Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak, ha szeretek enni?

Hogyan fogyjak, ha szeretek enni?

Figyelt kérdés
12 éves koromban nég vékony voltam, azóta folyamatosan hízok. Akkor 44 kg voltam. 13 évesen már 53, 14 évesen 61, most 15 vagyok és 72 kg. Szüleim elvittek kivizsgálásra, nem betegség az ok. Folyamatosan hízom ki a ruháimat, szörnyű érzés. Az evéssel mégsem tudom leállni. Valami ötlet?

2013. dec. 19. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt el tudod dönteni, hogy túlevő vagy-e?
2013. dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%

Napi háromszori étkezés: Reggeli, ebéd, vacsora. Persze ha suliba jársz akkor uzsonna is van egy zsömle mondjuk. Vagy ha jól belaksz reggelire lehet nem kell uzsi, passz. Csak a mondás miatt gondoltam írni, hogy reggelizz úgy, mint egy császár, vacsorázz, mint egy koldus.

Egyébként van aki nem reggelezik, az te ne legyél.

Nyolc órakor leáll az emésztés elvileg, tehát legkésőbb 7, de érdemes fél hétkor vacsorázni.

Változatosan táplálkozz.

Ami kifejezetten hizlalhat, a szén-hidrát. Kenyér, krumpli, tészta... Ne kerüld, de megfelelő arányban fogyaszd. Valamint ha például pörköltet eszel tésztával, akkor már kenyér vagy krumpli nem szükséges. Vagy mind, de mindből kevesebb, ne a szén-hidráttól lakjál be, hanem a húsos témából. De ez csak példa.

Egyél eleget nyugodtan, de ne érezd az eltelítettség/ jól lakottság érzését. Mondjuk az előző példát aszerint írtam, hogy megtömöd a gyomrod a finom pörivel, akkor már ne tészta legyen az...

Szóval jó kajázás, vagy legyél vega. Ha sportolsz, például futsz, az elvileg fogyaszt, de ha sportolsz ne a fogyásért tedd, hanem az egészségért, és kényelmes erőnlétért, jó közérzetért...

Ja és ne nassolj nap közben. Esetleg étkezés előtt, után. Magvakat, tökmag, szotyi, dió persze jöhet akármikor.

Szép napokat és elégedettséget!

2013. dec. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Rossz a kérdés.


Nincs olyan, hogy 'szeretek enni', nyilván mindenki szeret, Te pedig nem enni szeretsz.


Már elnézést, de a kenyér 'evés', a cukros ételek a tejfélék fogyasztása nem számít evésnek..


A sertésre sem azt mondjuk hogy 'eszik', amikor a hizó tápját fogyasztja. Ha szemétkaját fogyasztasz, legalább használd már a zaba kifejezést, mert nem jó összemosni az evéssel. Az evés emészthető, igazi élelmiszerek elfogyasztását kellene jelentse, Te a műkajáktól vagy beteg (a betegséged egyszerű hozománya pedig a hízás).


A sok szénhidrát, a glutén, a tejben lévő hormonok kikészítik a testedet, hát ne edd ezeket..

2013. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Akkor most tedd fel magadnak szépen a nagy kérdést : MIÉRT szeretsz enni? A boldogtalan és nagyon buta emberek zabálják magukat halálra. Te is egy lennél közülük?
2013. dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél ostoba, ne egyél annyit!
2013. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!