Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kevesebb kalóriabevitel...

Angel of Darkness kérdése:

A kevesebb kalóriabevitel fogyaszt, vagy hizlal?

Figyelt kérdés

Több a kalóriabevitelem, mint amennyit felhasználok ez tiszta sor, ezt tudom. Emiatt akarom csökkenteni az adagokat, amit megeszek. Viszont azt hallottam, hogy ha a szervezet nem kapja meg azt a mennyiséget, amihez hozzászokott, akkor raktározásba kezd és még több lesz a zsír az emberen.

Ez most igaz vagy nem?



2013. okt. 3. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kevesebb kaloria mindenkeppen fogyast eredmenyez.


Ha tul keves energiat kap a test (ertsd: csupan par szaz kaloria egy napra), akkor egy ido utan a test atall tartalekos uzemmodra, igy a fogyas lassul. Ha az illeto visszaall normal taplalkozasra, akkor a test megorul, hogy vegre van taplalek, es gyorsan visszapotolja, amit elvesztett, sok esetben meg tobbet is, arra az esetre, ha megint ehezes jonne.


A hizas tehat nem a dieta alatt kovetkezik be, hanem utana.


Van meg egy hatulutoje a keves kaloriabevitelnek: ha nem figyelunk oda, hogy a feherje elegendo legyen, akkor a test eloszor az izmokat kezdi el leepiteni, utana a zsirokat. Keves kaloria eseten nem lehet elegendo feherjet bevinni, igy nagy izomveszteseg is kialakul, puhanyabb, lottyettebb lesz a test, amin az utana visszaszedett kilok meg rosszabbul mutatnak.

2013. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Én is ffogyókúrázok és abszolút nem érdekelnek az ilyenek. Régebben pár hónap alatt elértem a kívánt súlyomat. Mégpedig a következö módszerrel: Délelött bármit ehetsz, persze nem kell túlzásba esni, de mondjuk egy csokit nyugodtan elfogyaszhatsz! Délután ettem egy tál ételt (BÁRMIT)! Utána, föként este hattól soha semmit! Este a leggyorsabb az emésztés! A folyadékbevitelnél is vigyáztam minél kevesebb üdítöt és társait fogyasszak. Inkább víz, citromos tea! Próbáld ki! Kínzás mentesen fogysz! Bár az elsö egy-kétben nehéz megvonni magadtól este az étkezést, de kitartás! Én is most megint elkezdtem és salàtázok este, aztán próbálom elérni hogy semmit ne fogyasszak este.
2013. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Huhh, ez nagyon összetett, nem ilyen egyszerű.


Nem mindegy, hogy miből viszed be a kalóriát és a mozgás sem mindegy, hogy mennyire használod az izmaidat.


Tegyük fel, hogy nem eszel szemét kaját.


Ha nem nagyon használod az izmaidat, akkor kalóriadeficitnél a szervezet nem a tartalékokhoz nyúl, hanem csökkenti az energiafelhasználást azáltal, hogy a sok energiát igénylő szöveteket (az izomszöveteket) lebontja, mert ez egyszerűbb neki.

Csak annyi izmot hagy meg, amely az életviteledhez szükséges.


Ha a bevitt kalória kevesebb, mint az alapanyagcsere, akkor előbb-utóbb biztosan lelassul az anyagcsere, hiába sportolsz, egy idő után a teljesítményed csökkenni fog.


Szóval valahogy úgy kell belőni az étkezést, hogy minimalizálni a nagy energiatartalmú, ám de alacsony tápanyagtartalmú ételeket, hogy a szervezeted megkapjon minden szükséges mikro- és makrotápanyagot, a mennyiséget meg valahová az alapanyagcsere fölé kell belőni úgy, hogy a teljes energiafelhasználásod alatt maradjon, tehát meg legyen a kalóriadeficit.


Ez nem egyszerű, senki sem tudja pontosan mennyi az alapanyagcseréje ill. a napi energiafelhasználása, de vannak irányszámok és pár hét alatt elég jól be lehet állítani.

2013. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!


Láthatóan rossz a módszered, mert már többször is csináltad, ha jó módszered lenne, akkor elég lenne egyszer megcsinálni...

2013. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy napi 8-10 km-t gyalogolok, mert mindenhova gyalog járok, emellett hétvégéken biciklitúrák szoktak lenni, nem minden hétvégén, de elég sokszor.
2013. okt. 3. 14:06
 6/11 A kérdező kommentje:
3-nak. Az alapanyagcserének már utánanéztem. Ahhoz képest eszem sokkal többet, azért akarom ezt csökkenteni. Amúgy csak olyan kaját eszem, amit én készítettem, szóval igyekszem rendes alapanyagokat összeválogatni, és nem kihagyni semmit.
2013. okt. 3. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
En kb. 8 honapja csinaltam egy alacsony kaloria tartalmu dietat. Reklamozni nem akarok mert meg a vegen megkoveznek ezert semmi nevet nem emlitek de a lenyege az volt, hogy meg keleltt rendelni a kajat. A kajak ugy voltak osszevallogatva, hogy napi 700-800 kalori bevitelem volt (reggelire shake-ek, a tobbi bolognai, csilis baba, gombas teszta, rantotta, gyumolcsos muzli szeletek, kermlevesek, ezek amire emlekszem es mindig egy heti adagot rendeltem meg). 4-szer kellett enni egy nap. 9 kilot fogytam egy honap alatt. Leallni a dietarol ugy kellett, hogy eloszor az egyik etkezest valtod ki otthon keszitett kajaval, utanna 1 het mulva ket etkezest es utanna meg a tobbit. En nem hiztam vissza egy kilot sem pedig ennek mar 8 honapja. Sot amikor valtottam vissza a kajara ugy is fogytam 2 kilot az elso 2 heten. Szoval masfel honap alatt 11 kilo. En kondiba jarok es jartam mar a dieta elott is. Heti 3-szor de van olyan is, hogy 4-szer. Szoval miutan en abbahagytam a keves kaloria bevitelt nem tortent semmi valtozas. Persze tudom, hogy nem a legegeszsegesebbek ezek a kesz por kajak, ezt nem is vitatom. Nehez is volt egy honapig ezt enni de nekem ez valt be.
2013. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

2-es vagyok és sajnos olyan alkatom és génjeim vannak, hogy nekem egész életemben tartanom kéne a fogyókúràt. Sajnos utána lévö idöszakban ettem normàlisan, talàn többet is.

Szerintem nincs is olyan a vilàgon, hogy valaki fogyózik,lefogy aztàn örök életében vékony marad :)))

2013. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2-és és 8-as!


Foghatod az alkatodra meg a génjeidre, de az igazság az, hogy rossz módszerrel fogytál.

Életmódváltással soha nem kell éhezned és soha nem fogsz visszahízni.

Hidd el, jobb ha magadnak is beismered, sokkal könnyebb életed lesz.

2013. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azért emeltem ki a kérdést, mert szeretném megköszönni a választ a hármasnak. Sikerült úgy belőnöm a tápanyag és a kalóriabevitelt, hogy azóta mióta kiírtam a kérdést 5 centivel vagyok soványabb. Kilóban nem tudom ez mennyi, én centiben mérem a fogyást. :)

Én ha hízok, az rögtön a hasamon látszik, na onnan már lement az a bizonyos 5 centi. Úgyhogy folytatom tovább.

Köszönöm.

2013. nov. 3. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!