Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha keveset eszek de odafigyele...

Ha keveset eszek de odafigyelek hogy mit minnél egészségesebben és kevésbé hizlalot de nem sportolok akkor IS FOGYOK?

Figyelt kérdés
fogyni szeretnék,de félek szeptembertől nem lesz lehetőségem a sportra csak tanulni igy erre gondoltam igy csinálom..
2013. aug. 16. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyit igen, de nem veletlenul javasoljak a rendszeres mozgast: segit tobb kaloriat egetni, ezzel gyorsitani a fogyas folyamatat, valamint sporttal feszes lesz a fogyas, nem pedig petyhudt, a logo bor eselye sokkal kisebb, mint csak dietaval.


En sokszor probaltam csak az etkezes valtoztatasaval fogyni, valamennyi sikert el is ertem, de sosem lett az igazi. Most rendszeres sporttal csinalom, sokkal jobb tempoban fogyok, latvanyosabb az eredmeny, es szepen feszesedek. Nem is ertem, eddig miert csinaltam sport nelkul!

2013. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos.

Ha keveset eszel, akkor éhezni fogsz, hibás feltételezés kijelenteni azt, hogy a kövér emberek nem éhezők. Minőségi értelemben bizony éheznek, tápanyagszegény és teljesen előnytelen összetételű élelmiszereken élve igazából dagadtan éheznek.


A kevés evés egy elmélet, ami időnként bejön. Bár nyilván további tápanyaghiánnyal jár együtt.. inkább jóleső mennyiséget, de minőségi tápanyagokból kellene enni.


Ami jó minőségű étel, az érdekes módon nem igazán 'hizlaló'. A fölösleges cukrok, szénhidrátok, tejtermékek okoznak elhízást. Ezekre nincs is szükség, ezért fölöslegesek.


A sport csak kiegészítője az életmódnak, igazából szórakozás. A mozgásnak vannak előnyei.. igazából értelmes edzést kellene űzni, már ha a testünk, szellemünk igényeit nézzük. Qigongozni, Taichizni, jógázni kellene nem sportolni. Bizonyos okok miatt az intenzív mozgás illetve a felsorolt gyógytornák segítik az egészséges testsúly, testösszetétel elérését de.. a táplálkozás az elsődleges.


Személyes megjegyzésem, hogy ha tanulás miatt nem lesz lehetőséged sportra.. az szinte mindegy is. Viszont ha az ilyen gondolkodás tovább fajul eljuthatsz oda, hogy később tanulás, munka vagy akármi miatt nem lesz időd, lehetőséged edzeni.. ez elég nagy hiba lenne. Edzés nélkül mi értelme a tanulásnak? Gondolkodj el összességében mi mennyire fontos, és mit mennyire kell beleépíteni az életedbe, a szabadidődbe.

2013. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!