Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétás étel készíthető...

Milyen diétás étel készíthető csirkemellből?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Sózod, ízlés szerint fűszerezed, majd:

- pároló-edényben főz fölött puhára párolod

- teflonban pici zsíron/olajon födő alatt párolod

- sós vízben megfőzöd, majd utána fűszerezed

- sós vízben megfőzöd, majd kevés zsíron/olajon hirtelen átsütöd



Persze, ha pl. lisztbe-forgatva natúr-szeletet sütsz belőle, és valamilyen mártással (gomba, sajt, akármi) meglocsolva, rizs-körettel, hasonlóval eszed, sokkal ízletesebb, de ekkor már nem igazán nevezhető diétás ételnek.

2013. aug. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell nagyon alá olaj, kevés vízben is meg lehet csinálni, csak pótold, ha elpárolog :) Nekem így is 10-15 perc pirítással együtt. Fűszerezéshez lehet kapni villámpácokat (lucullus, házi arany). Tök jók :)
2013. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Igazából a diétás alapanyagokat bárhogy össze lehet kutyulni, Builder gasztro-ba láttam még csirke maffint is.

De amúgy pörkölt, fasírt, rántás, bármi amiben a rossz hozzávalókat ki tudod váltani valami egészségessel, pl zabliszt, lenmag, és annyit enni belőle hogy ne lépd túl az ajánlott szénhidrát bevitelt. Szóval nem lehet állandóan ezeket enni ,de még ezek is elkészíthetőek diétásan.

2013. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Jézusom! Ha a fentieket megcsinálod, egyszerűbb eleve a kukába dobni, akkor legalább nem kell mosogatni...

Ehetetlen lesz!

A csirkemellet kevés olajon süsd meg serpenyőben, grillen vagy tepsiben, ízlés szerint fűszerezve, egyél hozzá párolt zöldséget vagy salátát (öntetnek kefírt vagy joghurtot használj, szintén fűszerezve).

A párolt mellnek semmi íze nem lesz, rosszabb lesz, még annyi sem, mintha húslevesből szedted volna ki. Egyszer még elmegy, másodszor legyűröd, harmadszor inkább nem eszel semmit.


Az egy dolog, hogy fogyni szeretnél, az meg egy másik, hogy itt abnormális és szélsőséges tanácsokat fogsz kapni.

2013. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd ő kipróbálja melyik jön be neki. :)

Azon kívül hogy az elkészített kaja tápértéke megfelelő legyen, felesleges bármilyen más korlátot felállítani.

2013. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es tudsz olvasni????

Az 1-es hozzászólása azzal kezdődik:

"sózod, ízlés szerint fűszerezed"...


A többi hozzászóló szintén írta, hogy ő mivel, hogy ízesíti, senki egyetlen kommentben sem írt olyat, hogy csak önmagában, mindenféle só, és fűszer hozzáadása nélkül eszi!


Ha mást nem tudsz, csak hülyeségeket írni, inkább halgass!

2013. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármit csinálhatsz vele, csak ne cukrozd, lisztezd, tejezd. A hús jó étel.


Ha mellé tésztát vagy kenyeret eszel, akkor megkapjuk az átlag magyar hús-tej-gabonaevő elhízós kosztot, ezt okos dolog kerülni.

2013. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Végül a saláta mellett döntöttem.


A csirkemellet megszórtam ételízesítővel (delikát), bazsalikommal és tárkonnyal. (Nem mindenki szereti ezt a két fűszert együtt, de nekem mostanában nagy kedvencem, így gondoltam kipróbálom.) Kevés olajon megpirítottam, serpenyőben, fedő alatt pároltam, nagyjból 10-15 perc alatt kész is volt. Közben felvágtam egy fél fej zöld salátát, egy paradicsomot, felkockáztam egy szelet sajtot, majd a hús után megmaradt forró serpenyőben megpuhítottam egy fej felkarikázott lila hagymát. Nem sütöttem meg, csak átmelegítettem. Veszt az erejéből, én igy jobban szeretem. + főztem egy tojást amit felkockáztam és beletettem. Az egészet összeforgattam egy tálban, az íz kedvéért tettem 1 ek almaecetet, és 3 ek vizet rá. Ezzel is összeforgattam, így nem lett olyan "száraz".


Nem tudom, hogy ez mennyire van a diéta határain belül, de szerintem még mindig jobb' mint egy tányér körömpörkölt egy jó nagy szelet fehér kenyérrel... (Pedig bíz finom az is :) )....


Nekem nagyon ízlett, máskor is megfogom csinálni. Az egészhez nem kell több 15-20 percnél. Aki gondolja próbálja ki! Merem ajánlani. :)

2013. aug. 15. 12:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Lényegében húst+zöldséget ettél. Hasonló elv alapján ehetnél minden étkezésedkor, meglenne az eredménye (talán nem is gondolnád mennyire).
2013. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igyekszem! Köszönöm. :)
2013. aug. 15. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!