Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyásom. Ez normáli...

Megállt a fogyásom. Ez normális ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Január 5.-dike óta fogyókúrázom, eddig lement 2,1 kg. Dolgozok, mellette napi fél órát mozgok, sokszor eszem keveset, mindenből egy kicsit híve vagyok. Vagyis, ugyanazokat eszem, amit előtte, csak a kenyeret, a tésztát, és az édességet hagytam el. Igyekszem elegendő folyadékot inni, mellette napi egy pohár csalánteát fogyasztok. Vacsorára csak gyümölcsöt eszek.

Azonban mostanában ingadozik a súlyom, mert sajnos nincs napi rendszerességgel székletem. Egyik nap kevesebbet mutat a mérleg, másnap 60 dkg-al többet, ha nincs székletem. Ez normális ilyenkor? Mit tehetnék ezek ellen az ingadozások ellen? Félek, hogy akármennyire szeretném, itt meg fog állni a súlyom, és nem megy le tovább.


2014. jan. 15. 07:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra elején még a raktározott cukorhoz nyúl a szervezet, ami sok víz ürítéssel jár, ezért a gyors fogyás. (Ezért látványosak a csodadiéták.) Aztán kellene a zsírhoz nyúlni, ami kicsit nehezebben megy.


Mérlegelni pedig nemcsak felesleges naponta, hanem káros is a mentalitásra! Hetente egy kijelölt napon reggel, lehetőleg WC után mérekezz, ha nem akarsz fals eredményt kapni!

2014. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ :-) Akkor egy hétig elrejtem a mérleget magam elől :)
2014. jan. 15. 08:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Normális az lenne, ha normálisan ennél.


Nyilván jól hangzik, hogy nem eszel kenyeret, tésztát, édességet.. de azt nem tudjuk, hogy eszel-e elég zöldséget, elég zsírt. Jóllaksz-e.


A vacsi gyümölcs egy olyan dolog, hogy közepes. Annyira nem jó, de nem is baj.


Mivel azt nem tudjuk mennyit eszel, így azzal sem tudunk mit kezdeni hogy nincs rendszeresen székleted. Talán többet kellene enni, napi 1 -(2) alkalom normális lenne. Ha nem eszik valaki normális mennyiségeket, az ugye ilyen szempontból sem előnyös!

2014. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendesen étkezem :)

Szóval nem eszem magam degeszre, de normális adagokat eszek, nem sanyargatom magam.

Naponta 4-szer 5-ször étkezem, délelőtt többet, hogy legyen energiám a nap további részére.

A 15 órai uzsonnám és a vacsorám már nem nehéz étel. Általában egy szelet teljes kiőrlésű kenyér felvágottal, vagy májkrémmel, és egy pohár tea mellé.

A délelőtt folyamán mindent megengedek magamnak, szoktam virslit, tojást, fasírtot, levest, miegymást enni. Mértékkel, természetesen.

2014. jan. 15. 11:41
 5/9 A kérdező kommentje:
A zöldség pedig jön ezerrel, nagyon szeretem :)
2014. jan. 15. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

De ha tele van az emésztőrendszered zöldséggel.. rosttal, akkor az hogy nem jön ki?


Hagyd nagyon a fenébe a glutén és tejfehérjét el, minimum 1-2 hétre. Meglássuk jobb lészen-e majd ettől.

2014. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot :-)
2014. jan. 15. 11:56
 8/9 anonim válasza:
Csak 1 zavar, hogy vacsorára gyumit eszel, vacsorára inkább fehérjés ételek valóak (Csirkemell, hal, tojás, túró)
2014. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dr filippo ongaro ***** válasza:
Az ételek amiket eszel nem jók! pl a májkrém, felvágott. A napi széklet hiány azt jelenti, hogy lassú az anyagcseréd ez is igazolja, hogy rossz ételeket eszel és az elfogyasztásuk idejét sem tudod mikor kell enni. pl gyümölcs, van ami este mehet de szerintem nem azt eszed.....
2014. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!