Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok saját erőmből...

Nem tudok saját erőmből lefogyni, ezért dietetikushoz szeretnék menni. Nem tudom, hogy mit kérdez, mit csinál egy dietetikus. Aki volt már el tudná mondani, hogy mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

Arra fog próbálni rábeszélni, hogy egyél ócska gabonákat (de persze a drágán árultakat) tejet.


És ajánlani fog mennyiséget, amit kb. ugyan olyan primitív módon fog meghatározni mennyi legyen mint ahogyan itt a fórumon bármelyik válaszoló tenné.


Tehát érdemben semmit sem fog segíteni, ajánlani fogja a megbetegítő nyugati táplálkozást, ezzel nem jellemző hogy az ember előrébb jut.

Érdemes figyelembe venni a táplálkozástudomány hitelesebb eredményeit, kutatásait, de ezekre a dietetikust meg nem tanítják meg. Voltaképp a dietetikusok is részei egy nagyobb gépezetnek. Ez a gépezet nem téged szolgál.

2013. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

A dietetikus sem fog melletted állni 24 órában és figyelni, hogy mit eszel. Erre csak TE tudsz figyelni, senki más...

Egyébként ne várj sokat a hazai dietetikustól. A fele el van hízva, hülyeségeket ajánlanak.

Én egyszer voltam még tinikoromban. Olyan étrendet kaptam, ami vajas kifliből, meg szalámis kenyérből és ehhez hasonló nagyon "egészséges" ételekből állt.

Persze tudom, életmódváltás kell, nem koplalás és néha belefér 1-2 ilyen kaja, de azért ne ezeket ajánljon már napi szintű étkezésre egy dietetikus.

Legalábbis nekem ez a véleményem.

Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak: általában kikérdez a jelenlegi táplálkozási szokásaidról, elkéri/ leméri a paramétereidet és kiszámolja hány kalóriát kell bevinned. A többségük szerint a kalóriák a legfontosabbak, szóval általában arra helyezik a hangsúlyt.

2013. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Somogyi-Kovács Anita válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Ha megfigyeled az oldalon a Tiédhez hasonló kérdésekre a válaszokat, valamiért van itt valaki, aki folyamatosan ócsárolja a dietetikusokat.....és csak ő tudja, hogy miért! Én azt javaslom Neked, hogy üsd be a google-ba a dietetikus szót(az én nevemet is beütheted), vagy a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségét, és a többi információ alapján dönts! Én csak azt tudom Neked írni, hogy én több, mint 15 éve dolgozom dietetikusként, és akivel dolgoztam, annál meglett a kívánt eredmény....Az fontos, hogy az étrend mellett a mozgás is elengedhetetlen!


szép napot Neked is, és az ócsárolónak is, Klima Anita dietetikus

2013. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Felhívnám a figyelmet rá, hogy rögtön ketten voltak (voltunk) akik nem pozitív véleményt nyilvánítottunk a témáról.


Ezt a vélemény nyilvánítást 'ócsárlásnak' nevezni, úgy beállítani mint valami érthetetlen és rossz dolgot, ami igazságtalan és megalapozatlan illetve az így gondolkodók számát elbagatelizálni.. egy emberre utalni gyenge trükk.


Valójában sok ember gondolkodik hasonlóan, még ezen a fórumon is, és nyilván okkal.


A dietetikusok képzése egy eszköz, ami nem az én vagy más átlag ember érdekét szolgálja. Kapunk szakembereket, akik számunkra semmi hasznoshoz nem értenek. Hiszen bármilyen jól hangzik, hogy 15 év alatt mindenki elégedett volt..


.. ugyan már. Tudvalevő, hogy a nyugati dietetika rég posványba süllyedt. Lehetetlen elképzelései vannak a táplálkozásról, csak az ipart szolgálják az ajánlásai.


Amíg a dietetikában jelen lesz a koleszterin és zsírfóbia, az olajipar (margarin-étolaj) preferálás, a keményítő alapú táplálkozás elmélet, amíg a teljes őrlésű gabonákat akarják beadni emberekbe (és nem csak takarmányként használnák fel) addig röviden fogalmazva, csak káros lesz a működésük.


Ezt tapasztalat alapján Ők nem fogják észrevenni. Ha ő maguk betegszenek meg, akkor sem fogják észrevenni.


