Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Amíg kövér vagyok, nem...

"Amíg kövér vagyok, nem lehetek igazán boldog"-ti is így érzitek?

Figyelt kérdés

Mindig is volt rajtam túlsúly, évek óta egyre több, és az életkedvem is ezzel arányosan egyre csökken. Szerintem ilyen formában működik: kövér vagyok->nincs önbizalmam->boldogtalan vagyok.

Tudom, tudom, le kell fogyni... De a kérdésem, más is érez így?


2013. okt. 2. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek szeretik a boldogságot feltételekhez kötni. Teljesen természetes, hogy abban reménykedsz, hogy valami majd boldoggá tesz, pl az hogy sovány vagy.

Pedig tőled függ minden. Ha elkezdesz fogyni, már maga a folyamat is boldoggá fog tenni.

Tehát határozd el magad, és irass egy edzéstervet, és étrendet egy személyi edzővel, vagy más ehhez értő emberrel, és ha kitartó vagy, máris boldog leszel.

2013. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
(nem akarom, hogy ebbe az irányba terelődjön a téma, így csak zárójelben jegyzem meg, de szerintem nem kell ahhoz szakemberekre költeni, hogy lefogyjon valaki. Inkább folytonos akaraterőre és kellő hozzáértésre van szükség, hogy ne koplalásba fajuljon a diéta. Nekem az előbbi nincs még meg, de gyúrok rá)
2013. okt. 2. 22:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Rajtam nem volt sok csak 5 kg, de nagyon soknak tűnt mert korábban mindig 42 kg voltam. Miután leadtam 8 kg-t még mindig önkép zavarom volt, többnek láttam magamat mint amennyi valóban voltam. De az tény, hogy most jobban érzem magam. :)
2013. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én mindenféle súlycsoportban voltam már. Voltam 60kilós abból lettem 43 utána 48,53,60 még 80is. Most 68vagyok. A boldogság nem ettől függ. 26n/155cm (csak,h tudjátok mihez kötni a kilókat :-))
2013. okt. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Ez lelki alkat kérdése is. Amíg én elhízott voltam, addig boldogtalanabb voltam sokkal. Tele voltam frusztrációkkal és a fiatal korom ellenére a testem sem működött a legjobban. Van aki ilyen körülmények mellett is teljesen jó kedélyű, helyén van az önbizalma. Nekem ez nem jött össze soha, csak az utóbbi 1 évben, hogy normalizálódik a súlyom.
2013. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Szerintem itt mélyebben kell keresned a boldogtalanságod okát.

Miért is?

Teszem azt, elkezdesz diétázni, eléred a kívánt testsúlyt, de valahogy még mindig nem vagy boldog, és még többet akarsz elérni, és túldiétázod magad, mert sosem vagy elégedett azzal, amit elértél, mert nem vagy még mindig boldog. Anorexia és társai meg rontanak a helyzeten.

Ha ez a hozzáállásod, elöször változtass rajta. Fogadd el magad, keress olyat, ami boldoggá tesz, ami örömet okoz. Gondolkodj el rajta, hogy valójában mi is okozhatja ezt? Hiszen a zsír mennyisége nem mutat egyenes arányosságot az ember hangulatával. Aztán, ha rendbe tetted magad, céltudatosan nekivághatsz egy diétának, nem olyan nehéz, sokan megcsinálták.

2013. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, így érzem. Nem vagyok kövér, de a régi testemhez képest van rajtam +10 kg. És nem érzem így jól magam. Viszont elég keményen elkezdtem edzeni és már maga a tudat is jól esik, hogy ennyit teszek az alakomért, ha néha nehéz is, akkor is végigcsinálom, ez pedig büszkeséggel tölt el. Ha pedig látom a változást, az külön öröm. Nyilván a boldogság ennél mélyebb dolgoktól is függ, de hiszem, hogy ha sikerül leadnom ezt a 10-est már nagyon sokat teszek azért, hogy jól érezzem magam.
2013. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

teljes mértékben igaz rám ez...

évek óta megszállottja vagyok a testemnek... de sosem voltam elégedett, mert hiába fogytam 8 kg-t, 50 kilósan is daginak láttam magam, még volt hova alakulnom - gondoltam én. ez az egész átcsapott bulimiába, anorexiába, depresszióba. most, hogy kigyógyultam, reálisan látom magam. tudom, hogy mi a célom, hol kell megállni. 60 kg-san sem látom magam bálnának. tudom, hogy ha fogyok picit, és alakot formálok, akkor igen is boldog leszek a bőrömben, és le tudok majd állni. mindig olyan gondolataim vannak,hogy nyáron de kaki lesz levetkőzni, mikor mellettem egy csomó csini lány lesz-> szarulfogom magam érezni.

jaj nem tudom megvenni azt a gatyát, mert világos, nem illik a nagy seggemhez, még ront a helyzeten-> szarul érzem magam.

jaj figyeljek, hogy hogy állok be egy fotó készítésénél, mert hameglátom a képet, és nagy lesz a combom, vagy kidöntöm a pocakom, szarul fog kinézni-> szarul érzem magam...

jaj ne vegyem fel ezt a felsőmet, mert ott a pocakom, aztán ha leülök a suliban, vagy vaklahol, nagyon látszani fog az úszógumim..

nem engedhetem el magam, nem lehetek laza, mindig figyelek magamra, hogy ki ne buggyanjon, lógjon a kis hájacskám...

meguntam már..le akarom fogyni azt a 8-10 kg-t, formásodni akarok, hogy ne kelljen ezekkel a hülyeségekkel leszívnom magam állandóan. azt akarok felvenni, amit akarok, ami megtetszik... nem törődve azzal,hogy kint van a pocim, mert tudom,hogy gyönyörű szép, lapos, izmos, formás... annyival könnyebb lenne, ha nem kellene mindig ezen aggódni.

bár azt cáfolom, hogy boldogabb lennék, mivel emberek vagyunk, ha vmi jó lesz, utána úgyid találunk valamit, ami nem elég jó, és utána azon fogunk kattogni.

minden esetre, csináljuk meg! mert megéri egyszer végigszenvedni, aztán okosan élni, egészségesen, az álomsúlyt megtartva. :)

2013. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8ik, ezzel a hozzáállással van baj, a diéta abszolút nem szenvedés, nem éhezésről szól, nem a jó dolgok megvonásától (nehogymár a csoki legyen a "jó" az életben...). alapvetően a sikeres diétához a hozzáálláson, életmódon kell változtatni.
2013. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ezzel próbálkozom..teljesen életmódot váltani.csak mindig belebukok. a fránya cukros és lisztes dolgok... régen a csokival voltam bajban, de április 17-én eldöntöttem, hogy nincs több, és azóta nem is ettem. nekem sajnos így működik. ha ennék egy kocka csokit, akkor ott vége lenne, bezabálnék.. és kihánynám... vagyis régen így működött. olyan bűntudatom lesz, hogy inkább nem is eszek csokit, és akkor nincs baj. most próbálom a curkos liszes dolgokkal is ezt csinálni. ha a csokiról lemondtam, a fehér kenyérről, sütikről is sikerülni fog.. illetve beszereztem egészséges hozzávalókat, és magam sütögetek cukor és fehérliszt mentesen :)
2013. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!