Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki ir nekem valami jo...

Valaki ir nekem valami jo dietas ennivalot?

Figyelt kérdés
Esetleg receptet is irhattok :-)
2013. okt. 1. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az örökzöldek ezek: Barnarizs, főtt zöldségek (brokkoli, répa, borsó, stb.) , saláták, nuku kenyér, kerülni a zsíros, meg úgy általában a vörös húsokat, amit lehet, párolni vagy főzni, elkerülendő az olajok, zsírok használatát.

És persze az egész semmit sem ér, ha nem mértéktartóan eszik az ember. Mozogni sem árt, séta, kocogás, ilyenek.


Ha konkrét étel érdekel, az egyik kedvencem fogyási időszakban a párolt csirkemell (amit utólag fűszerezek), és paradicsomsaláta (olaj nélkül, de sok ecettel).

Sok sikert!

2013. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Szambi, csak Neked:


Grillezett lazac szeletek muskotályos borecettel párolt ruccolás paradicsomsalátával (zöldfűszerekkel, fokhagymával).

2013. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves: Jól hangzik, de én valószínűleg vajban párolt zöldspárgát vagy brokkolit ennék a lazacomhoz... Hacsak nem vágynék épp szerecsendiós sütőtökpürére vagy valami.

S persze a lazacot is zsírban sütném, hiába alapból zsíros hús, nem árt fokozni, de ez ízlésfüggő.

A fogyásnak viszont jót tesz, már ha nem tömjük magunkat mindenféle szénhidráttal, ahogy az emberek szokták. Ezt persze a kérdezőnek írom, Tápi tudja :P Számomra ez az alapelv, mérsékelni a szénhidrátot és olyan magasra vinni a zsírt, amennyire csak megy úgy, hogy jólessen és ne vegye el a helyet más fontos tápanyagoktól. Persze lehet máshogyan is, nem vagyunk egyformák, nekem ez a egyetlen kényelmes és élvezetes út.

2013. okt. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rendkívüli módon kiforrottabb a kulináris érzéked az enyémnél, most próbálok tanulni a válaszodból!
2013. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen mindenkinek .. tenyleg jol hangzik :-)
2013. okt. 1. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!