De a társadalom lekívánja őket mint púpot a hátáról.. Én komoly ellenzője vagyok a ma terjesztett táplálkozási anomáliáknak, a müzlis kenyeres joghurtos margarinos szennynek, és nagy bizodalmam van benne, hogy ezen 'kaják' megbetegítő faktorával egyre több ember tisztában lesz.


Ez most egy trend, egyre több ember tisztában van vele és a saját testén érzi, tudatosítja magában hogy amit a dietetikusok nőklapjacáfés cikkeiben olvasnak étrend tanácsokat bőven elmaradnak a valódi, tiszta táplálkozás előnyeihez képest.

Ritkán adódik egy elnyomott véleményt képviselő ember életében olyan öröm, hogy az ő látásmódja bizony terjed az emberek között és segítségükre van. Így minden vitán túl.. érdemi változás is van.


Ki tudja, lehet pár hónapon belül a kérdés kiírója is elkezd gabonamentesen táplálkozni, zöldségeket enni hússal, tojással, zsírral, olajos magvakkal, és könnyedén kezébe veszi az egészségét, a testsúly kontrollját..

Anélkül hogy különböző kétes kalóriaelméletek (teljesen furcsa, természetellenes kísérője a táplálkozásnak) vagy glutén tartalmú teljes kiőrlésű gabonák terhelnék az életét. És az nagyon jó lesz, Neki :)

2013. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem tudsz legyoni sjaát erőből a dietetikus sme fog legoyasztani. Abban viszont tudok segíteni, ohgy miben változtass. Én nem hiszek semmilyen trendi diétában.. A rendszerben és az apró változtatásokban hiszek, alépésről lépsre haladásban hiszek.


Egy tanácsadás alkalmával főleg beszélgetésére készülj: a kérdések az életmódodra, táplálkozási szokásidra vonatkoznak. A dietetikus megpróbálja feltérképezni a szokásid lehetőségeid. Azt miben hiszel. Egy jó dietetikus segít a helyes irány megtalálásban, elmondja szakmai véleményét a trendi diétákról és a döntést REÁD bízza!


Helyetted sem enni, sem mozogni sem változtatni nem tud... de segíteni ebben igen.

A tanácsadáson vizsgálatként testsúlymérés, testzsiradék mérés van. Cukor betegség magas vérnyomás esetén korábbi leletek átnézése, esetleg ezek megmérése.


a Segítsége kétféle mód valósulhat meg: folyamatos nyomon követéssel... táplálkozási napló elemzés,kiértékelés és javaslat tétel, receptek esetleg. A másik lehetőség ha kéred étrendet tervez számodra javaslatokkal mit mivel lehet kicserélni és receptekkel.

2013. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Klima Anita!


A vélemény nem egyenlő az ócsárlással, akkor sem, ha az negatív. Annak pedig minden bizonnyal megvan az oka, hogy ennyien negatív véleménnyel vannak a dietetikusokról.

Egyszer egy fogyasztóműsorban a dietetikus olyan tanácsokat adott a fogyni vágyóknak, hogy a "duplacsokis" keksz helyett válasszanak zabpelyhes (de ugyanúgy cukros , adalékanyagos) változatot, mert abban kevesebb kalória van:D.

A probléma csak az, hogy attól még ugyanolyan silány minőségű ételt visz be az illető és nem lesz sokkal előrébb. A kalória max. támpontnak jó, ezerszer fontosabb a táplálék minősége!

És ugye amit már egyszer leírtam, hogy ha dietetikus jórésze el van hízva, akkor miért hinnék nekik? Ebből látszik, hogy mennyire jó az amit ajánlanak és mennyire hitelesek.

2013. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Szia! dietetikus vagyok 168 cm, 60 kg. Elhozott lennék? Nem tudom..én a fogyni vágyóknak az mondjon egyen rendszeresen, napi 5x és mozogjon heti 3 alkalommal min. min. 3 l folyadék naponta. S egyen mimnél változatosabban természetesebbeket. Akkor most mi van nem jókat mondok? Te okosabb vagy?
2013. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Mit jelent a változatos evés?


Napi 5 étkezésnél minden étkezéshez van ideje a májnak elég epét termelni (két étkezés között), készen áll a szervezetünk (besűrűsödik elég epe?) ha durván 3 óránként eszünk?

2013. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát a helyesírásom biztos jobb, mint neked...Szerintem ülj vissza az iskolapadba. Ártani biztosan nem fog.
2013. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Pukkadj meg!
2013. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!