Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik lefogytak, miért lesznek...

Akik lefogytak, miért lesznek sokszor "depisek"?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom a környezetemben, hogy azok az emberek akik lefogytak, nemhogy boldogabbak nem lettek, hanem kifejezetten rosszkedvűek, kevésbé mosolygósak. Biztos van kivétel, de érdekelne ez miért lehet? Nem pont örülniük kellene?
2014. jan. 5. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát bizony az evés hatására is szabadulnak fel a boldogság és megnyugvás érzését keltő endorfinok. Ha valaki éhezteti magát, akkor megvonja magától ezt a természetes örömérzést. Egyébként is, a valakinek már erősen fogyókúráznia kell, ott valami érzelmi ok, kiegyensúlyozatlanság állhat a háttérben.
2014. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is közrejátszhat, hogy sokak lefogynak, de még mindig a régi, kövérebb testüket látják a tükörbe, nem változik meg a testképük. Tehát hiába fogytak X kilót, a tükörből nem az néz vissza, ahogy tényleg kinéznek, hanem a régi önmaguk (velem is ez volt, sokáig tartott, mire nem a hetvenplusszos lányt láttam magamban), és ez elkeserítő. Hiába güriznek, hiába mondtak le egy csomó egészségtelen de finom kajától, nem érte meg.

Holott de:)

Legalábbis velem így volt, és még néhány barátnőmmel szintén.

2014. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan nem lettem depis, de:

- amikor kövérebb voltam (a max. olyan 65 kg volt) sosem foglalkoztam azzal, mit és mennyit eszek, tök jó volt, hogy amit megkívántam, megettem

- most, hogy lefogytam (49 kg) állandóan rettegek, hogy visszahízom, nem merek egy jót enni, folyamatosan bűntudatom van... Hiányoznak a kedvenc ételeim.

- karácsonykor kicsit elengedtem magam, és rögtön 50,8 kg lettem... Majdnem elsírtam magam, mikor megláttam!


Hát, ezért. :(

2014. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Köszönöm a válaszokat!

Ne görcsöljetek annyit a testeken:)

2014. jan. 5. 12:21
 5/9 acelsziv ***** válasza:
100%
Mert sokan úgy fogynak, hogy koplalnak, de az étellel fontos tápanyagokat is megvonnak maguktól amelyek hiánya okozhat depressziós tüneteket.
2014. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem rendes, egészséges életmódra térnek át, hanem a bizonyos dolgokat megvonó, állandóan figyelős, számolós, tervezős fogyókúrákra. Nem csoda, hogy kikészülnek, nincs energiájuk semmihez, csak az ételek körül jár az agyuk. A koplalás eleve depresszív hatású, a többség pedig így fogyózik.
2014. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert átesnek a ló túloldalára, és sokan vannak olyan lányok akik kiadós ebédet se engedhetnek meg magukat mert attól is híznak. Ezért frusztráltak. Nagyon sok a frusztrált vékony nő!
2014. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pedig nem koplaltam, hanem egészségesen étkeztem, addig nem is volt gond, csak sajna néha hiányoznak a kaják amiket régen ettem, akkor sem voltam kövér, amikor pizzán éltem jóformán, mert mozogtam, szóval arra akarok kilyukadni, hogy az egészséges kaják jók meg minden, engem csak tényleg a mérés akaszt ki (súly).
2014. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kicsit (nagyon) értelmetlenül fogalmaztam, elnézést. Na szóval, még mindig tartom magam ehhez az életstílushoz, de néha napján elszalad velem a ló, és nem értem miért?! Szerintem az iskola az oka, mire hazaérek éhes és fáradt vagyok.
2014. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!