Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztalt fogyókúrázók...

Tapasztalt fogyókúrázók segítségét kérné egy 18 éves lány. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Bulimiás vagyok 10 hónapja, az állapotom egyre rosszabb, antidepresszánst szedek és már növelni kellett a napi gyógyszeradagomat. Szeretnék ennek véget vetni. És ezt csak egy módon lehet elérni: szigorú diétával. Mert szoktam én diétázni, de mindig átmegy éhezésbe,majd zabálásba és hányásba. Segítséget kérnék tapasztalt fogyósoktól, hogy mikből egyek , hogy össze tudjak magamnak állítani egy normális étrendet.

2013. okt. 14. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt fogyós? Az mit jelent? Van egy módszere, amivel időnként lefogy, de aztán visszahízik és megint képes lefogyni?

Ez nálad a gond, a módszert keresed, a csodaszert, ami majd minimális erőfeszítéssel megszabadít a súlyfeleslegtől, de ilyen nincs! Életmódváltás, olyan van, de ehhez elhatározás kell, nem kifogások keresése. Szedd össze magad és kezdj el mozogni, akkor nem kéne antidepresszáns sem, a tested a mozgástól magától termel endorfint.

2013. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy tud egy bevált módszert ami nem koplalásból meg visszahízásból áll, nem keresem a kifogásokat, beteg vagyok. És heti 4 edzésem van, mozogni is szoktam.
2013. okt. 14. 12:31
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem várok csodát, és nem erőfeszítés mentes módszert keresek, szerintem egy szóval sem utaltam ilyesmire. Szimplán meg akarok gyógyulni.Mondani könnyű, hogy szedjem össze magam, de én el nem tudnám neked mondani, hogy ebben az állapotban milyen távol állok attól a ponttól, hogy boldog vagyok és összeszedett
2013. okt. 14. 12:35
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha beteg vagy, bizonyara orvosod is van, aki tud segiteni ebben. Nem ertem, miert kell vadidegenek velemenyet kerned egy olyan kerdesben, ahol az egeszseged a tet.


Egyebkent az elso valaszolonak igaza van: eletmodvaltas es sok mozgas, mashogy nem fog menni. A reszletekert kerdezd az orvosodat.

2013. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csirkemell + zöldség. Abból annyit ehetsz amennyi beléd fér. (vagy inkább amennyi pénzed van...) Nem beszélve arról, hogy egészséges.
2013. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia.

Milyen magas és hány kg vagy? Nem lehet, hogy nem is diétára van szükséged, hanem elfogadni magad? (mert lehet most is jól nézel ki és nincs szükséged diétára). Egy olyan étkezésre van szükséged ami nem diéta, hanem a mindennapokban fenntartható. Ha rendszeresen mozogsz és nem viszed túlzásba, akkor nem fogsz elhízni akkor sem ha mindent eszel (csak mértékkel).

2013. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát nagyon csúnyán fogalmazva igen, csak ez így rohadt unalmas egy életen keresztül. Proteinforrásnak bármilyen hús jó, a marhától az őzig, nem testépítésről van szó.

Naponta 1g/ testtömegkg fehérjére van szükséged. Ez egy 80 kgos embernél napi 35dkg húst jelent. Ehhez kell még neked 1-1.5g szénhidrát/testtömegkg, kell még zsír (10% a teljes kalóriabevitelednek, de a húsban is van, annyi általában elég). Ehhez jöhetnek a zöldségek, kivéve bab, borsó, kukorica, szója. Jöhetnek a gyümölcsök is, kivéve banán.

Minden hús jó energiaforrás és nem hízol tőle. Hús+zöldségek+gyümölcsök+némi mozgás= fogyás

2013. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok és 54 kg. Kevesebb mint egy éve 48-49 voltam, sőt volt hogy 46.
2013. okt. 14. 13:11
 9/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. okt. 14. 13:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedig pont jól nézhetsz így ki. Szerintem csak próbálj meg egészségeseket enni. (zöldség, gyümölcs).

Én meghatároznék egy intervallumot a súlyomra. Pl.: 50-56 kg. Ha efelé megyek akkor jobban odafigyelek és 2-3 kg-ot leadok, ha 50 alá akkor meg próbálok hízni. Nyílván mindenkinek inadozik a súlya ha más nem a szervezet víztartalma miatt (meg a benned lévő étel). Ha meg midnenképpen kontrollálni szeretnéd a táplálkozásod, akkor számold ki a napi kalóriaszükségletedet és ahhoz igazodva táplálkozz.

2013. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!