Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Komolyan, ez mennyire (nem)...

Komolyan, ez mennyire (nem) normális?

Figyelt kérdés
Már másfél éve fogyózom, elég jól haladtam egészen 3 hónappal ezelőttig. Sajnos elkezdtem zabálni, de úgy igazán mindent. Tudtam, hogy híztam. Ma rámertem állni a mérlegre. 17 kg visszajött, 17... Erre nem számítottam. Ezt a súlyt kb fél év alatt adtam le, most 3 nyomorult hónap alatt visszajött. Egyébként 35 kilótól szabadultam meg összesen. Oké, hogy megettem a fél lakást de ilyen kevés idő alatt ilyen sok gyarapodás ez még normális? Félre ne értsetek nem felháborodva vagyok, őszintén érdekel. Egyébként még az sem lehet elmondani, h koplalva fogytam és ezért jött vissza ennyi. Teljesen egészséges és kiegyensúlyozott diétán voltam/vagyok. 3 dolog miatt bosszant az egész. 1. Ilyen null akaraterős hülye p.csa vagyok. 2. Fél év kemény munkáját csesztem el. 3. Ha egyszer elérem cél súlyomat, akkor is ilyen könnyen visszajönnek majd a kilók.
2013. nov. 19. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A hármas ponttal azért vitáznék. Aki zabál az hízik. Márpedig te bevallottad, hogy zabáltál. ha nem zabálnál akkor nem tennéd tönkre fél év kemény munkáját.

És lehetne mondani, hogy nem normális, de sajnos elég gyakori jelenség. Pont emiatt nem elég csak 3 havonta ráállni a mérlegre, mert ha anno mondjuk 2 hét után álltál volna rá és láttad volna, hogy hoppá van, akkor talán nem zabálsz tovább.

Éljen az életmódváltás.... (Igen, ironikus voltam)

2013. nov. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aterzem en ugyanebben a cipoben jarok sajnos... Es elmondom hogy hogy tortenhetett. Egy kilogram zsir leadasahoz kell 7000kaloria deficit ergo egy het alatt max 1 kilot tudsz leadni (ami mar eleg eros dietanak szamit) nos ahoz hogy 1 kilo zsirt hizz ahoz ugyanugy 7000kaloria tobblet kell szoval amikor egy nap 1500-2000 kaloria helyett megeszel 7000-10000 ezret a zabalassal akkor majdhogynem 1 nap alatt visszahizod azt az 1 kilogrammot (+ahogy elkezdesz enni tobb vizet raktarozol)
2013. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

A hízás kérlek szépen, egyáltalán nem normális dolog. Attól még, hogy ma divat, trend az elhízottság, a túlsúly attól még nem lesz normális (statisztikai értelemben véve igen, nomrális hogy 3 hónap alatt felhíztál, de hát ezzel foglalkozzanak statisztikusok).


Aki kenyeret, tésztát, tejes-lisztes kajákat eszik, az elhízik. Meg eleve többet eszik mint kéne, az összes ilyen típusú kaja rosszul hat a szervezetre, túlevést okoz így kalóriában is sokat eszel, tápanyagszegény, tönkreteszik a hormonháztartásodat. Persze hogy hízol ha ilyeneket eszel.


Kész, értsük meg, hogy az ember nem lisztevő. Nagybetűkkel is leírhatom, látom itt a fórumon úgysem értik akárhányszor kerül leírásra :)

2013. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy aki egyszer már megszenvedte 35 kiló leadását, hogy a csodába képes majdnem húszat vissza szedni. Nem veszi észre, hogy baj van?? Nem extra óvatos a táplálkozással, miután elérte az álomsúlyt?

(Nem légbe beszélek, 50 kiló fogyás áll mögöttem, amit azóta tartok)


Szóval ha megetted a fél házat, ne légy meglepődve rajta, hogy ennyi vissza jött! Amúgy miért jött rád az a 3 hónapos zabaroham? Nem semmi lehetett, hogy 17 kilót szedtél fel. Valami lelki oka van?

2013. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 Szia TáplálkozásHarcműves :)

De észrevettem, hogy baj van és többször is ráálltam a mérlegre nem csak most. Persze láttam, h híztam és mindig elhatároztam, hogy újrakezdem, de mindig azon kaptam magam, h már megint vmi olyat eszek amit nem kéne, egyszerűen nem bírtam abbahagyni. Úgy vágytam a kajára, mint egy alkoholista a piára, tudom, hogy szánalmasan hangzik. Utána mindig lelkiismeret furdalásom volt, és mivel nyomtam el a rosszkedvem? Evéssel. És az egészben az a legnevetségesebb, hogy ezt egyszer már eljátszottam magammal, csak akkor mindet, sőt többet visszaszedtem. Gyűlölöm magam ez miatt. Az okos a másik hibájából tanul, a hülye a sajátjából sem. Hát én a legnagyobb hülye vagyok.

Egyáltalán nem vagyok meglepődve, h visszajött, csak én kb 10 kilóra számítottam.

Soha nem voltam lelkileg túl stabil, mindig a kajálásba menekültem egész kiskorom óta. 5 hónapja valóban történt valami, ami eléggé megviselt. Betudhatnám ennek is, de nem. Simán csak gyenge vagyok.

2013. nov. 19. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia :)


Én sok paleóst ismerek, ha ők tudnak ésszel enni (jóllakni finom kajákkal) akkor te is. :)

2013. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!