Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit fogyhatok nyárig?...

Mennyit fogyhatok nyárig? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.:)

Egy lány vagyok, 160cm és 59kg. Szeretnék egészségesen élni, sportolni, nem mellesleg fogyni is, mert van rajtam felesleg. A kérdésem az lenne, hogy ha most elkezdem, és kb. 1000 kcalt eszem naponta, heti 5x1 órát sportolok, mennyi mehet le nyárig?

Tudom, sok féle diétát kipróbáltam már, nagyon egyik se vált be, vagy megszűnt az akaraterőm. Most viszont már olyannyira zavar az a pár kiló, hogy muszáj valamit tennem, mert folyamatosan ragadnak rám. Pár hónapja még csak 54 voltam.. szóval, ezt meg AKAROM szüntetni!

Kérlek segítsetek, nem konkrét fogyókúrára vagyok kíváncsi, hanem bevált módszerekre, magára az egészséges életmódra, edzéstippek is jöhetnek.

Nagyon köszönöm!!! :)



2014. jan. 7. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
en 156 cm vagyok, kb 1 eve 88 voltam, most 70 vagyok. Kevesebbet ettem, szamuztem a sukrot, es a sutiket (neha bele fer, de nem nagyon ettem) este 6 utan nem ettem, max gyumolcsot, vagy salit. Tancolni jartam heti 2szer, es buliba is jartam (salsa) nagyon jo alakformalo. En jelenleg is probalok megszabadulni a folos kgtol, ugyan ezzel a modszerrel fogok probalkozni.
2014. jan. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nagyom jó köszönöm:)
2014. jan. 8. 16:45
 3/8 anonim válasza:

gyümölcsöt délig ehetsz, ez fontos! utána nem, mert cukros és nem használja fel a szervezeted... max edzés után banán, fehérje turmixxal, az bármikor jó.

a bevált módszer az, ha annyit eszel, amennyire szükséged van, azt amire szükséged van és akkor amikor szükséged van rá, kell ch, zsír és fehérje is, csak az arány nem mindegy!

2014. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 VWXYZZS ***** válasza:
1000 kcal az nagyon kevés. Koplalni tilos! Bár életkort nem írtál de neked minimum 1200 kcal-t kellene enned egész nap. És még ez is nagyon kevés. Ráadásul az sem mindegy, hogy miből.
2014. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
17 vagyok. Sajnos messze lakok a sulimtól, hosszú a napi utazás, + tanulás, úgyhogy ez a max idő a tornázásra. Ha viszont ennél több kcal-t eszem, akkor nem ér semmit, mert nem tudom lemozogni.Esetleg tanács? :/
2014. jan. 10. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
reggelj kocogj egy kicsit (persze nem telen) egy kis talaj torna, nap kozben, ha van egy kis idod, akkor az is jo.
2014. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VWXYZZS ***** válasza:

Először is azt az idiótaságot felejtsd el, hogy lemozgod a kaját. Ez nem így működik. Jó hír viszont, hogy heti 5x1 óra bőven elég a sportra azzal nincs gond. Feltéve ha nem valami zumba hülyeségről van szó. Hétfő/csütörtök/szombat 30-60 perc futás csodákra képes.


Viszont a kajára jobban oda kell figyelni. Sokkal fontosabb mint a sport a fogyás szempontjából. Az egészséges fogyás az ugyebár heti 0,5-1kg. Ez kcal-ba átváltva 3500-7000 ami azt jelenti, hogy napi 500-1000 kcal deficitet kellene elérni. A súly megtartáshoz neked körülbelül 2500 kcal-t kellene enned minden nap. Ebből látszik, hogy gyakorlatilag éhezteted a szervezeted.

Az sem mindegy, hogy miből viszed be a kaját. Hallottá már a makrotápanyagokról? Úgy mint fehérje, szénhidrát, zsír? Gyakorlatilag ez az egésznek a nyitja. Egyél naponta 59x2g fehérjét, 59x1,5 szénhidrátot és a telítetlen zsírokat pedig szorítsd a minimumra. +Rengeteg nyers zöldség (rost). Ennyi az egész. Március-Április körül akár 50 kiló is lehetsz. Viszont nem csak a súly a lényeg, a tested formáját az izomzatod adja. De ez meg már egy hosszú történet...

2014. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az utolsónak pedig ha van lehetőség szivesen írnék privit, persze ha nem zavarom. Van még pár kérdésem:)
2014. jan. 15. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!