Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan állhatnék vissza...

Hogyan állhatnék vissza normális étkezésre, anélkül, hogy híznék?

Figyelt kérdés
eddig ha megettem 500 kalóriát egy nap, akkor az olyan mértékű zabálásnak számított, h utána napokig képes voltam koplalni. szeretném abbahagyni ezt, de egy grammot se akarok magamra szedni. tudom, hogy le van lassulva az anyagcserém, és ha elkezdenék zabálni, gyorsan meghíznék. hogyan szokjak vissza a normális étkezésre hízás nélkül? (minimum 1000 kalóriát szeretnék megenni egy nap...)
2008. júl. 4. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Lassan, fokozatosan szoktasd vissza a szervezeted a viszonylag normál mennyiségű ételhez. Mondjuk úgy hogy 2-3 hetente emeled 100 kalóriával vagy amennyivel gondolod, lényeg az, hogy hagyj időt a szervezetednek hozzászokni a többlethez.Olyan ételeket vegyél föl a listádra amik táplálóak és nem tolják meg a vércukrodat az egekbe, mert akkor jön az inzulinfröccs és az étvágy. A renyhe emésztéshez pedig a legjobb "ellenszer" a rendszeres mozgás, és én még ajánlom a rostokat. A búzakorpa vagy a zabkorpa jó lehet. Én gyümölcsturmixokba(édesítővel) és joghurtba is szoktam keverni. Ha még eszembe jut valami tipp akkor írok.
2008. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Ha normális étkezés alatt azt érted ami a diétád előtt volt, akkor arra ne állj vissza mert eddig is attól híztál el. A ténylegesen normális testreszabott étkezéstöl nem lehet elhízni.

De a kérdésed alapján nem tiszta valami napi 1000kcal az egy erös diétás mennyiség az egy kómában fekvö ember napi minimumja, nem egy aktív embernek. 30-32kcal x testömegkg az ideális adag. Tehát 50kg-an is 1500kcal a napi adag persze heti min 2 nap 1óra mozgással. A bevitt kalóriát nem mindegy hogy miböl viszed be. A gyors szénhidrát hízlal ezek a cukrok. A rostban gazdag szénhidrát zab,köles,bab...stb táplál de nem hízlal ahogy a rizs és burgony a sem lefekvés elött kb 4órával nyugodtan ehetsz. Erre szüksége van a szervezetnek. A fehérjék nagyon fontosak, ajánlott csirke, pulyka, hal, sovány marha, sovány tej és túró,joghurt és tojással bevinni. A zsírok is fontosak nem kell töle félni ha megfelelő forrásból származnak. Ezek a töbszörösen telítetlen zsírok, föleg növényi eredetüek de a halakban is megtalálható. Emellett sok zöldség és gyümölcs a vitaminok miatt. Napi 3 csésze zöld tea nagyobb étkezés mellé vagy után felgyorsítja az anyagcseréd. Ha erre odafigyelsz megtanulod a "rendes étkezést" és ha figyeled a tested reakcióját nem hízol el és egészséges maradsz. Semmi csiribiri és ápdét mégis müködik.

2008. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sosem voltam igazán elhízva, de mindegy, 1000 kalória tényleg nagyon kevés, de a sokszorosa annak, amit most eszem.
2008. júl. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!