Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen súlyzós edzés tudtok...

Milyen súlyzós edzés tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Bármilyen videó vagy honlap érdekel. Illetve az is, hogy hány kg-val érdemes kezdeni? Jelenleg 2 kg-s súlyaim vannak itthon, de egyébként is nulláról kezdem. Jó módszer feszesítéshez is vagy csak állóképességet tudok vele növelni?

Még annyi érdekelne, hogy érdemes-e most elkezdenem vagy várjak vele, míg teljesen lefogytam? Eddig 9 kg-t fogytam és még legalább 8-at szeretnék.


2013. nov. 6. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen alakot szeretnél elérni.

Ha komolyabb izomnövekedést akarsz, akkor ahhoz tömegnövelő étrend a szükséges, amivel hízni IS fogsz, mert ez természetes olyankor.


Ha mutatsz valamit, hogy milyen test a célod, akkor jobban tudok segíteni valamit.:)

2013. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazából nincsen célom, csak egyenlőre elég szivacs a testem és szeretnék feszesedni.

Nem akarok kockás hasat vagy nagy bicepszeket, csak egy feszes nőies testet.

A súlynövekedéssel számoltam, tudom, hogy ezzel jár, de nem bánom. Megéri.

2013. nov. 6. 17:06
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezt találtam így hirtelen: [link]

Ez jó lehet nekem? Tényleg nulláról kezdeném.

2013. nov. 6. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:

A kockás has és nagy bicepsz nem is olyan egyszerű, mint hinnéd.:D

Ha van rá lehetőséged, akkor csináld, mert elviekben jó.

Én is nemrég kezdtem (2 hónapja kb) teljes test edzéssel. Erről az oldalról van az is, csak alakítgattam rajta a szájam íze szerint néhol.:)


Mivel nagy testépítő ambícióid nincsenek, szerintem megpróbálkozhatsz azzal, amit Drugs Bunny ír a sárga kapszulában. (esetleg ha el is olvasod [netről le lehet tölteni] az még jobb.:))


2/ttkg fehérje, és kevesebb, 2-3/ttkg szénhidrát. (tömegelésnél ugye 3-4/ttkg a mennyiség)

Mondjuk akkor csinálod a teljes test edzést, és a többi napon meg aerob.


Állítólag így formásodsz, és a testzsírod is csökken.


Vagy csinálhatod tömegnövelősen is, 3-4/ttkg ch, és 2/ttkg fehérje. De azzal úgy kell számolni, hogy ideális esetben a súlyod 0,3 kg-t minimum növekszik.

Én úgy számolgattam, hogy abból hetente 0,1 kg az izom.

2013. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*hetente növekszik 0,3-t a súlyod, és abból 0,1 izom, na.:)
2013. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közben találtam egy másfajta edzésprogramot, csak mert ahogy végignéztem részletesebben amit belinkeltem, nem igazán adottak hozzá a feltételek.

Szerinted ez is jó lehet? Persze csak kezdetnek, esetleg később, hogy meglegyen a napi mozgás:

[link]

2013. nov. 6. 21:05
 7/11 anonim ***** válasza:

2kg az semmi, a 4éves húgom megemeli.

Minimum 2db szerelhető egykezes kéne 10-10kg súllyal.

2013. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy nem bírok el többet, csak azt, hogy jelenleg ilyen van itthon.

Egyébként pedig még mindig nem erősödni vagy izmosodni szeretnék hanem formálódni. És az összes ilyen edzéshez azt írják, hogy kis súllyal kell csinálni.

De azért köszönöm, hogy nem bírtad ki beszólás nélkül.

2013. nov. 7. 10:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi az a kis súly? Amiből 12 ismétlés még épphogy megy.
2013. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 kg egyébként tényleg kevés, de ha ezeket megcsinálod szabályosan, amit linkeltél másodjára, akkor azért az elején biztos, hogy meg fogod érezni.

Az edzésterv alatt vannak kommentek, abban találhatsz hasznos információkat.


Izmosodás = formásodás.:)

Az izom azért elég jó alakot ad egy testnek, még a nőknél is.


Szóval a lényeg, hogy a kezdő női is jó, érdemes elkezdeni. Csak a 2 kg-t nagyon hamar ki fogod nőni.:)

2013. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!