (zsíros vagy sovány) hússal, belsőséggel amit szeretsz és nem szója hanem igazi hús.

2013. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!