Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A méz tényleg hízlal?

A méz tényleg hízlal?

Figyelt kérdés

Tény hogy szeretnék hizni...

Ma nagymamám aztmondta, hogy a vajas-mézes kenyér hizlal.

Ez igaz ? :))

(folyton meg vagyok fázva, úgy jött szóba a méz)


2009. nov. 18. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, de egy mézeskenyértől azért még nem fogsz elhizni..
2009. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
a kenyér önmagában is hízlal, de a méz sztem nemnagyon :S
2009. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Azért van kalóriaértéke. A tejcsoki pl. 527 kcal, de korántsem ennyire egészsége! Kimásoltam neked, mit tartalmaz:


Méz

Tápanyagtartalom 100 g-ban

Energia 300 kcal 1270 kJ

Szénhidrátok

82,4 g

- Cukrok 82,12 g



- Rost 0,2 g


Zsír

0 g

Fehérje

0,3 g

Víz

17,10 g

Riboflavin (B2-vitamin) ,038 mg

3%

Niacin (B3-vitamin) ,121 mg

1%

Pantoténsav (B5-vitamin) ,068 mg

1%

B6-vitamin ,024 mg

2%

Folsav (B9-vitamin) 2 μg

1%

C-vitamin 0,5 mg

1%

Kalcium 6 mg

1%

Vas ,42 mg

3%

Magnézium 2 mg

1%

Foszfor 4 mg

1%

Kálium 52 mg

1%

Nátrium 4 mg

0%

Cink ,22 mg

2%

2009. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


NEM HÍZLAL! Az csak egy dolog, hogy sok benne a kalória, de nem alakul zsírrá, mert másképpen dolgozza fel a szervezet! Ha valami 100%, hogy nem alakul zsírrá, akkor hogyan hízlalhatna?

Ez tök logikus!!!!

"Azonos súlyú méz ötször annyi energiát ad, mint a tej, háromszor annyit, mint a hús, kétszer annyit, mint a tojás. De nem hizlal! A méz gyümölcs cukrából nem lesz zsír, mert a májban glikogénként raktározódik. . . "

A tény az, hogy NEM HÍZLAL, akármilyen hihetetlen!

Ez pont olyan, hogy pl. egy naracsban 41 kalória van. . .

Attól, hogy megeszel belőle 3000kalória mennyiségben, nem fogsz elhízni, mert ugyanúgy, mint a mézt (nemugyanúgy) teljesen másképpen dolgozza fel a szervezet, mint pl. 3000kalória mennyiségű szalonnát!!!!!! Ha igaz lenne az, hogy a méz hízlal, akkor azzal együtt igaz lenne az is, hogy 3000kalória mennyiségű narancstól el lehet hízni... Ha ez így lenne, akkor lehetne olyan tanácsot adni annak, aki hízni akar, hogy: EGYÉL SOK NARANCSOT, hisz egy bizonyos mennyiség felett az is hízlal!! LOL!!!!

2010. febr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előzőt én írtam... Kifelejtettem a valódi kérdésre a választ: A vajas-mézes kenyér viszont tényleg hízlal!! :))))
2010. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!