Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Keveset eszek, vagy ez jó?

Keveset eszek, vagy ez jó?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem hogy nem fogyózok, súlyt szeretnék tartani. De mostanában mindenki mondja hogy milyen vékony lettem meg hogy ne fogyjak már. Nyár óta tényleg fogytam pár kilót, de inkább szerintem a sport miatt változott az alakom. (fogalmam sincs hány kiló vagyok, nem szoktam magam mérni) szerintem nem eszek keveset, ezzel az étrenddel már nem fogok fogyni de hízni sem, ugye?

Reggeli: általában 50g zabpehely egy teáskanál mézzel és cukrozatlan kakaóval vagy egy fél almával és fahéjjal

Tízórai: suliba teljes kiörlésű kenyeret szoktam vinni 2 tojásfehérjével, gépsonkával, zöldségekkel meg néha viszek valami gyümölcsöt is

Ebéd (kb 3kor) mindig azt eszem ami itthon van, anyukám főz, azért ő is figyel arra hogy ne mindig tészta meg rizs legyen, de ha az van akkor abból is eszek.

vacsi előtt szoktam tornázni vagy futni 1 órát, vacsira pedig sovány túrót szoktam enni vagy 1 tojásból és 2 tojásfehérjéből meg zöldségekből rántottát.

csokit csak néha eszek, üdítőket egyáltalán nem iszok, csak vizet és teát.

attól függetlenül hogy nem akarok már fogyni nagyon fontos lett számomra hogy rendes kaját egyek, jó ez nem mindig jön össze de igyekszem. szerintetek ez milyen étrend? (kb 1600 kalória egy nap)


2013. nov. 15. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így kb oké, bár én beiktatnék még egy étkezést napközben. Pl.: 7-9-12-15órakkor
2013. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani, van, akinek ennyi kalória elég lehet (bár ez inkább kevésnek tűnik, a fejlődésben levő szervezetnek több kell, mint egy felnőttnek, ha már nem kifejezetten gyerekről van szó).


Elég zsírt eszel? Mert ha minden sovány és még a tojássárgája is kevesebb, mint a tojásfehérje, zsírfóbiára szoktam gyanakodni, ami nem jó.

Sok szénhidrátot eszel, de tudom, hogy a modern embernél ez a szokás. A fehérjét nem tudom a fentiek tükrében megítélni, hogy megvan-e a szükséges mennyiség, nem mintha abban egyetértenének az emberek. Én szeretem, ha megvan 1 g/testsúlykg naponta, sokkal alatta biztosan nem jó.

2013. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ezzel fogytál olyan durvát? :OO Én ennyit ettem eddig és nem fogytam semmit. És most eszek napi 700 kcal-át max és futok heti 2x és így indult meg nálam a fogyás. Irigyellek.
2013. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem, ezt már sülytartásnak csinálom :)

1000 kalóriát ettem fogyásra, de rossz ötlet volt mert falásrohamaim voltak és pár hónap múlva elmaradt a menzeszem :/ fokozatosan növeltem csak 1600-ra, mostmár nem szeretnék fogyni csak formásodni :)

2013. nov. 16. 10:54
 5/5 A kérdező kommentje:
amúgy én úgy vettem észre hogy nálam nagyon sokat számít a sport, nyilván a kaja is fontos de ha sokat sportolok akkor jobban tudok fogyni.
2013. nov. 16. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!