Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megfelelő...

Szerintetek ez megfelelő étrend ketogén diétához?

Figyelt kérdés

Van/Lesz ketózis?


Olyan kis tetszt csíkokat még nem sikerült vegyek, de rajta vagyok az ügyön.


Reggeli: 2 tojás, rántottátnak, 5 karika kolbásszal

Ebéd: Egy teljes csirkecmb, bőröstől

Vacsi: 200 gramm grillezett disznótarja, egy szelet zsíros sajt


4. napja nem vittem be semmi szénhidrátot, és ilyesmi volt midnen nap a kajám. Van már ketózis vajon? félek, hogy valamit rosszul csinálok és nem jó semmire az egész.


2014. febr. 14. 21:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mind könyörögtem itt, hogy írjon már valaki egy étrendet de senki nem akart:( Belinkelték nekem a sárga kapszulát, de ott csak csirkemellről meg zöldségekről van szó a ketogén diétánál, nem igzaán értem mi köze van ehhez. Csak olyat találtam, hogy mit ehetek, tojást, zsírosabb húst, kolbászt, hát azt ettem és mégsem jó:( Nem igazán értem
2014. febr. 15. 08:49
 12/16 A kérdező kommentje:
Hogy ilyen a csoki???
2014. febr. 15. 08:50
 13/16 anonim ***** válasza:

Speciel én nem szeretem a napraforgót, kis mennyiségben azért van az egyik legtipikusabb magkenyeremben :) A szezámot és a lent pl. ajánlják ketogén diétához. A len teljes szénhidráttartalma 28,8g, ebből 1,5g az, ami nem rost, tehát számít nekünk... Ez azért elég szolid :D Kár, hogy a sok lent tartalmazó ételek szerintem nem finomak, de arra van a szezám :D Kell egy rendes táblázat, ahol a rost nélküli értékek vannak.

Kicsit pedig még szénhidrátdúsabb dolgokból is lehet enni, persze tudom, Te most nagyon hardcore vagy. A beindítás nehezebb, olvastam már, hogy egyesek direkt 1-2 nap koplalással kezdik, de azért a 20-30 grammos napoknak is hatniuk kell. De van, akinek alacsonyabb szintre van szükség, pont ez ne lenne emberfüggő?


A tápanyagtartalmat mindig héj nélkül, egyéb nem ehető rész nélkül, nyersen értik, csak tényleg vigyázni kell, hogy jó táblázatot használj, sok hibásat lehet találni. Az rendben van, hogy természetszerűleg van pontatlanság, a húsok sem egyformán zsírosak, magoknál szerintem kisebb az eltérés, mint mondjuk a gyümölcsöknél, ahol az érettségi fok is bekavar, nemcsak a fajta.


Ja, van, aki csokizik ketogén étrendben. Én nem. Egyrészt hedonista vagyok és túlságosan szeretem a zöldségeket ahhoz, hogy hosszan képes legyek ketogénezni (tudom, hogy belefér 1-2 kiló zöldség megfelelően válogatva, de ez nekem nem kielégítő), jó csokit pedig csak mézzel tudok csinálni, de legfőképpen azért, mert amikor ketogénezek, akkor nem kívánok édességet, a zsír fantasztikusan laktat és megszünteti a csokivágyamat. Édességet persze eszem, írtam a diós vajat és a mai muffinjaim sem lettek volna oly vészesek, ha a párom (aki sütötte) nem szórta volna meg őket mazsolával, s pici cukrot már eleve tartalmaztak, így 6 g ch van egy darabban. Na ez mazsola nélkül úgy bő 2g, a cukor kihagyása nem sokat jelentene, mert a kókuszból sokkal több jön. De azért ez már ketogén diétába férő szint, a süti pedig igen laktató, pedig zsírt nem is raktam bele. Majd legközelebb. A browniem van még ott a szeren, kegyetlenül zsíros. De egyszer (diós, kókuszos) habcsókot sütöttem, azt is kis cukorral, ahhoz képest a kalóriatartalmának több, mint 80%-a volt zsír... :D Én már csak ilyen vagyok.

A steviás xillit mondjuk segít, csak kávé és kakaó közelébe ne menjen, mert falnak megyek a stevia mellékízétől. De a mai sütimben nem tűnik fel. Az eritritolnak nincs mellékíze számomra, édes, de nem finom és sok kell belőle, úgyhogy olyat nem használok. De kinek mi tetszik, ugye. Igyekszem természetesen édesíteni, kevés szénhidráttal. A kókusz és a diós vaj számomra kifejezetten édes, úgyhogy én tudok sütizni élvezetesen, édesen, alacsony szénhidráttartalommal. De ahogy írtam, zsíros napokon erre nincs is szükség. A normál napjaimban 60% zsír van, akkor még simán édességre vágyom napi szinten akár többször, de a 80% már hatékony.

Viszont kenyérféle nélkül nekem nem menne, na erre vannak a magkenyerek és a sós magsütik, amik roppant zsírosak, szénhidráttartalmuk alacsony, kalória rendesen van bennük, mindenféléhez ehetők és elég száraznak tűnnek ahhoz, hogy zsírt kenjek rájuk, de ezt már írtam.


De bizonyára sokan teljesen másra alapoznak, én is gondolok rá néha, hogy bizonyára könnyebb a sok húst elviselőknek. Bár nekik a fehérje lehet gond ketogénnál, míg nekem nem.


Amúgy ha félsz is sok zöldséget enni, legalább pár karika uborkát egyél már az ételeidhez, annyira vad olvasni sokadjára is :D Persze ez a Te ízlésed, Te életed, ez csak önkifejező javaslat, távol álljon tőlem, hogy megmondjam, mi Neked a jó. Remélem, legalább vitaminokat szedsz. Főleg, ha hosszabb távon tervezed a dolgot.

2014. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 dr filippo ongaro ***** válasza:
Senki! Senki nem ért semmihez! Egymásnak mondjátok a sok hülyeséget!
2014. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jaj, mondja ezt... ? :D
2014. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ma volt 47 g fehérje, 5 g ch, és 125 g zsír, 1340 kalória. Így már jó lesz?
2014. febr. 17. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!