Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cardio, aerob, erösités - 50...

Cardio, aerob, erösités - 50 évesen?

Figyelt kérdés

50 éves nö vagyok 15 kiló felesleggel. Szakember által összeállitott étrend alapján akarok lefogyni, és természetesen kell hozzá sportolni is.


Itt viszont teljesen tanácstalan vagyok, mert amiket olvasok, azt nem egészen értem.

Van, aki azt mondja, hogy erösiteni, van cardio-edzés, aerob mozgás és nem tudom, hogy mi micsoda, illetve miböl mennyit kellene naponta/hetente csinálni.


Annyit sikerült kideritenem, hoyg erösitésnél kétnaponként célszerü egy-egy izomcsoportot sorravenni hetes ismétléssel, de hogy az egyes gyakorlatokat hányszor kell ismételni, az már nem világos.


A cardio, ill. aerob-ot mikor és milyen gyakran kellene bevenni a programmba?


Csak itthon tudok sportolni egészségügyi (és egyéb) okok miatt, illetve a futás nem jöhet szóba, mert a térdemet operálták és alig terhelhetö.

Ha van valaki, aki tényleg ért ehhez a témához, az legyen szives, segitsen. Köszönöm elöre is a fáradtságát.


2009. dec. 2. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a cardio edzéstervet ajánlanám. Én kezdő vagyok 3 hónapja járok edzőterembe. A cardio edzés futópad (akár gyaloglás, séta céljából), szobakerékpár, elipszisjáró, lépcsőzőgép általában ezek az alap gépek e célra. Bár ezek közül nem tudom hogy otthon melyiket lehetne csinálni, nem olyan egyszerű (anyagilag" beruházni egy ilyen gépre. Azt hogy miből mennyit kell csinálni szerintem mindegy 10-15 percet eltölteni egy gépen szerintem ideális. Heti 3-4 alkalommal 60 perces mozgás kellemesen hasznos! Sok sikert kívánok


16/ Lány

2009. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, de sajnos nem segit igazán, mert egyik se kiméli a térdemet.

Talán lesz még valaki, aki válaszol.

2009. dec. 2. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vagyok fogyókúrázó, csak erre tévedtem és olvastam a kérdésedet.

Szerintem próbáld meg esetleg a calaneticset. Én ezt csinálom, amikr időm van. Pár edzésre el tudsz menni, aztán csinálhatod otthon is. Nem megterhelő a térdre(többnyire ülve vagy fekve kell csinálni).

A változás nem azonnali, de nagyon látványos és hasznos. Az izmok mindegyikét erősíti és átalakítja a testet ha kitartó vagy. Egyetlen hátránya, hogy unalmas. Én zenét szoktam közben hallgatni. Sok szerencsét:)

2009. dec. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a tippet kipróbálom, jónak tünik.
2009. dec. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!