Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha lefogyok, jobban fogom...

Ha lefogyok, jobban fogom magam érezni?

Figyelt kérdés

Nos, körülbelül 30kg súlyfeleslegem van 19 évesen. Azt tervezem, hogy havi -5 kilogrammal leadom ezt.


Jobban fogom magam érezni? Jelenleg elég magas a vérnyomásom is, lúdtalpam van, fájnak a lábaim egy hosszabb séta után stb..


2013. okt. 5. 21:52
1 2
 1/11 piriiiiii ***** válasza:
Igen, jobban, főleg, ha mozgással éred ezt el, mert a mozgás örömet okoz.
2013. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én feleannyit adtam le, és így is sokkal jobban érzem magam, mint előtte.:)
2013. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kb 20 kilót adtam le picivel több mint 7 hónap alatt és őszintén szólva fokozatosan jobban éreztem magam tőle.

Nekem elsősorban a mozgásom lett könnyebb, sokkal jobban elbírtam a saját súlyomat. Igaz nekem nincs lúdtalpam és a nagy súly feleslegemhez képest a lábaim is teljesen rendben vannak, mert sajnos még van súlyfelesleg rajtam sportolok is rendesen még mindig, de már sokkal könnyebben mozgok.

Elsősorban a futás az amin megérzem ezt, nagyon jól megy a futás és a közérzetem is jobb valamivel, bár azt annyira nem érzem igazából.

Nekem a vérnyomásom is normálisabb, jó picivel magasabb a kelleténél de egyik orvos sem szólt még hogy komoly gond lenne vele, az igaz hogy nem a legjobb de idővel az is rendbe jöhet.

Ha fogyni akarsz 19 évesen ne az étkezést vond meg magadtól. Egyél rendesen, de változatosan, egészségesebb ételeket, de ugyanúgy maradj meg a cukornál, zsíradékoknál csak csökkentsd lehetőleg, és több rostot, zöldséget, meg gyümölcsöt és igyál sokat ez is nagyon nagyon lényeges. A lényeg hogy ha 1 hónap alatt mégsem megy le annyi amennyit elterveztél, ne keseredj el, lefog az menni idővel, a lényeg hogy ne add fel semmiképp sem, és a sport legyen az első amire összpontosíts, lehetőleg olyan mozgást válassz ami számodra könnyen kivitelezhető és érzed hogy az tetszik és az hat a legjobban. Én elsősorban az úszást javaslom, de ha erre nincs lehetőség vagy drága, akkor marad a futás vagy a kerékpározás, de érdemes még a konditermeket is meglátogatni ha van rá kereted és ott elsősorban a kardio gépeket kipróbálni, futópad, szoba bicikli, és ne súlyzózz mert azt inkább akkor ha tömegelni akarsz és szálkásítani, mert az nem fogyaszt annyira.

A futást annyira nem javaslom a lúdtalpad miatt esetleg egy puha talajon földes úton vagy salakpályán maximum.

2013. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 40 kiló súlyfeleslegem volt, amikor elkezdtem a fogyókúrát. Már leadtam 10 kilót és már most jobban érzem magam, jobban bírok sétálni az egész nyári mozgás miatt és bevallom, mozogni is szeretek már! Teljesen megéri, alig várom, hogy végre lemenjen mind!

Kitartást! :)

17/L

2013. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, úgy terveztem hogy diétával és kardióval, valamint némi súlyzós edzéssel leadom ezt a 30 kilót, aztán megyek konditerembe, ugyanis testépítő szeretnék lenni, egészségesen élni. Persze tudom ezek nagyon távlati célok, de azért na.. :)
2013. okt. 5. 23:49
 6/11 anonim válasza:
Sose baj, ha álmodozol, legalább látod a célt ami valóra fogsz váltani. Én elvileg 12 kg adtam le eddig egy olyan 30-40 plusz kilóból. Hogy őszinte legyek annyira nem éreztem meg, mint vártam, de azért gondolom egy újabb 20 kiló múlva nem ez lesz a véleményem. Egyébként ami számomra nagy öröm volt, sőt mai napig az, hogy régen nem tudtam fekvőzni. Nem rég megpróbáltam és lááám sikerült. Már tudok csinálni hármat, most persze ki lehet röhögni, de azért ez még is jobb, mint az eddigi 0. :D Szépen lassan egyre jobban megy. Amúgy a víz rengeteget segít a vérnyomáson. Sőt a fogyókúrában is nagyon sokat számít. 20kg/l-t igyál meg, nehéz, de több szempontból is rengeteget számít.
2013. okt. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Huhh, akkor 6 liter vizet kellene meginnom minden nap? :D


Nem lesz könnyű, de a cél érdekében mindent...


Jelenleg itthon vagyok, több okból sem tudok dolgozni, szóval nem jelent majd gondot a félóránként szaladgáljunk a WC-re a 6 liter víz miatt.. :))

2013. okt. 6. 00:11
 8/11 anonim válasza:
Nekem is annyit kéne. :D Van amikor sikerül, van amikor nem, de mindenképpen próbáld meg, hasznos. Az illemhelyes dologgal meg nem kell foglalkozni, bár ezt sokkal könnyebb mondani, mint csinálni. Viszont, ha feltesszük a kérdést, hogy mi a fontosabb, ha egészségesek vagyunk és pár óránként ki kell menni a mosdóba vagy kimegyek egy nap egyszer, de nagyon nem egészséges életmódot tolok? A válasz adja magát szerintem. :)
2013. okt. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

-30 kilóval bizonyára jobban érzed majd magad :)


Én valószínűleg bő 20 kiló súlyfelesleggel rendelkeztem. Eddig kb. 10 kilót fogytam. Változást nem érzek, illetve egyetlen pontban igen. Azt hittem, a szolid edzés tehet róla, de itt valamelyik válasz ráébresztett, hogy valószínűleg a fogyásom is szerepet játszhat abban, hogy a múlt héten érezhetően lazább volt nekem a 35 km-es bakonyi teljesítménytúra, mint régen a 20-25 km-esek. Meglepett, mert most nem is voltam edzésben... Főleg az emelkedőknél volt feltűnő, hogy könnyebben megy.

Ennél nagyobb változást nem is várhatok, mert eddig sem volt semmi bajom...

2013. okt. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, sokkal jobban fogod! Én 3/4 év alatt adtam le 35 kg-ot. Alig bírtam feljönni nálunk az emelkedőn, szuszogtam, fulladtam, izzadtam... borzasztó volt.

Most már simán felszaladok a 6. emeletre és nem fulladok ki :)

2013. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!