Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alapanyagokat, termékek...

Milyen alapanyagokat, termékeket szerezzek be, ami az életmódváltás kezdeteihez szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Ma megyek bevásárolni.

Milyen alapanyagokat vásároljak, ami sokkal egészségesebb, mint a liszt, cukor, tészta, és társai?

+ az is érdekelne, hogy milyen termékeket vegyek? Gondolok itt extrudált abonett kenyérre, joghurtokra, zöldségekre, gyümölcsökre.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

22/L


2014. jan. 14. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Helllóó :)


Zöldségeket, gyümölcsöket eltaláltad, és csak a husi marad hozzá (adalékmentes).


Illetve ha háztályi tojást tudsz venni, az is nagyon jó.

Illetve most a Lidl-ben akciós a csiperke gomba, a gombák is jók.

És az olajos magok.


Az extrudált kenyér semmiben sem különbözik a sima fehér kenyértől, csak látszólag így.. fejeltős.

Joghurt nagyon nagy inzulinválaszt produkál, a cukorhoz hasonlóan :(

És sajnos gyulladásfokozó, egyértelműen :(


Jó vásárolgatást!


Én külön ajánlom most a káposztát (sima, lila, zöld, kel, kínai kel) a céklát a jégcsapretket, zellert és a sütőtököt!


Itt van egy alap zöldséglista általános tájékoztató árakkal

[link]


Én ezt át szoktam futni, hogy képben legyek. Sárgarépa is jó még! :))

2014. jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Köszönöm a válaszod! Ami a házi tojást illeti, jelenleg van itthon vagy 80. :D Eltartanak minket a tyúkok, szóval ebből nincsen hiány. Husikat azért nem írtam, mert az a család miatt is alap, szoktunk vásárolni sűrűn csirkehúst, + van itthon sertés is, szóval az sem okoz nehézséget szerencsére. A zöldségek terén hasonlóképpen gondolkodtam, mint Te. Gomba, káposzta, sárgarépa és társai biztos, hogy kerül a bevásárlókosaramba.

Ajánlották még a fűszereket, amivel még ízletesebbek lehetnek az ételeim, szóval tuti szerzek be, különlegesebbeket is, mint a só, és bors. :)

Abonett kenyeret ettem már, semmi bajom nem volt tőle, szerettem. Amire még gondoltam az a zabpehely, bár találtam még egy dobozzal, amiből most készítettem zabkását. :) Nyitott vagyok most mindenre, ami ezzel kapcsolatos.

Neked esetleg van bevált recepted, ami finom, és hamar elkészül, és persze költségkímélő is? :)

2014. jan. 14. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ajánlok recepteket is, persze.


De arra nagyon erősen szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ha életmódváltásban gondolkozol, legyen vagy konkrét elképzelésed vagy tudásod.


És itt kritikus kérdés a zab és az abonett kenyér.


Az emberiség ma azért beteg ennyire, azért van ekkora elhízás hullám mert a zabhoz és extrudált kenyérhez hasonló ételek (a gabonák) mindennapi fogyasztásra kerültek. Ilyen egyszerű, ezt teszi idővel az emberekkel a sok szénhidrát és a glutén, növényi toxinok..


Meg ugye a tejtermék fogyasztást.


Ezért gondold át, hogy tényleg zabkása fogyasztást tervezel-e, mert az csupán túlélő kaja. Nyilván jó, ha nincsen más. De hasznosuló vitamin tartalma, ásványianyag tartalma szinte nincsen, csak keményítőt (így cukrot) juttatsz vele a szervezetednek, de hát.. egy étkezés ennél többről szól :)


Csak tanács.. :)



Ezen a blogon vannak nagyon jó étel ötletek, és elég magas a mérce minőségben..

[link]


Itt pedig nagyon egyszerű, ötletes étel ötletek vannak mind tiszta táplálkozáshoz, mind ketogén táplálkozáshoz (ha fogyás is cél ugye, vagy egészségmegőrzés)

[link]

2014. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy súlyzót.
2014. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 2. :) 3.-nak pedig nincsen rá szükségem súlyzóra.

Holnap gombapörit eszem, durum tésztával ebédre, már alig várom, hogy elkészítsem magamnak. :) Reggel tükörtojást, + vettem túró rudit uzsira, + majd még kitalálom mi lesz vacsira + tízóraira. :) Lehet gyümi + vacsira pedig gombapöri. :)

2014. jan. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!