Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok,155cm és 62kg....

13 éves vagyok,155cm és 62kg. Tudom, hogy ez a testsúly túl sok. Mennyi lenne az ideális és hogyan érhetném el?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy mennyi lenne a számomra ideális és ezt hogyan érhetném el valamint mennyi idő alatt.

A segítségeteket előre is köszönöm !



2013. okt. 28. 09:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Járok sportolni is. Hetente kétszer 90percet, valamint az iskolai tesiórákon is rendszeresen részt veszek ( tesióra sajnos csak heti 2x-szer van ) és biciklivel járok iskolába.

Este 6:30 után nem eszek max. lefekvés előtt egy pohár tej.

Nem vagyok az a nassolós típus, de néha van olyan nap amikor rám jön a nassolási vágy. Sajnos nagyon édesszájú vagyok. Naponta kb. 5 kocka csokit fogyasztok. :( És Átlaban napi 8 órát alszok

2013. okt. 28. 09:45
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan 10 kiló mínusz elmenne szerintem. Ezt egy kis odafigyeléssel leadhatod.

Az nagyon jó, ha sportolsz. Az étkezésen kellene kicsit változtatni. Kevesebb kenyér, tészta, több zöldség, gyümölcs, hús. A napi 5 kocka csoki szerintem kicsit túlzás. Próbáld meg lecsökkenteni napi 2-3 kockára, esetleg, ha nagyon nem bírod, akkor egyél magas kakaótartalmú csokit, az nem hizlal annyira.

Semmiképp ne akarj hirtelen fogyni, mert egyrészt még nagyon fiatal vagy, másrészt a gyors fogyás sosem tartós. Tehát akár 6-7 hónapba is beletelhet, míg leadod. Odafigyelés kérdése, nem kell éheztetni magad, semmit ne vigyél túlzásba. Első sorban törekedj arra, hogy egészségesen élj, a fogyás legyen másodlagos, de az úgyis jönni fog magától, ha életmódot váltasz. Sok sikert!

2013. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az orvosok azt mondják, hogy gyerek ne nagyon fogyjon, inkább tartsa a súlyát és nyúljon hozzá.

Semmiképpen ne koplalj.

2013. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Szia...ha szép karcsú akarsz lenni akkor kb a 45 kg lenne az ideál de szerintem egy 15 kg minimum rád fér ;)
2013. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Utolsó válaszoló! Te hülye vagy?! 45 kg?! Nem sovány akar lenni, hanem vékonyabb! A csontkollekcióknál sokkal szebbek a kissé molett lányok. De szerintem ez egyéntől függ. A magasság és a testsúly aránya nem mindenkinél egyforma. Az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben. Ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak! Az emberek 90%-ban olyannak látnak, amilyennek te látod magad.

Én 13 éves vagyok és majdnem 68 kilóról három és fél hónap alatt 57,5 kg-ra lefogytam. Úgy, hogy ez mellett nem sportoltam, azt most szeretném elkezdeni. Nem éheztettem magam, csak tudtam, hol a határ! Amit megkívántam mindent ettem, de csak minimális mennyiségben. Később már nem is igényeltem. Nekem a legnyagyobb problémám azzal volt, hogy unalmamban ettem. De mára már ezt a rossz szokásomat is elhagytam. :))

Ha megkívánsz valamilyen édességet, én azt mondom, hogy igyál inkább édesítőszeres teát, vagy tejet. Kerüld a cukros üdítőket! A cukormentesek ugyanolyan jók, és amellett vigyáznak a vonalaidra is. Vagy édesség helyett a gyümölcsök is nagyon jók. Ha viszont gyümölcsöt eszel kerüld a banánt! Ez az egyetlen gyümölcs, amit nehezebben emésztesz meg. De még mindif ezerszer jobb, mint a csoki. :p

Arról pedig, hogy mennyit fogyj le, csak te tudsz dönteni. Ilyen témában sose hallgass mások epés megjegyzéseire! Kiszámoltad már a testtömeg indexed (BMI)? Ha még nem, de érdekel, akkor úgy teheted meg, hogy a magasságod (ugye 155) elosztod százzal, és megszorzod önmagával. A kapott számit pedig elosztod a kilók számában. Tehát 1,55 x 1,55 : 62

A normális BMI 20 és 25 között van, elhízásról csak akkor beszélünk, ha a BMI meghaladja a harmincat.

Úgyhogy ne foglalkozz senkivel, tedd azt amit jónak látsz. De a fiúk a telt formákra buknak..;)

2013. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én 158 centiméterrel vagyok 41 kg és már megbocsáss utolsó válaszoló, de egyáltalán nem vagyok csontkollekcíó:(... Egyébként szerintem is a 45 kg lenne a normális testsúly neked:)
2013. nov. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

*a magasságodból: Ha lány vagy: 110

Ha fiú vagy: 100

13/L

(Az előző válaszoló)

2013. nov. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Negyedik válaszoló vagyok. 166cm és 57 kg. Van valami bajod a súlyommal? Mert én megszenvedtem azért, hogy így nézzek ki. Amúgy lány vagyok. Neked könnyű! Fogadni mernék, hogy akármennyit eszel vékony maradsz. A legtöbben ilyenek, később fejlődsz, de attól még halvány lila fingos sincs arról milyen, ha vigyáznod kell arra, mit eszel, és mikor! És te milyen magas vagy és hány éves?!
2013. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Előző vagyok. Bocsi, nem vettem észre de meg van a magasság és a kor is. Én is 13 vagyok. Megnéztem a BMI-det és 16,42!! 20 és 25 között van a normális!
2013. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kinek a BMI-jét ?
2013. nov. 19. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!