Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegendő tápanyagot tartalmaz...

Elegendő tápanyagot tartalmaz az alábbi étrend? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyjából minden nap így étkezem:


Reggeli: kb. 150 g túró fehérjeporral és egy kis kókuszreszelékkel

Ebéd: egy kis adag zöldségleves vagy paradicsomleves, hatalmas adag zöldségsaláta egy tojással, 2 szelet sajttal és 2 szelet csirkemell sonkával

Vacsora: grillezett csirke zöld salátával/wok zöldségekkel vagy rántotta sok zöldséggel vagy karfiolos hús vagy tonhalsaláta


Kb. 1200-1500 kcal körül eszem egy nap, megpróbálok a lehető legtöbb fehérjét és a lehető legkevesebb szénhidrátot bevinni. Jó lesz ez így az egészséges fogyáshoz vagy változtassak valamin? Mellette hetente 4-5-ször rendszeresen mozgok legalább egy órát. Köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 10. 07:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. Nem adtál semmi konkrét adatot magadról (nő/férfi,hány kg).

2. A sovány túrót este edd a kazein miatt (lassú felszívódású).Inkább zabkásába keverd a fehérjét,az a legjobb reggeli.

3. A csirkemellsonka,paradicsomleves nem az amire szüksége van a szervezetnek.

2014. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ide még olyan étrendet senki nem tudott írni,amibe valaki nem kötött volna bele,
2014. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván ha a legjobbat akarjuk a többieknek, akkor mindig próbálunk építő jellegű kritikát írni.


Volt egyábként hibátlanul táplálkozó nő már, akinek én irigyeltem az étrendjét (Tápi).


De jobbító szándékkal mindenbe bele lehetne nyúlni, ezt építő jellegű kritikának hívják, attól függ mennyire szeretnénk egészségesek lenni.. tehát egy idő után bele lehetne menni az egyéni igényekbe is, bár ilyen részletesen nem nagyon megyünk bele itt fórumon, nagyjából elég mindenkinek a lowcarb irány..


De pl. fogyni elég könnyen lehet, tehát leadhatnánk a lécet az összes fogyókúra szintjére, és akkor írhatnánk hogy minden jó.. csak éppen magasabbak (szerencsére) az elvárások.


Kérdező, te túl sok tejterméket eszel. Tehát ezek akár 0-hoz is tarthatnának, ehelyett több étkezésre is túrót, satjtot eszel. Ez olyan probléma, amiből idővel baj szokott lenni.

2014. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kivancsi lennek miert is fontos, hogy 60 kilos no vagy 100 kilos ferfi vagyok, a fogyashoz ugyanaz kell, nem?


Egyes tejtermekekrol nem tudok es nem is fogok lemondani, ez a turo (ami vilag eletemben a kedvencem) es a sajtok (masik nagy szenvedelyem). Soha nem okoztak gondot az eletemben, pedig nem 18 eves vagyok mar. Nem hiszem, hogy akinek nincs tejcukorerzekenysege az miert ne ehetne.


A turoban, amit en eszem 3 g szenhidrat van 100 grammban, a sajtban pedig semmi, csak zsir es feherje. Miert is lenne ez gond, kivancsi vagyok.

2014. jan. 10. 09:29
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél okos,én nem segítek!
2014. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Botero, nyertél.


Én meg nem tudok rajta segíteni, de.. ugyan már, mindenki megérdemel egy esélyt.


Kérdező.. 18 éves.. vajon a gondolkodásod mennyire következetes? Mert azt már látjuk, hogy változtatni azért hogy jobb legyen nem akarsz, így eléggé meg vagy lőve.. de hátha.


"Soha nem okoztak gondot az eletemben, pedig nem 18 eves vagyok mar" FOLYTASD A MONDATOT, ne hagyd félbe.


18 éves vagy, és.. ? Szálkás, vagy kissé zsíros.


Mániákusan a legrosszabb hatású táplálékot választod, hagyd a túrót a fenébe, káros, kész. Fogyassz helyette húst. Csirkemell sonka pedig NEM LÉTEZIK. Sonka az a sertés combjából hagyományos füstöléssel készült termék.. nincs csirke sonka, a csirkének nincsen sonkája, amit ilyen néven adnak el az eleve gyanús.


Túrónál meg semmilyen enyhítő körülmény nincs, tejfehérje bociknak való, sorry de a te egészségedről van szó, nem az enyémről.


Tejcukor érzékenységet ebbe ne keverd bel, a laktáz enzimünk aktivitása nem téma jelen esetben, szerintem.

2014. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#1


A zabkasaban tul sok szenhidrat van, nem fogom reggelire enni. Mindenkeppen olyan reggelire van szuksegem, ami feherjedus es edes. Sajnos nem tud lecsuszni a sos kaja reggel. Erre valami megoldasod van?


A csirkemellsonka (2 szelet, azaz 20 gramm) 90% husbol keszul, figyelek arra, hogy ne ilyen parizsi minosegut egyek :) A paradicsomleves pedig frissen keszul, cukor nelkul, azzal mi a gond?

2014. jan. 10. 09:48
 8/18 A kérdező kommentje:

#4 - most irtam, hogy nem 18 vagyok. 30 vagyok, ha igy jobban tetszik :P


Egyebkent meg magyarazd meg kerlek, hogy miert is nem jo azon tejtermekek fogyasztasa, amiket emlitettem. Mindig csak azt hangoztatod, hogy nem embernek valo, de epkezlap magyarazatot meg nem olvastam toled.

2014. jan. 10. 09:51
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor félreolvastam, látom már :)


30 évesen még jobban vigyázz vele. Olvass jobban utána, a tej (és termékei) gyulladásfokozók, ha úgy tetszik nyákosítnak, és nagy inzulinválaszt produkálnak. Ezek mind mind hátrányos tulajdonságok.


Persze a tej sem sokkal rosszabb mint mondjuk a kóla, de bizonyos esetekben azért igen. És egyiket sem tesszük meg minden nap fogyasztandó fő táplálékká.

2014. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mielott utanaolvasok kivancsi lennek, hogy a tejnek melyik komponense az, ami ezt okozza.
2014. jan. 10. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!