Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak így le?

Hogy fogyjak így le?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 160 cm és 80 kg. Nagyon szeretnék lefogyni, de nem tudok olyan kajákat enni, amik ebben segítenének. Nincs itthon soha olyan, ami nem hízlal. Pékáruból mindig csak kenyér van, meg zsömle, van itthon mindig valami párizsi, meg rengeteg édesség, de mindenféle. Szokott még lenni itthon paradicsom, de azt testvérem mindig megeszi egyedül, meg a light sajtokat is, néha ha meg veszek búzakorpás kenyeret, azt is megeszi, másikat meg nem vesz anyám, csak miután elfogyott rá hetekkel, hónappal később. Sokszor ezért nincs kedvem még mozogni se, mert vagy éhes vagyok, mert nem volt mit enni, vagy bűntudatom van, mert olyat ettem, ami csak hízlal. Ha meg mozgok hamar elfáradok, és teljesen elmegy a kedvem az egésztől.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 21. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Verd meg a tesódat!
2014. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem verem meg, mert terhes xD Azért sem érdekel, ha felkajálja a cuccaimat, annak ellenére, hogy finomabbnál finomabb cuccok vannak neki véve, amihez senki nem nyúlhat hozzá.
2014. jan. 21. 11:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Megint az alapvető tévedés áll fenn: nem attól fogy az ember, ha eszik, hanem attól, ha nem eszik!! Kevesebbet kell enni (bármiből, szénhidrátokból pláne), inkább inni kell, ha jön az éhségérzet. Ha víz kerül a gyomorba, az is csökkenti az éhségérzést.
2014. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez nyilván így van, hogy kevesebbet kell enni, de azt sem mindegy mit eszik kevesebbet. Amikor meg kevesebbet eszek minden bajom van, fáj a fejem, a gyomrom, rosszul vagyok, és feljön a gyomorsavam. Már vagy 5-6 éve próbálok lefogyni, ha nem több..
2014. jan. 21. 11:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted azon része: "éhes vagyok, mert nem volt mit enni, vagy bűntudatom van, mert olyat ettem, ami csak hízlal". Nálam sokszor ezért dőltek be a diéták.

Nem tudsz zsebpénzt kérni, vagy esetleg diákmunkára menni? Mert akkor tudnál venni magadnak élelmiszereket, amiket akár a szekrényedben is tarthatnál.

Egyébként pedig mennyi idős testvéred? Beszélni kell vele. Leülni és nyíltan megmondani neki mindent. Sajnos a legtöbb családban nagy gond a kommunikáció hiánya. Az én apám sem hallgat meg, vagy kimegy a szobából vagy oda sem figyel rám. Tudom milyen ez. De meg kell próbálni beszélni vele.

2014. jan. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Terhes és a ti kajátokon él? A képemről le sülni a bőr. Bocs az offért.
2014. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Lassan 30 éves,és igen, velünk él.. Elég hosszú, de nagyon is ő tehet róla, hogy velünk kell élnie, persze ez nem az én dolgom, hogy megítéljem.

Szoktam kapni heti ezer ft-ot, amikor van pénzünk, most nincs. Diákmunkára meg ha elmegyek péntek du, meg szombaton, hogy ne ütközzön az iskolába akkor keresnék vele havi 20 körül, és a szüleim szerint nagy baromság. Már akartam menni, de nagyon lebeszéltek róla.

2014. jan. 21. 11:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig menj dolgozni,mert nagyon is fontos mit eszel és az egészséges kaja meg marha drága.pl:Kókuszolaj,zabliszt,nyírfacukor,olivaolaj,bio termékek,de a sima zöldség gyümölcs is. Egyébként ha csak a cukorfogyasztást abbahagyod,már fogsz fogyni.
2014. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Vagy 2-3 hónapig csináltam, hogy nem ettem cukrot, meg lisztet, cukrot azt mostanság sem eszek túl gyakran. Abban a 2-3 hónapban sikerült hízni még 2 kg-mot.
2014. jan. 21. 11:38
 10/17 anonim ***** válasza:

Legyél kreatív! Fehér kenyérrel és zsömlével is lehet fogyni, csak a rostokat máshonnan kell bevinni.

Nézz körül, mi van otthon. Abból tudsz dolgozni. A kenyérhez készíts mindenféle zöldségkrémeket! Sima vízben párold meg a zöldséget, pici só vagy bármilyen fűszer mehet bele, amit szeretsz. Zsiradék nem kell. A végén tegyél bele néhány csepp citromlét (ettől nem barnul majd be), botmixerrel pépesítsd, és egy dobozban mehet a hűtőbe, pár napig eláll. Kenyérre kenve is jó, de magában is. És egyszerűen NEM LEHET belőle túl sokat enni. Ha egy egész kiló sárgarépát, zellert, karalábét, brokkolit, vagy ami van otthon, feldolgozol így, még mindig 400 kalória alatt van, márpedig egy egész kilót garantáltan nem fogsz megenni, mert úgy érzed, hogy szétpukkadsz. Ebből lehet jó sokat tolni, mellé egy vékony szelet kenyér.

Ja és a legjobb: bárki más számára, aki belenéz a hűtőbe, a dobozban lévő zöldségkrém csak egy "gyanúsan kinéző izé" lesz, nem lesz gusztusuk hozzányúlni. Ha okos vagy, nem is kóstoltatod meg velük, mert akkor rákapnak és ugyanott vagy :)

Egy kicsit szerintem a testvéred kajájából is nyúlhatsz, egy szelet light sajt nem a világ vége. Ebédnél meg szelektálj. Kevés köret, sok savanyúság például.

2014. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!