Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a rizs nem ajánlott, mert...

Ha a rizs nem ajánlott, mert hizlal, akkor az ázsiaiak miért eszik kilószámra és mégsem híznak meg tőle?

Figyelt kérdés
Félretéve a genetikai adottságokat, köreteik nagy részét pl a japánoknak is a rizs teszi ki és ott van a legkisebb mértékű elhízási arány.

2013. okt. 24. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mint minden mas etel, a rizs is akkor hizlal, ha sokat eszel belole. 100 g fott rizsben 130 kcal van, az nem tul sok. Csak hat van benne 23 g szenhirdat, es minel tobb a szenhidrat, az annal kevesbe segiti a fogyozast. Az egeszseges, kiegyensulyozott taplalkozasba belefer a rizs, a fogyokura idejen erdemes lecsokkenteni a mennyiseget.
2013. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen rizst és mennyit eszel, illetve mikor, és milyen körettel...
2013. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A rizs mellé már külön köret nem kell, az már a köret (valamihez)

Egyébként valóban, a kérdés hogy mennyit, mikor és hogyan van elkészítve.

2013. okt. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó, rossz kifejezést használtam, a lényegen nem sokat változtat...Ha jó sok olajban sült rántott sajtot eszel mellé, akkor nagyon hizlalni fog, ha mondjuk tepsiben, kevés zsiradékkal sült húst, akkor kevésbé, nem bonyolult.
2013. okt. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mértékkel lehet enni, mert egyébként nagyon jól laktat, tehát nem kell belőle sokat enni, hogy sokáig ellegyél vele.

Én pl most fogyózom és ha eszem köretet is, akkor az szinte mindig rizs szokott lenni, mégis szépen fogyok tovább.

2013. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a rizsből nem kell sok. A párom volt kövér és hízékony típus (viszont könnyen is fogy kalóriacsökkentéssel), na ő rengeteg rizst eszik, de ugye egyszerre nem fél kilót. A vonalai megőrzéséhez ez teljesen jó, ahogy a zsíros sajt és a többi is. Valamint épp itt van és közli, hogy az, hogy valaki rizst eszik, nem a táplálkozása meghatározó paramétere, nem mindegy, mit eszik még, s mennyit... Sok zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvat, egyéb zsírt is eszik... De elég keveset ahhoz, hogy a zsír- és szénhidrátdús táplálkozása mellett se hízzon. Persze ez csak az ő szervezete, más hasonló paraméterekkel lehet, hogy hízna vagy éhes lenne...


Nem hiszem, hogy egy normál japán sokat zabálna. Sok ételük pedig teljesen jó, zöldségben, tengeri halban bővelkedő... A rizstől szerintem én se híznék, de míg fogyni akarok, inkább kihagyom, én nem fogyok könnyen és a szénhidrátmérséklés jó ötletnek tűnik.

2013. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem esznek olajban/zsírban tocsogó ételeket mellé, gondolom. Rizs+zöldségek+sovány húsok remek párosítás, nekem is ezzel sikerült fogynom.
2013. nov. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!