Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyni szeptemberig. Mik az...

Lefogyni szeptemberig. Mik az esélyeim?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, január 2.-án 125 kg voltam a 187 cm-hez. Amúgy elég férfias alkatom van, jó erőben vagyok. Ma reggel ugyanazon a digitális mérlegen 118 kg voltam. Egyelőre annyit csináltam, hogy kb fele annyit eszem (vagy kevesebbet), mint korábban. Az elhatározás előtt reggelire 1,5-2 emberes szelet jó fehér kenyeret simán bedurrantottam kolbásszal, vagy májkrémmel, és ebédre is, vacsorára is embereseket merítettem. Most reggelire 1 szendvics, vagy egy 3 tojásos rántotta kenyér nélkül, mai reggeli egy db hotdog (korábban 3-4 volt az adagom), meg 1-2 db gyümölcs (narancs, alma), ha éhesnek érzem magam, de ez sem mindig. Ebédre, vacsorára a korábbi adag kb fele, harmada. Próbálok lassan, megfontoltan enni, jól megrágom az ételt, kis falatokkal operálok, így próbálom becsapni a gyomrom, és ez meg kell mondjam, egész jól működik, nem érzem magam éhesnek. Sok hasizom gyakorlatot csinálok, 2-3 naponta 150-200 felülés haspadon 30-40-es sorozatokra bontva. Többet egyelőre nem bírok, viszont érzem, hogy feszül a hasfalam, és ettől is kevésbé éhesnek érzem magam. Voltam már futni, nagyot sétálni, táncolni, de egyelőre még nem igazán bírom, és az időjárás sem kedvez. Azért ha jobb idő lesz, szépen fokozatosan szeretnék többet futni 2-3 naponta egyre többet. 3 ananászt is elfogyasztottam az elmúlt 23 napban, de azt is többet szeretnék. Kizárólag enyhén bubis vizet iszom, napi 3-4 litert, semmi cukrosat. Kávét azért iszom, de sokkal kevesebb cukorral, és csak 1-t naponta.


Összességében hajlandó vagyok sportolni, egészségesebb, jobb minőségű (bár a mai hotdog nem éppen volt ilyen) ételeket fogyasztani, kerülni a kenyeret, de ennyi. Nem fogok lemondani a finom falatokról. Azt úgy sem bírnám. Egy jó pörkölt, húsleves, sült kolbász, pizza, spagetti, rántott hús, és társairól nem vagyok hajlandó lemondani. Felét, harmadát eszem belőlük a korábbi adagoknak, és sokkal többször eszem salátákat, főzelékeket, könnyebb ételeket, de ha a fenti ételekről le kell mondanom a fogyásért, akkor inkább maradjak 120 kg.


A fenti paraméterek mellett mennyi esélyem van, hogy szeptember 20.-áig elérjem az áhított 95 kg-s súlyt?



2014. jan. 25. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed nagyon jól haladsz ügyes vagy!
2014. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lazán lefogyhatsz úgy, hogy már nem falod a kaját. Főleg nagy súlyfeleslegnél durván meg tud indulni a súly. Én októberben 105 kg ról indultam decemberre 90kg voltam most olyan 85kg körül stagnálok már nehezebben mennek le a súlyok és már picit rendesebben kajálok. én is 185cm vagyok.
2014. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól haladsz! :)

Szerintem simán meglehet a kitűzött cél. Bár azért az fontos, hogyha közben izmosodsz, akkor lehet, hogy nem pont 95 kg leszel, mert az izom nehezebb, mint a zsír. Tehát számok szempontjából hiába fogysz zsírból, ha közben több izmod lesz, a mérleg nem fo kevesebbet mutatni. De ez nem baj.

Nem az a legfontosabb, mennyit mutat a mérleg, hanem hogy milyen a tested, hogy nézel ki.


Egyébként nem kell lemondani a finom, magyaros ételekről, csak nem szabad belőlük túl sokszor és túl sokat enni. A húslevesről én sem tudok lemondani, de nem is kell. Szerintem bőven elég, ha kevesebb tésztát teszek bele, mint régen, és több zöldséget eszek belőle. Sőt, a héten pizzát is ettem. Ettől még nem leszek egészségtelen, mert összességében nem ez van túlnyomó részt az étrendemben.

Nem kell teljesen kizárni az ilyeneket, csak mértékletesen kell fogyasztani.

2014. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálod és ami fontos hogy értelmesen állsz hozzá,teljesen jó amiket írsz én még annyit tennék a helyedben hogy másból főznék ha lehetőség van rá pl olaj helyett kókuszzsírral meg ilyenek,ezt tapasztalatból írom sokat segítenek ezek a kis dolgok. Sok fehér hús zöldség gyümi,nézz szét bió boltokban is vannak jó cuccok. Ha oda figyelsz reális a célod.
2014. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!