Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így sportnak megfelelő?...

Ez így sportnak megfelelő? Így rendes étkezés mellett mennyit tudnék fogyni két hónap alatt?

Figyelt kérdés
168 cm. vagyok, 89 kg. Szilveszter után nekiálltam normálisan étkezni, minél több fehérje, kevesebb szénhidrát, és zsír a lehető legkevesebb. Használom a kaloriabazis.hu-t, az sokat segít ebben. Ha kétnaponta tornázok fél-egy órát, és a köztes napokban mondjuk 15-20 percet ugrókötelezek, az úgy hatásos? Ha nem, mit tudtok helyette ajánlani? A tornák alatt Rubint Réka, step-aerobic, szobabiciklizés, kalóriaégető tornákat értek.

2014. jan. 13. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

a lefogyásod,az elsősorban az ételeden múlik,kb 80 %-ban ,

az ugri-bugrin meg talán ha 20 % ,

-ebből következik,hogy ha keveset eszel,akkor tutira lefogysz,és ha még ugrálsz is hozzá,akkor nem olyan leszel mint a zokni,de a lényeg a kevés étel,

2014. jan. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Heti fél - 1 kg fogyás elérhető anélkül hogy az kóros lenne.


A kalóriabázis.hu használata meglehetősen hátráltató, mivel ez azt feltételezi, hogy nem az éhségednek megfelelően eszel hanem valami más módon, ami nem biztos hogy jó.

2014. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"és zsír a lehető legkevesebbés zsír a lehető legkevesebbés zsír a lehető legkevesebb"


Mióta ezt elkezdték követni az emberek, egyre több elhízott és cukorbeteg van, de a szív-érrendszeri betegségek is nagyon megemelkedtek a zsírszegény táplálkozással (valójában azoknál akik a zsírfogyasztás helyett mondjuk sok, gabonákból származó szénhidrátot kezdtek fogyasztani).


Nagyon gondold át ezt. Nem mindenkinek jön be a sok fehérjeevés, főleg zsírszegényen (nem is mindenkinek jön be a sok zsírevés, ez is igaz). Szénhidrátból nem biztos hogy kevesebb kell, hanem talán inkább sok rost, de a zöldségek vízoldékony rostjaiból. Azok nem igazán számítanak bevitt 'cukornak' ! Mert nem bomlik le cukorrá.

2014. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Engem nem hátráltat az a honlap, sőt, ösztönöz, hogy olyat egyek, ami egészségesebb. Tehát ha éhes vagyok, megnézem, hogy mi fér még bele a keretbe, és így mondjuk nem egy kis szeret kenyeret eszek meg, hanem helyette mondjuk két almát és egy narancsot. Egyébként teljes kiőrlésű zsömlét is szoktam enni, meg alkalmanként müzlit natúr joghurttal, tehát mindenfélét eszek, csak azt nem, ami műanyag, ami valóban nem egészséges (csokik, rágcsák, üdítők, stb.).


A legkevesebb zsír alatt pedig azt értem, hogy semmi felesleges... Tehát olívaolajat használok főzésnél, és bár leszedem a húsnak a bőrét, a benne lévő zsírmennyiség egyáltalán nem izgat. Felvágottat is szoktam enni, mondjuk a lightosabbakat. Tehát az egészséges anyagok közül semmit nem vonok meg magamtól, tejet is szoktam inni, csak mondjuk nem Nesquick kakaót teszek hozzá, hanem kávét édesítőszerrel, vagy rendes kakaóport, ami nem cukrozott. Mézet használok cukor helyett, vagy édesítőt.

2014. jan. 13. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:

"a honlap, sőt, ösztönöz, hogy olyat egyek, ami egészségesebb."


Szerintem ez valami komoly félreértés lehet.


"Tehát ha éhes vagyok, megnézem, hogy mi fér még bele a keretbe,"


A keret csak a képzeletedben létezik, nem szempont.


"és így mondjuk nem egy kis szeret kenyeret eszek meg, hanem helyette mondjuk két almát és egy narancsot. "


Ez tényleg jó, csak köze sincs a kalóriákhoz. Az alma jobb étel mint a búza.


"Egyébként teljes kiőrlésű zsömlét is szoktam enni, meg alkalmanként müzlit natúr joghurttal, "


Ezzel már az egészségedet teszed tönkre, viszonylag persze lassabban, mintha pl. egy mérgező gombát fogyasztanál.


"tehát mindenfélét eszek, csak azt nem, ami műanyag, ami valóban nem egészséges (csokik, rágcsák, üdítők, stb.)."


Fals mondat, ez nem igaz egyszerűen. A teljes őrlésű kenyered és a joghurtod vagy müzlid bizony egészségtelen és mű kaják.

A csokoládé nem mű kaja, csak célszerű cukormenteset fogyasztani ha eszi az ember.

Rágcsa lehet zöldség is vagy olajos mag, amik jók! :)


"A legkevesebb zsír alatt pedig azt értem, hogy semmi felesleges... Tehát olívaolajat használok főzésnél, és bár leszedem a húsnak a bőrét, "


Leszeded a húsról a bőrt, ez egy mániákus viselkedési minta. Persze megteheted.


"Felvágottat is szoktam enni, mondjuk a lightosabbakat. Tehát az egészséges anyagok közül semmit nem vonok meg magamtól"


Ezt a felvágottra vagy a húsra érted? Amit ma felvágottként forgalmaznak, az sok esetben a húsipar hulladéka, szemét.


"tejet is szoktam inni, csak mondjuk nem Nesquick kakaót teszek hozzá, hanem kávét édesítőszerrel,"


Az jó, csak a tej mérgező, az édesítő szerek közül számosnál pedig nem tisztázott még, hogy mennyire károsak. Xilit, eritrit használata lenne javasolt (bár tej mellett már mindegy, mert egy gyulladásfokozó, nagy inzulinválaszt produkáló anyagról van szó, a cukor sem ront már rajta igazából)


"Mézet használok cukor helyett, vagy édesítőt."


Az édesítőszerekről írtam, szintetikusakról nem tudok sokat mondani, de többről feltételezhetjük megalapozottan, hogy nagyon nem kellene fogyasztani. A méz pedig ~80-90%-ban cukor, tehát cukor "helyett" nagyon idézőjelesen fogyasztjuk. Bár szerintem finomabb mint a cukor, de azt így sem gondolnám, hogy érdemlegesen jobb lenen.


Apropó, de. Bár nem fogyókúrás szemmel, de a méznek azért van egy gyulladáscsökkentő hatása. A cukortartalmának pedig egy gyulladásfokozó, úgyhogy ha tudatosak vagyunk, nem nagyon kellene enni cukor helyett, inkább meghűléskor a torokra.. remélhetőleg csak ritkán :)


Hát ezek ilyen mindenféle jó tanácsok voltak, de nem a nőklapjából vagy ilyen-olyan trendi de értelmetlen forrásokon támaszkodnak, ezért hasznosak lehetnek bárki számára. Persze nem kötelező megfogadni :)


Tápi.

2014. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)


Nem rég kezdtem csak bele, gondolom, ez látszik is. :D Van még mit fejlődnöm. Tehát köszi a hasznos tanácsokat, igyekszem megfogadni majd őket! :)

2014. jan. 16. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!