Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy reggel...

Az hogy lehet, hogy reggel mindig több kg vagyok, mint este? (kimegyek wc-re reggel, mérés előtt?

Figyelt kérdés

Reggel mindig több kg vagyok, mint este.

Reggel méredzkedés előtt kimegyek wc-re, és nem iszom semmit, úgy mérem magam, de mégis kb 1-1,2 kg-al kevesebbet mutat este a mérleg mint reggel.


Ez mitől lehet? Pedig napközben eszem, meg gyűlik bennem a kaja + a víz, mégis kevesebb vagyok este. Ugyanazon a helyen mérem magam, ugyanazon a mérlegen. Reggel is, este is ruha nélkül.


Ne gondoljatok mániákusnak :D heti 1 max 2szer mérem magam (de kiváncsiságból napi 2szer is megméredzkedem ilyenkor :D)

és már harmadjára vagy negyedjére ezt tapasztalom, hogy reggel mégis többet mutat...

mitől lehet? sokat iszom, így csak arra tudok gondolni hogy sok vizet kötök meg, (kb 3-3,5 litert naponta megiszok, de az edzés miatt sztem kell is) és csak napközben megy ki belőlem ez a víz, a reggeli pisiléssel csak egy része távozik..)


Vagy mitől lehet?


2013. szept. 29. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok s képes vagyok 2-szer mérni (bár a mérleg simán vibrál 1 kilót), reggel természetesen mindig kevesebb, mint este, de legalábbis nem több. Elég nehéz súlyt növelni bevitel nélkül... Te írod a vízmegkötést, akkor iszol egy csomót a két mérés között, éjjel?

Amúgy mindegy, a súly vibrál, ilyen 1 kilók nem számítanak, "mindössze" nagyon érdekes, ha valóban bevitel nélkül nő a súlyod, a világ alapvető törvényeire fittyet hányva.

2013. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én sem értem..

van hogy éjjel megébredek, és szomjas vagyok, akkor iszom de persze nem 1 litert csak pár kortyot :D meg elalvás előtt is iszom.


reggel és napközben kávézom (persze cukor nélkül!) ez lehet kihajtja a vizet? nem tudom...


de nekem is az lenne a logikus... amit te írtál.

és nem egyszer állok rá a mérlegre, mert nem akartam hinni én sem a szememnek, hanem 3szor ráállok reggel, és 3szor este (ha mérem magam) és mind a háromszor tizedesjegyre ugyanannyit mutatott :D

2013. szept. 29. 20:01
 3/9 anonim válasza:

valószínű, hogy amiatt mert edzel :)

meg nem eszel keveset?

egyébként jó neked, mert én mindig több vagyok O.O néha rémisztően :D

2013. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem pont fordítva van. Én este vagyok több kiló.
2013. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Amit írtál, az nem fordulhat elő...ilyen nincs...

Saját példámból: digitális, garammos mélegem van, ezzel mérem magam este, és reggel. Ugyanúgy ruha nélkül. Még sosem fordult elő, hogy reggel több lettem volna, mint este.Általában 80-120 dekával kevesebb.Elismerem, a mérleg nem olcsó, de baromi pontos.


Próbáld ki preciziós digitális mérleggel.Meglátod reggel egy kilóval könnyebb vagy.

2013. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Digitális mérlegem van, múlt évben vettem.

Nem tudom a márkát, media markt, középkategória volt.


1 tizedesjegy pontosságig mér.

2013. szept. 29. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

akkor passz...


egyszerűen lehetetlennek tartom a súlynövekedést, mert éjjel alvás közben nyugalmi állapotban van a szervezet, és nem vesz fel semmit, csak párolog, ezért csökken a testsúly.


a mérleged jó, ezok már nem hibáznak. még elemhibára sem lehet gyanakodni.

2013. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy alvajársz és álmodban eszel / iszol.
2013. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kimondottan kiváncsiságból lemértem mennyi a súlyveszteség...reggel brunyáltam vagy fél litert, és az újbóli mérlegelésen ez pontosan fél kiló volt...
2013. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!