Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van-e élet a csirkemell-tojás-...

Van-e élet a csirkemell-tojás-zöldség-saláta-natúr joghurt-sovány túró-zabpehely különböző kombinációin túl?

Figyelt kérdés

Mert nekem úgy tűnik, hogy nincs.

Imádom a felsorolt ételeket, nem is tudnék nélkülük élni, na de hogy máson sem élhetek most már egész életemben, az eléggé riasztó.

Persze, én is szeretnék fogyni és úgy is maradni, na de úgy veszem észre, hogy akkor szinte minden másról le kell mondanom egy életre, ami azért elég nagy lemondást jelent, tekintve az átlagos táplálkozási színvonalat, főleg Magyarországon...

Pl. imádom a sima vizet, így 99%-ban azt iszom, na de néha olyan jól esik meginni egy pohár gyümölcslevet, kólát vagy akár valami alkoholt (havi 1-2 alkalomról van szó), viszont ezeknek iszonyú magas a kalória/szénhidráttartalma, így akár az egész napi/heti/havi diétámat tönkretehetik.

Nem tudom érthető-e, amit írok, sok minden kavarog a fejemben, mert nem sikerült még 100%-ig a helyére tenni a dolgokat :)

Köszi, ha valaki felhomályosít :)


2014. febr. 3. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De hiszen nem kell mindenről lemondani. Nekem az vált be, hogy a héten alacsony kalóriatartalmú ételeket eszek, és mozgok. Azonban hétvégén egyszer feltöltöm a szervezetem szénhidráttal, ami nem a cukros dolgokat jelenti ugyan, de nagyon jól esik. Nem nagyon kell így lemondanom semmiről. Ha valami extra kalóriás dolgot eszek, akkor egy kicsit többet mozgok. Persze csak ha van időm.
2014. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"olyan jól esik meginni egy pohár gyümölcslevet, kólát vagy akár valami alkoholt (havi 1-2 alkalomról van szó), viszont ezeknek iszonyú magas a kalória/szénhidráttartalma, így akár az egész napi/heti/havi diétámat tönkretehetik. "


Ne haragudj, de vagy nem tudsz számolni vagy nagyon nagy poharad van. 1 dl kóla = 46 kalória. 3 dl kóla durván 140.

A napi (!) kalóriaszükségleted (átlagos testalkatú és aktivitású nőt feltételezve) kb. 2000 kalória. Ha fogyni akarsz, akkor 1700.


Mi a fenét tesz tönkre, ha havonta 2-szer megiszol 3 dl kólát?

2014. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy 3 dl kólában 31,8g CH van! A 100% narancslében 32,7g.

Ez nekem a komplett vacsorámat jelenti, vagyis ha még alkoholt is innék mellé, akkor nagy valószínűséggel semmit sem ehetnék aznap! :)

Persze ez így irreális és tudom, hogy havi 2 alkalomtól nem fogok elhízni, na de ugyanez igaz mondjuk sütizésre/pizzázásra/lángosozásra/fagyizásra stb.

Vagyis ha pl. havi 1x mást is iszom a vízen kívül, + eszem egy pizzát, egy fagyit, egy lángost, egy sütit, akkor már majdnem ott vagyok, mint régen.

Tehát ezekről a dolgokról le kell mondani, akármennyire is tudom, hogy nem egészségesek.

2014. febr. 3. 12:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem: hogyan lehet változatos egy olyan diéta/életmód, ahol szinte csak a csirkemell-tojás-zöldség-saláta-natúr joghurt-sovány túró-zabpehely megengedett?
2014. febr. 3. 12:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem egy életre, miután lefogytal és nem negatív kaloriát tartasz az a plusz 300- 500 kaloria lehet lazább kajabol, abba a havi egy két alkalomba meg kevesebb. CH-t engedsz meg magad és így egyensúlyba tartod. A következő fogyásos időszakban meg megint visszaállsz a szigorú étrendre
2014. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%

Igyál kólát, egyél műkaját..


Vagy egyél jól, élvezd az egészséged.


Vahy hozz annyi megalkuvást, amennyi úgy érzed hogy neked belefér!

2014. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 VWXYZZS ***** válasza:
Diéta alatt nincs, utána szinten tartás alatt belefér néha valami "szar" kaja is.
2014. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok ember fejében nagy a zűr a fogyókúrát, az életmódváltást, a diétát, illetve az egészséges életmódot illetően.

