Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le?

Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés

Most 60 kg vagyok és ezt eléggé soknak tartom. Nem látszik meg annyira, de engem nagyon zavar. Szeretnék tavasz 10-15 kg-ot leadni.

Mit ne egyek/ igyak ahhoz, hogy ez sikerüljön ill. mit egyek/igyak ahhoz, hogy ez sikerüljön?

A mindennapos testmozgás az megvan, mert az iskolában minden nap van tornaóra.

12/L



2013. dec. 21. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*Szeretnék tavasz végére 10-15 kg-ot leadni.
2013. dec. 21. 22:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 140 cm vagy, sok! Ha 172 cm vagy kevés! Nem csak az étrend, hanem az életmód ami befolyásolja a testsúlyodat. Ha végig üldögéled a napodat, a tornaóra marha kevés!
2013. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
160-162 cm vagyok.
2013. dec. 21. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt beállíthatod a célt.


jó tippek fogyáshoz:

-cukorról szokj le!! ha édeset akarsz tudom ajánlani a Cologrin/ Cologran édesítőszert Lidlben lehet kapni (0 kcal és 0 ch)


-cukros üdítőket se, pezsgőtabletta viszont jó és egészséges is, mert van multivitaminos és c-vitaminos is (dm-es pezsgőtabletta édesítőszerrel van, és finom is)


-kerüld a kenyeret, zsemlét, kiflit (tudom, hogy suliba nem tudsz mást vinni, de tényleg kerülni kéne, és reggelizni szoktam, és amikor hazaérek akkor eszek csak, olyan 4-fél5 körül, de suliban szoktam kávézni) *vihetsz abonettet, vagy pufirizst, vagy dobozban salátát


-Sütit nagyon mértékkel egyél, legjobb, ha beírod kalóriabázisba, vannak sütik amikből többet ehetsz és van amiből nagyon keveset (pl. bejgli, meg a levelestészták)


-Főtt tésztát ne sokat,(ne minden nap) de azt, azért ehetsz, mert egészségesebb, jobban telít és kevesebb a ch


-tejszínt, sajtot, TEJFÖLT, téliszalámit, párizsit, olajos konzerveket, olajban sült dolgokat (pl rántotta-kevés olajban oké, de azért ne mindennap) kerüld el


-CSOKI: csokit ehetsz, de csak mértékkel és inkább étcsokit (magas kakaótartalommal), mivel a tejcsoki elég zsíros, de azért attól se kell megválnod, de én pl. a mennyiségre megyek és étcsokiból többet lehet enni, mint tejcsokiból :)


-kekszből keveset, de azért azt is ehetsz (30-40g)


-a tejre figyelj oda, instant kakaóporra is


-egyél sült csirkemellet (jó fehérjeforrás) hozzá savanyúságot, és krumpli helyett inkább rizst


-alkoholt ne nagyon igyál, akadályozza a zsírégetést-bár gondolom ez nem fenyeget


-2 evés között legyen meg a 3 óra, bármit is eszel

-felkelés után, ha tudsz, 1 órán belül reggelizz



Általánosságban a fogyásról:

1.kevesebb szénhidrátot és zsírt kell enni

2.helyettük fehérjét

3.kéne mozogni is, mert a szervezeted előbb bontja le az izmokat (sokkal könnyebb neki, és gyorsabban megy), mint a zsírt (igazából ezért is kell sok fehérjét enni és sportolni, hogy az izmokat építeni tudd, miközben azért azt is bontja a szervezeted



Hidd el, nekem bevált :)

Sokat írtam, próbáltam átláthatóan és a lényeget, kicsit magyarázva, mert ha tudod, mit miért kell, az segít.

2013. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A búzaevők elhíznak, megbetegszenek, alapvetően hús és zöldségevő az emésztőrendszered. Ezeket kellene enni, ha nem akarsz megbetegedni.


Tornaóra az iskolában, ez aranyos volt :)

Egészen mindegy, semmit nem ér :)

2013. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4. válaszoló.


A saját hibáidat látod?


"CSOKI: csokit ehetsz, de csak mértékkel és inkább étcsokit (magas kakaótartalommal), mivel a tejcsoki elég zsíros, de azért attól se kell megválnod, de én pl. a mennyiségre megyek és étcsokiból többet lehet enni, mint tejcsokiból :) "


A csokoládé alapvetően fűszerezett zsír. Az étcsokoládé is.


Szerinted mekkora inzulinválasszal reagál a szervezetünk a megevett zsírra? Ezt írd le kérlek, és akkor lehet az előző, hosszú válaszodat sztornózni fogod, vagy legalább újra gondolod.

2013. dec. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy a csoki nem egészséges, de nem hiszem, hogy bárki meg tudna válni a csokitól egy életre, és ha már bűnbe esünk, akkor étcsokiból (sokkal kevesebb zsír van benne, ha magas a kakaótartalma) napi 2 kocka nem árt meg. Én így látom és be is vált, saját tapasztalataimat írtam le, lehet, hogy másnak más jön be. Nem fogom sztornózni és kitartok a csokis rész mellett. :)
2013. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!