Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez nálam komolyan lehetséges?...

Ez nálam komolyan lehetséges? Már kezdek ebbe beleőrülni.

Figyelt kérdés
19 éves 168 cm, 68 kilós lány vagyok. Mindig az az "erősebb" alkat voltam, de nem voltam még soha kórosan elhízva, maximális súlyom 76 volt. Nyáron elkezdtem "koplalni" de nem vontam meg semmit magamtól, ugyanúgy ettem csokit, kenyeret minden ilyesmit, stb.. És néha feladtam, de azért novemberre sikerült elérnem a 64 kilót. Aztán elhatároztam, hogy januártól sokkal egészségesebben fogok élni, betiltottam sok ételt (cukor, csokoládé, édesség, kenyér, krumpli, tészta, rizs, tejtermékek, aszalt gyümölcsök, liszt, gabona, banán, szőlő, bab, lencse, péksütemény, kukorica, cukrozott üdítők, alkohol) azért ez összességében elég sok, nagyon komoly fegyelmet igényel. El is kezdtem, napi 1000-800 kcal körül eszem (nem kell több!) és nem fogyok semmit. Január 1. óta csak két kiló ment le a 70-ről, amire ugye visszahíztam még november óta. Elkezdtem zabkását enni reggelire vízzel, édesítővel, fahéjjal, gyümölccsel, és olyan undorító volt, hogy nem bírtam megenni, szóval már nem eszem azt sem. Nagyon egészségesen eszem, de szörnyű elviselni, hiányoznak a régi ételeim, és mélységesen elkeserít, hogy nem fogyok olyan ütemben, mint annak idején, sőt, állandóan 68, 68.5 körül stagnálok, és hátra van még 20 kiló, amit májusra szeretnék leadni. Azért kezdtem el ezt az egészet, mert olvastam az inzulinrezisztenciáról, és arról, hogy alacsonyan kell tartani, azért nem szabad édességet meg hasonlókat enni, mert az dobálja az inzulinszintet. De nem megy ez így nekem. :( Lehet, hogy nálam ez az inzulinos fogyási dolog nem jön be és részben, de vissza kell iktatnom a régi ételeimet? Mit csináljak? :(

2014. jan. 7. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez ésszerűtlen, már bocs. Ki mondta,hogy nem lehet enni pl gabonát, hüvelyeseket stb.

A lényeg a mérték, és a napszak, amikor megeszed!

Sportolsz egyébként?

2014. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé hazavágtad az anyagcserédet ezzel a koplalással.

A napi kalória mennyiség, amit fogyasztasz nem elég. Számold ki a napi alapkalória értékedet és étkezz aszerint.


A zabkása szerintem finom (kb. olyan, mint a tejberizs), lehet, hogy az elkészítési módod a rossz.


A túl sok megvonás miatt besokalltál, ez érthető. Lazíts egy kicsit a szabályokon. Olykor pár kocka étcsoki vagy némi túró belefér.

2014. jan. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Konditerembe járok heti négyszer, bár be kell vallanom, ezt is most kezdtem, de azzal nincs gond, jól bírom. Most persze ez is egy kicsit megcsappant, mert vizsgaidőszak van. Azért nem eszem gabonát és hüvelyeseket, mert sok bennük a szénhidrát. Az a baj, hogy mondjuk azt könnyeben kibírom, hogy nem eszem semmit. Január első három napjában azt csináltam, a harmadik nap már egész jó volt, és akkor fogytam le azt a két kilót is. Az is működik, hogy édességekkel is koplalok. Nagyon végletes vagyok az a baj, és sok lelki gondom van, és mindig van egy pont, amit után elég, de mindig visszaesem, a körforgás a legrosszabb. Kerestem is segítséget, (mert még a lelkiatyám is elhagyott), tegnap hívtam fel egy nőt, aki ilyennel foglalkozik, és mondta, hogy a posztraumás stressz és az étkezési zavar, nem az ő dolga, menjek el a párhuzamosan működő szakrendelőbe. Felhívtam azt is, ott mondták, hogy csak 20 éves kortól vesznek fel személyeket kezelésre, így onnan is elküldtek egy harmadik helyre, mentálhigiénés rendelőbe, ahol pedig azt mondták, hogy nem vesznek fel 18 éven felülit, mert az gyermekpszichiátria...Na most ez. Nevetséges. Segítségem sincs, lazítani a szabályokon nem szeretnék, mert ha megint ennék csokit, hasonlókat, biztos annyira meggyűlölném magam, hogy újra elkezdeném a régi függőségeimet..
2014. jan. 7. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Csakhogy ha éhezteted magad, akkor lehet, hogy lefogysz, de nem leszel elégedett a végeredménnyel (lényegében alig lesz rajtad izom, emiatt ha súlyod okés is, a tested lötyi lesz).

Viszont ha normálisan étkeznél, odafigyelnél a megfelelő fehérjebevitelre, akkor sokkal szebb eredményt érnél el és nem is kínoznád magad.

Egyébként szénhidrát is kell, csak nem mindegy, hogy milyen.


Ezzel a módszerrel több kárt okozol magadnak, mint hasznot.

2014. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"El is kezdtem, napi 1000-800 kcal körül eszem (nem kell több!) és nem fogyok semmit. Január 1. óta csak két kiló ment le a 70-ről,"


Ez egyszerűen KATASZTROFÁLIS, amit csinálsz!

1) koplalsz

2) túl gyorsan fogysz. Heti maximum fél-1 kg a normális ütem!

Ennek az eredménye csak egy újabb jojó lesz.


"és hátra van még 20 kiló, amit májusra szeretnék leadni."

A célod is abszurd!


Napi ötszöri étkezés kis adagokkal!

Sok fehérje, kevés egyszerű szénhidrát (de összetett kell!).

2014. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az dicséretes,hogy eljársz konditerembe,de módszert illetően teljesen fals irányba indultált. A "Szent grállt" itt találod: [link]
2014. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!