A fogyókúrát nyilván egy bizonyos cél elérése érdekében választja az ember. Sokféle módja van, mindenkinek másfajta jön be. Van aki szereti a tiltólistákat, hogy az engedélyezettekből aztán nagyobb mennyiségeket ehessen, valakit meg egyenesen frusztrál, ha egy étel tiltólistán van, mert akkor folyton az jár az agyában, hogy azt kellene enni. A fogyásnak igazából egyetlen titka van, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elégetsz. A fogyás szempontjából teljesen mindegy, milyen ételeket eszel meg, de a magasabb kalóriatartalmúból értelemszerűen kevesebbet, a kalóriaszegényebbekből többet ehetsz meg. Alapvetően egy napi 1200-1500 kalóriás étrenddel már szépen le lehet fogyni. Persze nem 1-2 hét alatt, és nem is szabad ezt sürgetni.


Amikor az ember eléri a célját, akkor kell nagyon odafigyelni, hogy ezt a súlyt meg is tartsuk. Azt gondolom, ki kell tapasztalni, hogy mennyi az a napi kalóriaszükséglet (a tevékenység függvényében), amennyitől éppen nem fogy és nem is hízol. Eleinte számolod a bevitt ételek kalóriáit, és rendszeresen méred a súlyodat. Aztán egy idő után már kialakul a rutin, tudod, hogy mennyit ehetsz meg, és már nem kell többé számolgatnod. Tudni fogod, hogy ha megkívántad azt a szelet tortát, akkor megeszed azt a szelet tortát, de akkor egy étkezést már kiváltottál, és mondjuk nem eszel vacsorát, vagy csak nagyon keveset.


Ha az ember számolja a kalóriákat a megevett ételek után, egy idő után rájön, hogy nem az a jó stratégia, ha üres kalóriákat (magas szénhidrát tartalmú ételek,italok) viszünk be, mert ezek átmenetileg jóllakatnak, aztán a vércukorszint visszaesésével megint farkaséhesek leszünk, és akkor nagyon nehéz megállni, hogy ne faljuk fel a hűtőt.


Persze fogyhatsz és tarthatod a súlyodat akkor is, ha csak csokit eszel reggeltől estig, de nem léped túl a megadott kalóriakeretedet. Az már más kérdés, hogy az ilyen étrend a szervezet számára nem egészséges, és hosszabb távon biztosan vannak egészségügyi kockázatai.


Szóval nem az a lényeg, hogy alkalmanként eszel-e vagy iszol-e valamit, ami nem egészséges, hanem hogy hosszú távon az egyensúlyt fenn tudod-e tartani.


Mindent lehet, csak okosan kell csinálni.

2014. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, de én úgy fogytam le 35 kilót tavaly, hogy egy csomó mindent ettem, amiket nem említesz. Például csirkecombot-szárnyat, oldalast (a kedvencem) mindenféle turmixot kókusz- vagy mandulatejjel, nemritkán ittam light kólát, tudom, hogy ez utóbbi egészségtelen, de mikor már úgy vágytam valami édes ízre, akkor megittam egy üveggel, aztán elmúlt.. Volt miből és egy évig tartott a fogyásom, de közben csak ritkán éreztem úgy, hogy én most ki vagyok zárva a többiek étkezéséből. Ti itt sokan olyan spártai szigorral veszitek az étkezést, mint az élsportolók, de hát lehet ezt egy életen át tartani?
2014. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, nekem is az a problémám, hogy ilyen egyoldalú étkezést nem lehet egy életen át folytatni! Ill. lehet, csak nem tudom, hogy megéri-e cserébe az, hogy pl. a testzsír arányom 20%, nem 30 :)

Nyilván ez egy hülye, lesarkított példa, de ha mondjuk onnan nézem, hogy mi havonta 1x össze szoktunk jönni a barátainkkal bográcsozni és iszogatni, és nekem erről le kéne mondanom, csak hogy ne egyek-igyak "szemét" kajákat, ahogy a kedves paleós válaszoló írta, akkor túl nagy áldozat azért a zsírtalan testért :)


Tényleg, ha megnézitek, hogy miket válaszolnak azoknak, akik azt kérdezik, hogyan fogyjanak le, akkor csak ezeket a kajákat említik (csirkemell-tojás-zöldség-saláta-natúr joghurt-sovány túró-zabpehely). NO liszt, cukor, rizs, krumpli. Ja és tojásból is csak a fehérje... Minden legyen light.

Könyörgöm, ezt egy ideig valóban lehet csinálni, de pár hét után rettenetesen unalmas tud lenni a reggeli tojás, déli csirkemell+zöldség és az esti túró!

Mert itt a gyk-n mindig ezt olvasom, hogy az igazán egészséges, önmegtartóztató életet élők így táplálkoznak.

2014. febr. 3. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!