Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez valóban így van? Ezek...

Ez valóban így van? Ezek szerint akkor sport nélkül is elég lenne önmagában? (persze elméletben)

Figyelt kérdés

Elvileg az én napi alapanyagcserém (online számítással) 1736 kCal, és most az étrendváltoztatásom miatt (szinte csak zöldség, gyümölcs, hús, zsírszegény tejtermékek, max. heti 1 valami kis apróság) naponta olyan 900-1000 kCal körül viszek be. Tehát akár mozgás nélkül is 700-800 kCal-t égetek el naponta? Mozgással meg még 300-400 kCallal több lenne... Mondjuk én mozgok hozzá.


Szóval a fogyás AKÁR mozgás nélkül is sikerülhetne ezzel az étrenddel? De mint mondtam, én mozgok, tornázok, napi legalább fél-egy órát, kardió vagy szobabicikli, tánc.



2014. jan. 8. 18:23
 1/9 anonim válasza:
100%

Szerintem igen.

Az persze, hogy a szervezetednek és bőrödnek jobb a mozgással együtt végzett étrendváltoztatás, már más kérdés. Ezt mondják/írják mindenhol és el is hiszem.


Viszont, de, és, ellenben, ezzel együtt:


Elméletben (és gyakorlatban is) - igen lehet így fogyni.

2014. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fogyhatsz így is. De a végeredmény feleannyira sem lesz jó, mintha sportoltál volna. Sokkal szebb alakod lesz, ha mozogsz is :)

Tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de az 1000 kalória nem kevés egy kicsit? Főleg ha mozogsz is mellé. Nem vagy éhes?

2014. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben igen, a testsúlyod csökken, de nagyrészt izomból. Tehát a végeredmény egy petyhüdt test lenne.


Annyit még megjegyeznék mellé, hogy ajánlatos lenne 1200-1300 kalóriát bevinni naponta ahhoz, hogy a szervezeted normálisan el tudja látni önmagát (vagyis, hogy ne menjen a fogyás az egészséged kárára).

2014. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A súlyod csökkenni fog,viszont ne sok jóra számíts.

Nagynéném ugyan így fogyott,nagyon szépen lement róla a felesleg,viszont semmi alakja sem volt,lógott minden.Ahogy visszatért a normál étkezésre,szinte rögtön elkezdett hízni.

Inkább párosítsd a sportot azzal,hogy figyelsz az étkezésre,szépen fogsz fogyni és arra is kisebb az esélyed,hogy vissza hízd.

2014. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Naponta tornázok, suliban is tesin meg itthon, mikor hazaérek, szóval a sportot nem hanyagolom. :) Formás szeretnék lenni, nem sovány. :)


Egyébként nem vagyok éhes. A sok zöldség, gyümölcs és a hús eltöm, ha akarnék sem tudnék többet enni. Ha mégis megéhezem nap közben, akkor eszek, szóval nem koplalok, max. elrágcsálok egy répát vagy almát. Nem direkt viszek be ilyen kevés kalóriát, csak ennyit tudok összehozni az egész napos zöldség-gyümölcs-husievésből. :)


Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 8. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit még figyelembe kell venni, hogy ha naponta nem viszel be 1200-1300 kalóriát - ez az a mennyiség, ami az életben maradáshoz szükséges (szívverés, légzés, stb), akkor a szervezeted átáll maximásli tartalékolásra, és nem fogsz fogyni, hanem inkább hízni.
2014. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Igyekszem akkor majd nagyobb kalóriatartalmú ételeket is enni! Persze, csak mértékkel. :)


Ez az 1200-1300 az a mozgással elégetett kCal mennyiségen felül van, vagy azzal együtt? Tehát ha mondjuk napi 1200-at viszek be, viszont 400-at lemozgok, az úgy rendben van, ugye?

2014. jan. 8. 21:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az 1200 az, ami akkor kell, ha egész nap fekszel. Ha többet mozogsz, akkor ennél többet kell fogyasztani, de természetesen több mozgás esetén nem kell az összes plussz "fogyasztást" pótolni.


Ha komolyabban érdekel a dolog, keresd meg a kalóriabázis.hu oldalt, ott sokkal több mindent megtudhatsz a témáról. (Meg segítséget is adnak a régebbi tagok mindenféle kérdésben)

2014. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Használom azt a honlapot, nagyon jó, sokat segít. Viszont amit írtam, hogy 1200+, 400-, azt pont ott olvastam.
2014. jan. 10. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!